Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Zariaďovanie malých priestorov má svoje výzvy vždy. Obzvlášť však, keď ide o obývaciu miestnosť. V tej trávime väčšinu času a stretávame sa s návštevami. Ako nájsť rovnováhu medzi priestrannou obývačkou a dostatkom sedenia? Tieto dizajnérske tipy vám pomôžu využiť priestor na maximum. 

Použite zrkadlá a tapety

Menšia obývačka, najmä pokiaľ má menej okien, pôsobí stiesnene. Pomocou zrkadla ju účinne presvetlíte a dodáte jej hĺbku. Najmä, ak sa vám zrkadlo podarí umiestniť oproti oknu. Opticky to bude pôsobiť ako ďalší výhľad von. Na stene pod zrkadlom použite tapetu, ktorá celý efekt ešte zvýrazní. 

Zrkadlo Reincarnation strieborné 185cm
Zrkadlo Reincarnation strieborné 185cm

Skryte úložný priestor

V malej obývačke je potrebné nad úložným priestorom rozmýšľať kreatívne. Napríklad konferenčný stolík. Vyberte si unikátny vintage kus v podobe zreštaurovanej debničky. Tú si môžete tiež vyrobiť sami. Debnička vám následne poskytne dostatok “tajného” úložného priestoru. 

Využite vysoké stropy

Ak máte to šťastie a vaša obývačka má vysoké stropy, o to lepšie. Pri správnom využití a dekorácii stien sa po nich bude váš pohľad pohybovať smerom hore. Priestor tak bude pôsobiť väčšie. Zaveste na steny pútavé obrazy alebo použite štýlové tapety. Mnohé z nich vytvárajú svojim dekorom optický efekt väčšieho priestoru. 

Zmenšite pohovku

Dlhá a široká pohovka ponúka obrovský komfort. V menšej obývačke však nefunguje. Pri úzkej pohovke pre dvoch ľudí v kombinácii s extra sedením získate komfort aj pocit priestrannej obývačky. Ako extra sedenie môže poslúžiť kreslo alebo sedací vak, ktoré môžete jednoducho presúvať. Namiesto rozkladacej pohovky využite jej vnútro ako ďalší úložný priestor. 

Vyplňte prázdne rohy

Rohy miestnosti často tvoria nevyužitý priestor. Paradoxne, práve ich úplné vyplnenie môže vytvoriť pocit priestrannej obývačky. Množstvo menších predmetov v malom priestore pôsobí rušivo. Vyplňte rohy veľkými kusmi nábytku ako pohovka a skriňa. Moderný a čistý dizajn vašej obývačke len prospeje. 

Pridajte rastliny

Rastliny sú skvelou súčasťou každého interiéru. Podobne ako zrkadlo, dodávajú priestoru hĺbku a vytvárajú optický dojem väčšej obývačky. Obzvlášť vhodné je ich umiestnenie v rohoch a za pohovkou alebo kreslom. Rastliny navyše pôsobia upokojujúco, čo nie je nikdy na škodu. 

Skúste “neviditeľné” materiály

Materiály ako sklo sú skvelým doplnkom menších priestorov. Vizuálne priestor nevypĺňajú a prispievajú k jeho presvetleniu. Sklenené stolíky, police a vázy sú dobrým príkladom. Sklo môžete využiť aj ako výplň dverí, čím môžete presvetliť aj priestor za nimi. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *