Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Máte už dosť digitálnych technológií, ale radi by ste mali nejaký osvedčený systém aj vo fyzickej podobe, ktorý zlepší váš time-management a zefektívni vašu prácu? Potom sa mrknite na výhody a prednosti Analogu – nového systému produktivity, ktorý je založený na jednoduchom princípe papierových kartičiek.

Čo je to analóg?

Analóg je fyzická náhrada vašich digitálnych nástrojov a aplikácií na zoznamy úloh alebo to-do-listov. Pomôže vám prioritizovať a sústrediť sa na tie najdôležitejšie úlohy dňa. Zároveň vám ukáže, ako ste boli jednotlivé dni produktívne a v čom ďalšom sa môžete ešte o chlp zlepšiť.

Koľkokrát už ste siahli po mobile na kontrolu vášho to-do listu, ale boli vyrušení množstvom ďalších aplikácií a upozornenia?

Digitálne aplikácie sú skvelé pre rozdelenie úloh aj vytvorenie zoznamu jednotlivých taskov. V čom už nám pomáhajú menej – to je zdarné dokončenie týchto vecí.

POTREBUJETE NIEČO jednoduchšieho, NIEČO, O ČOM NEBUDETE MUSIEŤ TOĽKO premýšľať?

Analóg nenahrádza digitálne nástroje. Dopĺňa ich. Pomáha vám dosiahnuť vaše ciele a posunúť jednotlivé tasky bližšie k plneniu.

Používate už Assanu, Trello alebo Basecamp? Skvelé. Analóg ich navyše ešte vylepšuje. Fyzické kopírovanie jednotlivých taskov vám totiž poskytne uchopiteľný zoznam toho, čo dnes musíte urobiť.

Sila jednoduchých zvykov

Analóg je jednoduchý, opakovateľný systém. Môžete si ho ľahko prispôsobiť a vyladiť tak, ako ste zvyknutí bežne pracovať.

Svieži začiatok každého dňa

Vaše priority sa môžu deň odo dňa meniť, tak si urobte chvíľku čas a zapíšte si všetky dôležité úlohy dňa, aby ste presne vedeli, čo vás čaká.

Už žiadny pocit previnenia

Najväčším problémom je vždy to, že si plánujeme viac úloh za deň, než koľko reálne môžeme stihnúť. Fyzické obmedzenie analógových kariet vás donúti vybrať si naozaj len to najdôležitejšie, čo vás ten deň čaká. Žiadne nekonečné zoznamy, ani zlé svedomie z toho, že ste nestihli všetko, čo ste mali v pláne.

Navrhnuté do detailu

Analog karty sú zladené do detailu aj čo sa týka dizajnu. Karty sú z papiera s jemným linkovaním, umiestnené do dreveného puzdra s držiakom pre jednotlivé karty. Vďaka stojanu tak budete mať kartu neustále pred sebou – vedľa monitora, mobilu, kdekoľvek.

A ako karty používať?

Today

Na začiatku každého dňa si napíšte do karty „Today“ a 10 úloh, ktoré vás ten deň čakajú.

Ooužite aj tzv. signal marks pre jednotlivé úlohy, aby ste vedeli, či sú dokončené, niekomu pridelené alebo v procese. Môžete si vybrať navrhnuté značky, alebo si nejaké sami vymyslieť.

Preneste nedokončené úlohy na novú kartu „Today“ alebo ich presuňte na kartu „Next“ alebo „Someday“.

Next

Sem zaznamenajte dôležité úlohy, ktoré musíte urobiť, ale nie dnes. Použite tento zoznam k tomu, aby ste správne vyplnili svoj „Today“ zoznam.

Someday

Návrhy, nápady a ciele, ktoré by ste chceli dosiahnuť – to všetko patrí do kartičky „Someday“.

Strážte si svoju produktivitu aj ďalšie dni

Na konci každého dňa použite tzv. Cards signals. Jedná sa o hodnotenia vašej produktivity. Tie môžete vyplniť dvojakým spôsobom: podľa určitých bodkových vzorov, ktorými priradíte súvisiace karty k sebe. Alebo vyplníte bodky podľa úrovne vašej produktivity za daný deň – 3 bodky najvyššej produktivita, 2 bodky stredná, 1 bodka nízka.

Projekt môžete podporiť tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *