Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Viete, že sú to Dáni, ktorí patrí medzi najšťastnejšie národy na svete? Práve od nich pochádza životný štýl, ktorý symbolizuje lásku, priateľstvo, radosť a prítomný okamih. Vychutnať si každú sekundu bytia pri akejkoľvek činnosti, to je to, o čo tu ide. Filozofiu HYGGE si nielen ľahko zamilujete, ale okamžite jej prepadnete a my vám ukážeme, ako ju dostať tiež do svojho domova.

Čo je HYGGE?

Ako sa cítite, keď ste šťastný vďaka maličkostiam? Predstavte si, že sa môžete naučiť byť dokonale šťastný pri akejkoľvek dennej hodine v akejkoľvek situácii. Znie to lákavo? [pullquote-right]“Užívajte si každý deň a každú minútu. Vychutnávajte si okamihy, ktoré stoja za to. Naplno a bez výčitiek. Presne o tom je nový trend HYGGE.”[/pullquote-right] Ide práve o hygge. Hygge znamená hľadať šťastie v prítomnom okamihu, v úplne banálnych chvíľkach. Zjednodušene znamená hygge niečo ako cítiť sa príjemne po celý čas – ide o to spríjemniť si každú dennú dobu a nájsť radosť tiež napríklad pri práci. V súlade s hygge sa dá žiť, pracovať i bývať. Celé je to o tom, že trávite čas s ľuďmi, ktorých máte radi, vecami, čo vám robia radosť a tak trochu sa vlastne rozmaznávate. Pre niekoho je hygge sviečka, pre druhého kniha a pohárik vína, pre ďalšieho napríklad milý obed s rodinou. Tak či onak je hygge neskutočne milé a voľba šťastia je úplne istá.

Ako začať?

Ak chcete začať s týmto pozitívnym slovkom a zaradiť ho do svojho všedného života, verte, že vaše dni naraz budú nevšednými. Najjednoduchší štart je u vás doma – tam, kde sa väčšinou cítime dobre a kde trávime voľný čas. Ako svoje obydlie zhyggovať? Proste sa obklopíte vecami, ktoré sú vám naozaj príjemné, pôsobia na vás hrejivo a urobia z vášho bytu či domu útulné miesto, kde budete šťastní. Zahrňte do interiéru mäkké svetlá, teplé prikrývky, vankúšiky, prírodné materiály i sviečky alebo aromaterapiu. Nebojte sa ani umenia alebo rastlín. Prestavte svoje obydlie tak, aby vám robilo radosť zdržiavať sa v každej miestnosti.

Nezabúdajte na kontakt

K hygge patrí komunikácia a kontakt s blízkymi. Obklopujte sa tými, ktorých máte radi, viac. Uvidíte, ako sa vám táto pozitívna energia vráti. Pozvite svojich milých priateľov do svojho domova a na oplátku zase navštívte známych. Chodievajte na kávy a do spoločnosti a užívajte si prítomnosť ľudí, ktorých milujete. Hygge totiž znamená tiež brať a dávať lásku.

Večera s priateľmi – ilustračný obrázok, zdroj

Chvíľka pre seba

Zdravá sebaláska nie je na škodu. V rámci hygge si svoj domov môžete užiť – niekedy aj sami. Robte si pravidelne chvíľky pre seba – starajte sa o seba, užite si atmosféru svojho domova, uvarte si vynikajúcu večeru, kúpte si nové knihy. Takáto romantika pri sviečkach nie je vždy určená pre dvoch – pokojne si pripravte dokonalý večer sami pre seba. Raz za čas to rozhodne neuškodí – urobte z toho zvyk a nákazte svojich známych. Uvidíte, ako vypnete a oddýchnete si od zhonu dnešnej doby. A o tom hygge je – užívať si všetok čas pomaly, s láskou a naplno a nenechať si utiecť žiadny okamih – pretože každý môže byť čarovný ♥

 

Ilustračný obrázok, zdroj

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *