Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
bylinky_pestovane_doma

Používať dnes v kuchyni čerstvé suroviny, veľakrát v bio kvalite, sa pomaly stáva štandardným prístupom k vareniu. Zdravý trend v stravovaní prináša do domácej kuchyne v minulosti skôr opomínané bylinky, ktoré dnes ale majú všestranné využitie. V čom všetkom môžete bylinky v domácich podmienkach pestovať sa dočítate v nasledujúcom prehľadnom článku.

Dizajnové kvetináče na bylinky

Kvetináče sa samozavlažovacou funkciou

Ak patríte k ľuďom, ktorí zabudnú zaliať aj tú jednu jedinú rastlinu, čo doma majú, a všimnú si ju až vtedy, keď začnú nachádzať na zemi jej uschnuté listy, kúpte si na svoje bylinky samozavlažovací kvetináč.

Vyberať môžete z rôznych dizajnových kvetináčov tak, aby ladili so zvyškom vášho interiéru. Odpadne vám pritom tá najväčšia starosť so zalievaním byliniek, ktoré inak vyžadujú aspoň minimálnu starostlivosť, čo sa zálievky týka.

Do zásobníka vo vnútri kvetináča raz za čas nalejete vodu a ďalej sa už o nič nestaráte. Bylinka si sama vezme potrebné množstvo vody pre svoj ďalší rast. Vy už potom len zastrihuje a gurmánsky experimentujete, či už v teplej alebo studenej kuchyni.  

Závesné nádobky na bylinky

Nech už je vaša kuchyňa malá tak, že by sa do nej už nič iné navyše nevošlo, alebo si len chcete ponechať čo najväčšiu voľnú pracovnú plochu, v oboch prípadoch sa vám hodia závesné nádobky a kvetináče na bylinky.

Závesné nádobky jednoducho zavesíte k stropu, kde nebudú nikomu prekážať a pritom budú plniť nielen praktickú, ale aj estetickú funkciu.

 • materiál: k zaveseniu je lepšie voliť ľahšie materiály ako sú plast alebo ratan. V prípade pádu sa potom nič tak hrozného, až na vysypanú zeminu, nestane.
 • design: na výber máte:
  • guľaté alebo hranaté kvetináče
  • klasický tvar truhličky
  • sety dvoch a viac kvetináčov nad sebou alebo vedľa seba
  • kaskády pri vyplnení všetkého priestoru v kvetináči vyzerajú veľmi efektívne.
 • samozavlažovacia funkcia: aj u závesných kvetináčov pochopiteľne platí, že voliť môžete ten praktickejší variant so samozavlažovacím systémom. Najmä u byliniek, ktoré sú zavesené vo výške, je samozavlažovanie viac než praktické.

Doplnky a pomôcky k domácemu pestovaniu byliniek

Keď už si bylinky vypestujete, mali by ste ich tiež zožať s k tomu zodpovedajúcim náčiním.   

 • nožnice na bylinky: jedná sa o špeciálne troj až päťbrité nožnice pre rýchle a jednoduché strihanie byliniek. Nožnice bývajú dodávané s ochranným púzdrom a sú vyrobené zo špičkovej nehrdzavejúcej ocele s odolnými plastovými rukoväťmi.
 • zápichy na bylinky: je dôležité si všetky zasadené bylinky pomenovať, zvlášť keď ich v jednom kvetináči budete mať viac druhov. Vyberať môžete z nepreberného množstva zápichov a štítkov, ktoré sú buď už označené názvom danej byliny alebo na popísanie ešte len čakajú. Podobné zápichy sa hodia nielen do kvetináčov pre domáce účely, ale aj na záhradku, kde orientácia v sadeniciach môže byť časom ešte komplikovanejšia.
 • bambusový nôž: bambus je cenený pre svoje ojedinelé vlastnosti – je nielen odolnejší, ale najmä antibakteriálny. Pri práci s bylinkami by to tak mala byť jasná voľba!
 • mažiar: dajte do mažiara čerstvé bylinky, trochu oleja, parmazán a píniové oriešky a máte neprekonateľné pesto na cestoviny. Ak chcete variť zdravo, ľahko a rýchlo, mažiar vo vašej kuchyni nesmie chýbať!

A ak si na pestovanie byliniek stále netrúfate, kúpte si pre začiatok kompletnú súpravu pre pestovanie byliniek, ktorá obsahuje:

 1. Semienka
 2. Pôdny substrát v bio kvalite
 3. Originálny štýlový kvetináč z odolného plastu

Súprava navyše obsahuje podrobný návod, podľa ktorého pestovanie byliniek v domácich podmienkach ľahko zvládnu aj celkom malé deti!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *