Keď sa povie Jungalow, nie každý tuší, o čo ide. Pôvodne išlo o blog, ktorý sa venoval boho bývaniu a lifestylu. Aktuálne sa však štýl rozmohol a to nie len vďaka sociálnym sieťam, ale predovšetkým pomocou kúzla svojho štýlu.
[pullquote-left]“Jungalow je pestré farebné bývanie s mnohými prvkami, ktoré spolu tvoria unikátny a veľmi útulný celok.”[/pullquote-left]
Pre koho sa tento koncept bývania hodí? Pre každého, kto má rád farby, hru s prírodou, vzory a predovšetkým veľmi príjemnú náladu, ktorá je v interiéry až hmatateľná. K Jungalow štýlu totiž patrí neobmedzená kombinácia vzorov, prírodných materiálov, dekorácií a hlavne rastlín, ktoré tu nesmú chýbať.
Pokiaľ sa vám tento štýl páči, verte, že nie je tak zložité vytvoriť si domov ala Jungalow. S trochou fantázie to naopak môže byť perfektná zábava a výsledok rozhodne stojí za to. Ak sa vám takýto osobitý a hrejivý interiér páči, doporučujeme ho vyskúšať na vlastnej koži. Jungalow je totiž niečo ako vložiť do priestoru svoju dušu k vytvoreniu celkovej harmónie. Jungalow je proste hra.
Ak chcete začať s Jungalow štýlom, najprv si sadnite so šálkou kávy a napríklad instagramom a kochajte sa inšpiráciami, ktoré pod týmto hashtegom nájdete. Z farieb a kombinácií, o ktorých sa vám ani len nesnívalo, si isto vyberiete to práve orechové pre vás. Tento koncept často nie je výsledkom jednorázovej akcie, ale naopak postupným dovybavovaním bytu či domu. Funguje to tak trochu ako postupné vdychovanie samého seba do domova, ktorý je potom úplne jedinečným priestorom spojeným s nami a našou rodinou. Napriek tomu že ide o úplný opak minimalistickej moderny, je tento štýl čím ďalej viac obľúbený u všetkých vekových kategóriách.
Jedným z dôležitých prvkov jungalowu sú prírodné materiály, ako napríklad ratan alebo drevo. Veľmi obľúbená je potom renovácia starého nábytku – komôd alebo skriniek a príborníkov, ktoré môžete ofarbiť vašou obľúbenou farbou. Ideálne sú nečakané a odvážne sýte farby ako napríklad žiarivá žltá alebo zelená, mentolová či pastelovo modrá. Takýto retro kúsok v tandeme s pestrou farbou potom jednoducho vytvorí základnú dominantu priestoru.
Pokračovať môžete so vzormi. Tie totiž využijete nie len na vankúšoch na sedačke, ale tiež na prehozoch a kobercoch. Môžete vyskúšať tiež vzorovanú látkovú tapestriu na stenu, ktorá k tomuto štýlu výborne pasuje. Vzory a farby nemusia ladiť, avšak opak býva pravdou – vyhrajte sa tak, aby kľudne maličkosti boli v zájomnej tolerancii. Prehozy a koberce spoločne podtrhujú útulnosť miesta.
[pullquote-right]Tipy od nás? Niekoľko rastlín v priestore zaveste do prírodných kvetináčov, namiesto konferenčného stolíka použite starú truhlu a poriadny farebný prehoz si môžete nechať upliesť.[/pullquote-right]
Ako dekorácie v Jungalow bývaní môžete použiť sošky, dekoračné kamene a chýbať by nemali ani sviečky. Materiály? Voľte drevo, mosadz, meď, kovy – to sú vhodní adepti na dekorácie, ktoré môžete zasadiť do priestoru bez toho, aby ste narušili celkové dojmy. Rovnako tak obľúbené sú dekoračné a veľmi pestré tapety. Najžiadanejšími motívmi na tapetách sú paprade, listy a mnohé ďalšie rastliny.
Na záver využite zeleň a tú spojte s úložnými priestormi. Jungalow často spojuje otvorené drevené či ratanové policové diely s knihami, dekoráciami a hlavne zeleňou. Základom bývajú sukulenty a exotické rastliny, ktoré rozmiestnite rôzne do priestoru. Pokiaľ sa pre Jungalow domov rozhodnete, mali by ste v tomto štýle postupne vyzrieť nad celým bytom či domom.
Nás Jungalow úplne okúzlil, čo na neho hovoríte vy?