Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

V posledných rokoch sa stáva biela farba stále modernejšou. Z bielej srší čistota a istá dávka elegancie. Mnoho z nás má zariadené byty v škandinávskom štýle alebo novom trende zvanom hygge, ktorými biela farba nutne prestupuje.

Ilustračný obrázok, zdroj

Ak si ale kúpime bielu kuchynu, môže sa nám po čase začať zdať trochu strohá až chladná. Preto sa pozrime, ako sa dá tento problém vyriešiť a pomocou čoho môžeme bielu kuchyňu zútulniť.

Kúpte si otvorené police

Ak máte miesto nad vašou kuchynskou linkou, kúpte si otvorené police. Neuzavreté plochy majú v kuchyniach síce tú nevýhodu, že sa na nich viac práši a rýchlejšie sa zamastia. Na druhú stranu je táto alternatíva horných skríň ekonomická a všetko máte v dohľade a na dosah ruky. Ak kuchynské náčinie na týchto policiach zladíte napríklad s metalickými doplnkami, bude to mať ohromujúci efekt.

Nebojte sa farebných doplnkov

Biela farba vám dáva voľnú ruku pri výbere doplnkov, s bielou totiž ladia všetky ostatné farby. Môžete zostať pri prirodzenosti a skombinovať bielu kuchyňu napríklad s drevenými doplnkami. Kúpte si barové stoličky v drevenom dekore. Skvele budú k tomuto štýlu ladiť podsedáky v modrých farbách.

Ak sa vám však páči extravagantnejší dekor, nič vám k tomu nebráni. Vyšperkujte kuchyňu farebnými misami, sadami hrnčekov umiestnených na poličkách a farebnými taniermi. Potrebné textílie do kuchyne môžu ladiť s ostatnými doplnkami. Zlaďte vaše utierky, prestieranie, podsedáky aj obrusy do vašej obľúbenej farby.

Prútené doplnky fungujú skvele pre zmäkčenie akejkoľvek miestnosti, ktorá pôsobí neútulne. Či už to budú prútené kresielka či stoličky alebo akýkoľvek iný doplnok vyrobený z tohto materiálu, svoj účel to splní. Umiestnite do kuchyne prútenú misu na ovocie alebo si kúpte prútené kvetináče na vaše bylinky.

Porcelánové hrnčeky, dezertné tanieriky alebo nádoby na vodu a víno, čím viac ich bude naskladaných na poličkách, tým lepšie budú vyzerať. V tomto prípade sa nemusíte báť priehrštím vecí. Ak budete tieto doplnky ladiť vždy v jednej farbe, nemôžete urobiť chybu. Biely porcelán v bielej kuchyni bude potom vyzerať veľmi vkusne.

Drevená podlaha zútulní

S bielou farbou najlepšie funguje drevo. Nech sa rozhodnete pre vinylovú podlahu, PVC či plávajúcu, dekor dreva bude vždy pôsobiť mäkko a útulne. Drevo má pre kuchyňu aj tú výhodu, že ak v nej trávite viac času, nebudú vás z neho toľko chladiť nohy ako z dlažby.

Nebojte sa mať v kuchyni živé rastliny. Do kuchýň patria predovšetkým bylinky, ktoré využijete pri varení, ale aj kvety v kvetináčoch a rezané kvety. V prípade váz a kvetináčov sa držte jednotného štýlu, aby kuchyňa nevyzerala prepchato. Kvety v miestnostiach vždy vyvolávajú pocit živosti a pokojného dojmu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *