Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Existuje množstvo spôsobov ako zariadiť spálňu. Vždy by sme však mali myslieť na to, ako upevniť jej hlavnú funkciu. A teda relax a odpočinok. Ak si chcete zaručiť kvalitný spánok a dokonalý oddych, riaďte sa nasledujúcimi odporúčaniami dizajnérov. Pomôžu vám s vytvorením tej správnej atmosféry v spálni. 

Nepriehľadné závesy na okná

Tma je pre kvalitný a regeneratívny spánok nevyhnutná. Podporuje vylučovanie melatonínu, čo je “hormón spánku”. Jeho produkcia sa s nástupom tmy a blížiacou sa polnocou zvyšuje. Okrem toho má aj antioxidačné účinky a podporuje imunitu. Ide teda o jeden z najdostupnejších prirodzených prostriedkov pre zlepšenie nášho zdravia. Ako môžete podporiť jeho produkciu? 

Jednoducho. Zastrite okná. Najmä ak žijete v oblastiach “svetelného smogu” ako sú mestá. Na trhu nájdete množstvo závesov a krytín pre okná. Odlišujú sa tým, koľko svetla prepúšťajú. My vám odporúčame tie najtemnejšie. Môžete ich skombinovať a počas dňa používať priehľadnejšie. Budete mať dostatok súkromia aj svetla. 

Upokojujúca škála farieb

Mnoho ľudí preferuje v domácnosti teplé odtiene farieb. Tie síce pomáhajú vytvoriť útulnú atmosféru, no pre zariadenie spálne nie sú vhodné. Pamätajte, našim cieľom je vytvoriť ideálne prostredie pre spánok. Na to sú vhodnejšie chladnejšie odtiene. Skúste napríklad modrú alebo sivú. 

Minimálna dekorácia

Čudujete sa, aký môže mať dekorácia vplyv na spánok? Je pravda, že kým spíte, máte oči zatvorené. Avšak príliš veľa rozptýlení pred spánkom mu veľmi neprospieva. Ak máte v spálni viacero detailov a dekorácií, pôsobí to rušivo. Odporúčame vám preto udržiavať v spálni poriadok a všetko nepotrebné skryť do skríň. Pomôže vám to pred spánkom vyčistiť myseľ. 

Správne umiestnená posteľ

Posteľ by mala byť to prvé, čo uvidíte po vstupe do spálne. Dokonca aj podľa feng-šuej by posteľ mala byť umiestnená pri stene a oproti dverám – ak je to možné, nie pod oknom. Samozrejme, treba brať do úvahy celkový priestor. Ak teda máte krásny výhľad z okna, určite posteľ nasmeruje tým smerom. Nezabudnite na spomínané závesy. 

Voľný pohyb v okolí postele

Dajte si záležať na tom, aby ste sa mohli pohybovať v okolí postele bez akýchkoľvek prekážok. Nikto predsa nechce v noci zakopnúť malíčkom o roh skrinky. Berte do úvahy rozmery postele a rátajte aj s priestorom potrebným pre komfortné schádzanie z nej. 

Nastaviteľné osvetlenie

Osvetlenie má na spánok výrazný vplyv. Skúste sa vyhnúť modrému svetlu z počítača a mobilných telefónov aspoň dve hodiny pred spaním. Svetlá v spálni by mali byť jemné, ideálne s nastaviteľnou intenzitou. Vyhnite sa tiež priamemu a príliš žiarivému svetlu. Skvelou možnosťou je pripevnenie nočných svietidiel na stenu pri posteli. 

Retro a vintage svietidlo EGLO TOWNSHEND čierna 32917
Retro a vintage svietidlo EGLO TOWNSHEND čierna 32917


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *