Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Aká je ideálna výška komody? A prečo je výška taká dôležitá? Komoda je dôležitým kúskom nábytku v detskej izbe. Pravdepodobne je aj najpoužívanejší. Ideálna výška uľahčuje obliekanie. Správna výška komody môže tiež zabrániť problémom s chrbticou. Komodu používate každý deň, preto je dôležité, aby ste si kúpili komodu správnej výšky. Rýchlo zistíte, aká výška je pre vás ideálna, a vyhnete sa bolesti chrbta pri obliekaní alebo prebaľovaní dieťaťa.

Aká je obvyklá výška komody?

Priemerná výška komody je 90 až 105 cm. Je dôležité, aby ste sa pri prebaľovaní dieťaťa neohýbali. Preto sa uistite, že komoda je vysoká aspoň 90 cm.

Ste vy a váš partner o niečo vyšší ako priemer? Potom bude pre vás vhodnejšia vyššia komoda. Ste menší? Potom je, samozrejme, vhodné zvoliť o niečo nižšiu komodu. Nezabudnite, že v obchode nosíte topánky a doma často papuče alebo ponožky. Je tiež príjemnejšie mať komodu, pod ktorú si môžete dať nohy. Je to pohodlnejšie, pretože sa nemusíte toľko naťahovať.

Praktický trik na určenie správnej výšky komody

Šikovným trikom, ako určiť ideálnu výšku komody, je použiť ruky. Postavte sa pred (takzvanú) komodu a predstierajte, že prebaľujete svoje dieťa. Správnu výšku zistíte tak, že ruky držíte v 90-stupňovom uhle. Takto môžete rýchlo a jednoducho určiť správnu výšku prebaľovacieho pultu. Nezabudnite, že na komode bude aj prebaľovacia podložka, ktorá má hrúbku približne 5 cm.

Čo je ešte dôležité pri kúpe komody?

Okrem správnej výšky, aby ste sa vyhli bolestiam chrbta, je potrebné zvážiť aj ďalšie aspekty. Nižšie si prečítajte ďalšie dôležité faktory pri kúpe komody:

Bezpečnosť vášho dieťaťa

Pri kúpe komody je samozrejme najdôležitejším kritériom bezpečnosť vášho dieťaťa. Existuje tiež niekoľko aspektov, ktoré je potrebné zvážiť v súvislosti s bezpečnosťou komody.

Komoda so zvýšenými okrajmi

Ak má komoda zvýšený okraj, je obzvlášť bezpečná. Nielen po stranách, ale aj vzadu, ak nechcete mať komodu pri stene. Tento zvýšený okraj by mal byť vysoký aspoň 3 cm. Zabráni to neskoršiemu zliezaniu dieťaťa z komody, keď bude o niečo staršie.

Zdroj:shutterstock.com

Pevná a stabilná komoda

Z bezpečnostných dôvodov by mala byť komoda stabilná. Pri ukladaní dieťaťa na komodu by sa nemalo kývať. Máte komodu na kolieskach? Uistite sa, že 2 kolieska komody sa dajú zablokovať. Dávajte tiež pozor, aby ste na komodu nezavesili ťažké predmety. To by mohlo narušiť rovnováhu komody.

Žiadne ostré hrany na komode

Chcete, aby celá komoda mala hladký povrch, preto pozorne skontrolujte, či nemá ostré hrany a rohy. Nové komody sú však už často zabezpečené proti deťom.

Zásuvky komody so zarážkou

Komody majú často zásuvky, do ktorých sa ukladá detské oblečenie a iné výrobky. Uistite sa, že zásuvky majú zarážku. Tieto takzvané zarážky zásuviek zabraňujú vypadnutiu zásuvky na dieťa. Zarážky si môžete kúpiť aj samostatne, aby ste ich mohli namontovať neskôr.

Komoda bez otvorov a malých častí

V komode s otvormi alebo štrbinami môže uviaznuť prst dieťaťa. Malé uvoľnené časti tiež predstavujú pre deti nebezpečenstvo udusenia. Preto si kúpte komodu bez dier a malých častí, ktoré by sa mohli uvoľniť.

Uistite sa, že je komoda umiestnená na centrálnom mieste

Dôležitá je aj poloha komody. Uistite sa, že komoda nie je v blízkosti okna, pretože nechcete, aby vaše dieťa prechladlo. Pre dieťa nie je zdravé ani to, že je komoda v blízkosti vykurovacieho telesa. Umiestnite komodu na centrálne miesto v spálni.

Komoda s veľkou pracovnou plochou

Záleží aj na veľkosti pracovnej dosky? Áno, je to tak. Priestranná pracovná doska je dôležitá na jednoduché prebaľovanie a obliekanie. Dbajte na to, aby pracovná doska vyčnievala niekoľko centimetrov dopredu. Bude to lepšie pre váš chrbát.

Priemerná komoda má pracovnú dosku dlhú 75 cm a širokú 60 cm. Toto je ideálna veľkosť. Na pracovnú dosku chcete mať možnosť uložiť prebaľovacie podložky, oblečenie, ošetrovacie prostriedky a plienky. Malý nástenný vešiak sa dá použiť aj na zavesenie zásob, napríklad oblečenia. Na stenu nad komodou môžete zavesiť aj policu. Na poličku sa zmestí veľa výrobkov na starostlivosť a budú vždy na dosah. Praktické!

Zdroj:shutterstock.com

Nadstavec pracovnej dosky pre malú komodu

Práve ste si kúpili krásnu komodu, ale všimli ste si, že pracovná doska nie je dostatočne veľká. Pomocou nadstavca zväčšíte pracovnú plochu. Nazýva sa aj ako prebaľovací pult. S nadstavcom na komodu si môžete byť istí, že vaše dieťa bude ležať rovno pred vami. Je to veľmi praktické pri prebaľovaní a obliekaní dieťaťa, ktoré sa často pohybuje.

Zdroj:shutterstock.com

Dostatok úložného priestoru v komode

Odporúčame zaobstarať si veľkú komodu s veľkým úložným priestorom. Takto budete mať všetky svoje produkty na dosah ruky. Nemusíte svoje dieťa nechávať samé. Jednou rukou držíte dieťa a druhou beriete plienky. Prebaľovací pult sa často používa aj ako šatník. Uistite sa, že všetky potrebné veci sú na prebaľovacom pulte alebo v ňom. Tým sa zabezpečí, že nedôjde k nehode.

Komoda do malej detskej izby

Máte malú detskú izbu? A zaberá komoda kvôli tomu veľa miesta? Potom si vyberte nástennú komodu. Ide o skladacie komody, ktoré sa pripevňujú na stenu. Po prezlečení alebo obliekaní ho môžete ľahko zložiť. Komoda potom nezaberie takmer žiadne miesto a vy budete mať v detskej izbe dostatok priestoru na pohyb.