Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Drevostavby sú stále populárnejšie. S rozvojom trhu rastie počet realizácií drevostavieb v Slovenskej republike. V tuzemsku vítame možnosť nízkoenergetickej stavby , ktorú firmy postaví skutočne rýchlo a navyše máme na výber pestrú škálu moderných typov takýchto domov. Hlavné výhody a informácie si zhrnieme v tomto článku.

Stavba drevostavby na kľúč

Variabilita

Áno, práve variabilita je jednou z mnohých výhod drevostavieb. Moderné domy dávno nie sú rovnaké a mnohokrát ani podobné. Aj najnáročnejší dopyt môže byť ľahko naplnený. Z dreva sa dá stavať rôznymi spôsobmi a tak máme z čoho vyberať. Od stavieb zo sendvičových panelov až po drevenice a zruby – na svoje si tak príde nenáročná rodina i milovník masívneho dreva. Drevo ako prírodný materiál navyše pôsobí nesmierne útulným a príjemným dojmom.

Šetrný trend

Väčšina typov drevostavieb ide ruka v ruke s nízkoenergetickými nárokmi – a to je veľmi žiadané. Obľúbené sú napríklad práve domy zo sendvičových panelov, ktoré dobre izolujú a majú výborné tepelné a akustické vlastnosti. Navyše je drevo obnoviteľným materiálom. Ekologické hľadisko tak môže byť tiež plusom pre rodiny, ktoré nie sú ľahostajné k životnému prostrediu.

Ekonomicky výhodné

V porovnaní s murovaným domom je drevostavba pre väčšinu ľudí priaznivejšia. Často tak môže rozhodovať aj celková investícia. Z hľadiska pomeru cena / výkon je drevo v podstate neprekonateľné. Okrem ceny potom hrá dôležitú úlohu aj rýchlosť výstavby. Kým náročnejšie tradičné rodinné domy znamenajú stavbu od mesiacov po roky, drevostavba je pripravená na nasťahovanie behom pár mesiacov. Tento aspekt rodiny vítajú. Zdá sa to jednoduché a naozaj to tak jednoduché môže byť.

Životnosť

Častou fámou, ktorú môžete v súvislosti s drevostavbou počuť, je životnosť dreva – údajne je podľa niektorých nižšia ako klasické murivo. Ak sa však o drevo správne staráte, je životnosť úplne porovnateľná s murovaným domom. Dokonca je známe, že pri povodniach v roku 2002 v európskom merítku obstáli lepšie drevostavby.

Zhrnutie

Drevostavby sa drží medzi trendami a ako je vidieť, ľudia sa vôbec nemusia báť zmeny. Pre mnoho z nás je rozhodnutie opustiť mestský byt splnený sen. Viac o drevostavbách a nielen o nich si môžete prečítať na webe lepebydlet.cz , ktorý je zameraný na všetko, čo so stavbou a bývaním súvisí.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *