Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Chceli by ste využiť voľné miesto na záhrade pre rýchle a jednoduché sušenie prádla? V tom prípade sa nezaobídete bez vonkajšieho sušiaku. Keď vyberiete nejaký naozaj praktický, stane sa pre vás sušenie bielizne hračkou.

Praktický záhradný sušiak, ilustračný obrázok – zdroj

Ak máte to šťastie a je vám k dispozícii záhrada, nemusíte bielizeň sušiť doma a tým sa uberať o priestor na bývanie. Rozvesiť prádlo vonku na slniečku je naozaj ideálny spôsob, ako mu dodať vzdušnosť a vôňu. Pohľad na vypranú bielizeň vlajúcu vo vetre je o poznanie krajší ako pohľad na prádlo niekde na radiátore v kuchyni. K tomu, aby ste mohli bielizeň sušiť na záhrade, však budete potrebovať praktický sušiak.

Aký typ sušiaku na prádlo bude ten pravý?

Ak chcete sušiť bielizeň na záhrade bez zbytočnej práce navyše, pozrite si vopred možnosti, aké pri výbere sušiaku máte. Na trhu je k dispozícii hneď niekoľko odlišných typov. 

  • Klasický obdĺžnikový sušiak netreba predstavovať. Väčšinou neponúkne príliš miesta a vešanie prádla je zdĺhavé, pretože sa musíte predierať medzi jednotlivými radmi šnúr a hľadať voľné miestečko. Klasická konštrukcia do tvaru písmena T je už tiež prekonaná. Čo letí dnes?

  • Medzi najviac obľúbené sa radia jednoznačne sušiaky s otočnou konštrukciou. Ich nevýhodou sú väčšie rozmery, avšak vo všetkých ďalších oblastiach excelujú. Na prvý pohľad pripomínajú klasický slnečník bez krycej látky. Pri vešaní prádla na otočný vešiak môžete zostať stáť na mieste. Stačí vám sušiakom točiť dookola. Akonáhle je zaplnená bielizňou jedna časť, sušiak rukou ľahko pootočíte. Podstavec celej konštrukcie vešiaku je nutné poriadne zaťažiť. Ideálne je ho rovno zabetónovať.

  • Pri nedostatku priestoru je atraktívnym riešením typ sušiaku určený k pripevneniu na stenu budovy. Stačí ho uchytiť napríklad na stenu domu a je hotovo. Keď sušiak nepoužívate, zložíte ho a prekryjete obalom, aby šnúry zostali čisté a pripravené na ďalšie sušenie.

Blome ALUSTAR 50m sušiak záhradný

Praktické vychytávky

Medzi sušiakmi rovnakej konštrukcie sú tiež znateľné rozdiely. Ak si chcete do budúcna ušetriť čo najviac starostí, informujte sa vopred, akým spôsobom je možné vymeniť šnúry. Rovnako tak by vás mal zaujímať systém otvárania, možnosť výškového nastavenia a napríklad aj prítomnosť pútok pre zavesenie športovej výbavy. Dôležité je tiež vedieť, či je možné sušiak ľahko zbaliť.

Nebojte sa zaobstarania si záhradného sušiaku

Máte obavy, že inštalácia pomocníka na sušenie bielizne je moc zložitá a drahá? Strach rozhodne nie je na mieste. Niektoré záhradné sušiaky nemusíte betónovať, stačí ich len zapichnúť dostatočne hlboko do zeme. Kvalitné sušiaky možno zohnať za veľmi sympatické ceny a ich prínos je nespochybniteľný. Sušenie prádla na záhrade, kde máte umiestnený šikovný sušiak, vám ušetrí kopu času.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *