Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Hmotnosť! To je to, o čo tu ide. Pri turistike, na vode, na vandrovačke, ale aj cestou do kempu autom hrá dôležitú úlohu práve hmotnosť vybavenia. A riadu nevynímajúc. Nikto nechce ťahať ťažké hrnce a rovnako tak nestojí o to, aby po celú dobu svojej dovolenky jedol iba studené jedlá. Varenie je súčasťou cesty. Aký riad teda zvoliť?

Ľahké a hlavne nerozbitné

Z dôb minulých si iste spomeniete na klasický táborový ešus. Ľahká nádoba, kedysi vyrábaná z hliníka, bola neoddeliteľnou súčasťou každého vojaka a skauta. Svojimi parametrami je dodnes stále neprekonateľným doplnkom na cesty.

ALU prevedenie s teflónovou úpravou, prípadne nerezové prevedenie, rovnako ako viacdielne sady, posúvajú tento kúsok o stupeň vyššie. Teflónová úprava sa vyznačuje tým, že zabraňuje priľnutiu potravín k povrchu. Navyše ich údržba je naozaj jednoduchá. Je potrebné si dať iba pozor na jeho poškriabanie. Niektorí výrobcovia ku svojim sadám dodávajú rovno príbory, ktoré týmto povrchom neškodia.

Aj keď si správny Zálesák vystačí s nožom a palicou, z ktorého vyrobí potrebné nástroje k jedlu, sú cestovné príbory neoddeliteľnou súčasťou výbavy. Ak chcete mať istotu, že nikde nič nezabudnete, voľte radšej univerzálne spojenie lyžičky, vidličky a noža, alebo rokmi overenú vojenskú sadu.

Cestujete len s batohom na chrbte do pustých lesov a hôr? Potom by váš batoh mal obsahovať minimálne:

  • ešus na varenie;
  • plynový varič;
  • plynovú cestovné bombu;
  • príbor;
  • plechový hrnček;
  • plastové taniere (tie ale nutne potrebovať nebudete).

Sólo model, alebo rodinná sada?

Cestujete sami, alebo s celou rodinou? Zaobstarať si dnes môžete model pre jednu osobu, ktorý sa vyznačuje svojou úspornosťou. Do jednej nádoby totiž vložíte jednu propánbutánovú kartušu i varič. Potom už stačí len zavrieť veko. Komplexnejšie riešenie ponúka sady určené pre rodinu. Vyznačujú sa tým, že do hlavného hrnca schováte celú sadu. V takýchto sadách môžete nájsť niekoľko hrncov, misiek i plastové príbory.

EŠUS YATE 3-DIELNÝ NEREZ

Úspora tepla predovšetkým

Hrnce s tepelným výmenníkom zamedzujú zbytočným tepelným stratám, ku ktorým bežne dochádza pri varení v klasických hrncoch. Tieto hrnce sú typické svojim mriežkovaným prstencom na ich dne. Výrobcovia uvádzajú, že ich riad môže pri varení ušetriť až 30% drahocenného plynu v kartuši. To už stojí za zváženie.

Materiály a ceny

Na trhu je nespočetné množstvo druhov riadu na cesty. Stačí si vybrať správny materiál. Tým sú už spomínané ALU s teflónovou vrstvou cez nerez až po nylon. Záleží len na vás, čomu dávate prednosť. Hlavne nezabudnite pribaliť varič.

Ceny riadu sa líšia od výrobcu, prevedenia a dizajnu. Šplhajú od pár až po desiatky eur. Za rodinnú sadu, ktorá obsahuje mnoho hrncov, téglikov, misiek a ďalšieho vybavenia môžete zaplatiť aj niekoľko desiatok eur.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *