Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Balkón môže byť príjemným miestom na oddych celej rodiny a v rušnom zhone veľkomesta byť dokonca oázou pokoja. Zvlášť v bytovej zástavbe hrá svoju veľkú úlohu. Dobám, keď sa jednalo o praktickú časť bytu, ktorá slúžila výhradne pre vešanie prádla a odkladanie nepotrebných vecí, odzvonilo. Keď v meste zdvihnete pohľad smerom k výšinám, uvidíte balkóny plné kvetov, stolčekov, prípadne mačacích výbehov.

Aj najmenší balkón sa môže stať krásnym miestom pre odpočinok. Dôležité sú pri budovaní takéhoto zázemia farby, osvetlenie, materiál a kvetinová výzdoba. K akému štýlu všetko vyzdobíte, záleží čisto na vás. Nezabudnite však, že menej je niekedy viac.

Farby, podlaha a nábytok v jednom štýle

Správne zvolené farby dovedú zútulniť každý priestor. Balkóny v tom nie sú žiadnou výnimkou. Ak je fasáda domu vo svetlej farbe, máte vyhrané. Správnymi dekoráciami ho stačí len zútulniť. Ak navyše použijete farby, ktoré nadväzujú na váš interiér, stane sa balkón predĺženým priestorom vášho domova.

Podlahovou krytinou na balkónoch býva väčšinou dlažba. Tá však pôsobí veľmi chladne. Navyše sa v lete rozpaľuje a v zime zasa chladí. Drevená terasová dlažba celý priestor zútulní. Ak však máte lodžiu, stačí na zem položiť tkaný koberec alebo umelú trávu. Vaše bosé chodidlá ocenia mäkkosť takéhoto materiálu. Navyše na balkóne môžete vytvoriť miesto z oblých kameňov, ktoré vám namasírujú vaše chodidlá. Stačí tieto kamene umiestniť do dreveného rámu, aby držali na svojom mieste.

Správne zvolený balkónový nábytok je potom pomyselnou čerešničkou na torte. Musí byť pohodlný a dobre sa udržiavať v čistote. Ak je balkón naozaj malý, je možné využiť skladaný nábytok, ktorý potom v čase, keď ho nepoužívate, zavesíte na skoby na stene. Rovnako tak aj samotný stôl môže byť sklopný, čím opäť ušetríte miesto napríklad pre deti, ktoré sa na balkóne hrajú.

Záhradný set PLANO

Zeleň dodáva celému miestu na útulnosti. Debničky vysadené bylinkami prinesú potechu oku a úžitok zároveň. Vysádzať ale možno čokoľvek, čo vám robí radosť. Od pelargónií cez mini ihličnany až po kaktusy v mini skleníku. V truhlíku môžete pestovať i zeleninu. Kaleráb alebo zeler vám v ňom smelo porastú. Rovnako aj mrkvu, ktorá vyrastie v hlbokom kvetináči. To, ktorým smerom sa nakoniec pustíte, záleží len na vás a vašich predstavách.

Bezpečné miesto pre mačky

Ak uvažujete o útulnom mieste pre vašej mačičku, môže sa pre ňu balkón stať tým pravým útočiskom. Stolárske firmy vám dnes na mieru vyrobia voliéry pre mačky. Oplotenie v podobe pletivá zaistí úplnú bezpečnosť, aby mačka nevypadla, prípadne neskočila po vtákoch. Nepreberné množstvo škrabadiel a prielezov zaručí, že sa váš miláčik nebude nudiť. Naviac mu poskytnete prostredie, vďaka ktorému bude spokojnejší.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt black and white photography cats

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *