Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Spálňa je epicentrom našich vzťahov, v neposlednom rade aj po intímnej stránke. Mnohé detaily v jej zariadení môžu vytvoriť alebo narušiť romantickú náladu. Pretože priestor a romantické vzťahy sú navzájom prepojené, je potrebné zariadiť si ho tak, aby bol čo najviac láskyplný.

Romantika však nemusí vždy zahŕňať iba plytvanie drahými darčekmi či výlety do luxusnej exotiky. Pýtate sa, ako si teda zariadiť spálňu tak, aby bola naozaj romantická a prehĺbila intimitu vo vašom vzťahu? Inšpirujte sa našimi tipmi a zažite nezabudnuteľnú noc s partnerom.

Čo pre vás znamená vaša spálňa?

Iste, je to miesto, kde predovšetkým spíte. Ale plní aj iné funkcie? Je v ňom napríklad televízor? Ohrádka pre vaše dieťa? Využívate ju niekedy aj ako kanceláriu? Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali „áno“, nie je to celkom ideálny stav.

Spálňa by mala byť predovšetkým rajom pre vašu vzájomú intimitu a všetky ostatné veci vám v nej môžu brániť. Ochraňujte svoju intimitu a vášeň a zbavte vašu spálňu všetkých rušivých elementov.

12 tipov, ako priniesť do spálne viac romantiky

Vytvorte si hniezdočko lásky

Posteľ musí vyzerať čo najlákavejšie. Mäkký vankúš, čerstvo vypraná posteľná bielizeň a dobrý matrac pripravia pôdu pre noc plnú romantiky. Čím väčšia a masívnejšia posteľ, tým lepšie, pretože vám poskytne viac priestoru na predohru.

Vyčistite si priestor

Spálňa by mala byť zameraná na relaxáciu, intimitu, osvieženie, spánok. Všetko, čo tomu neprispieva, tam nepatrí. Minimalizujte množstvo kníh, zbavte sa vešiakov plných oblečenia, čokoľvek, čo súvisí s prácou alebo cvičením.

Odstráňte elektroniku

To isté platí pre mobilné telefóny a tablety. Elektronické zariadenia odvádzajú pozornosť a navyše vyžarujú modré svetlo, ktoré môže narúšať vaše spánkové návyky a brániť vám v dobrom nočnom odpočinku.

Stanovte si hranice

Ak chcete, aby bola vaša spálňa skutočným romantickým útočiskom, vyhnite sa práci vo svojej spálni. Snažte sa zabrániť aj deťom a domácim zvieratám, aby ju používali ako herňu alebo priestor na spanie. Psík by mal mať vlastné lôžko v inej izbe a pokiaľ nemáte malé batoľatá, ktoré potrebujú nočné upokojenie, je najlepšie, ak nebudú tráviť veľa času vo vašej spálni.

Vyberte si romantický štýl spálne

Romantická spálňa nemusí nevyhnutne pozostávať z kvetov a čipkovaných závesov. Namiesto toho sa zamerajte na štýl, ktorý vyhovuje vám aj vášmu partnerovi, aby sa z neho stala miestnosť, v ktorej chcete byť obaja.

Zamerajte sa na partnera

Ak je vaša spálňa plná fotiek rodiny a priateľov, premiestnite ich do obývačky a namiesto nich si tam umiestnite fotky vašej milovanej osoby. Pri akýchkoľvek zmenách v spálni požiadajte partnera, aby vám pomohol rozhodnúť sa tak, aby miestnosť odrážala túžby vás oboch a nie len štýl jedného z vás.

Používajte farby, ktoré podporujú relaxáciu

Nie je žiadnym tajomstvom, že farby majú na nás obrovský vplyv. Môžu podporiť nielen spánok, ale aj romantiku. Do spálne si vo všeobecnosti vyberte jemné farby, a ak chcete tapetu, vyberte si takú, ktorá nebude pôsobiť príliš rušivo.

Povedzte si navzájom, čo chcete

Komunikácia je základom zdravého vzťahu a prinavrátenie romantiky do vášho života musí začať tým, že svojmu partnerovi poviete, čo chcete a vypočujete si aj jeho túžby. Čo tak spestriť si milostný život napríklad análnym sexom?

Neponáhľajte sa

Romantika neznamená iba samotný sex a určite je dôležitou súčasťou zdieľania vášho života a domova s partnerom. Výskum ukázal, že čím dlhšie sú páry spolu, tým menej často majú sex. Mať menej sexu alebo necítiť sa úplne zaľúbený do svojho partnera za každých okolností je úplne normálne a nie je to nevyhnutne dôvod na obavy.

Ak sa snažíte prísť na to, ako vrátiť romantiku do spálne, začnite tým, že definujete, čo znamená romantika vo vašom vzťahu. Stanovte si dlhodobé romantické ciele bez toho, aby ste na seba vyvíjali nátlak.

Ak svoj milostný život uponáhľate, môžete skončiť ešte viac frustrovaní a vystresovaní. Stres môže spôsobiť, že sa budete cítiť ešte menej sexi a menej emocionálne dostupní pre svojho partnera. Namiesto toho sa sústreďte na to, aby ste si v prítomnom okamihu čo najviac užili spoločné chvíle.

Dajte intimitu na prvé miesto

Niekedy si naplánujete romantický večer, no napokon vás únava zdolá a zaspíte skôr, ako k niečomu dôjde. To sa môže stať aj po skvelom rande. Vrátite sa z neho a okamžite sa necháte opäť vtiahnuť do stresu každodenného života. Nedovoľte, aby intimitu a romantiku vo vašom živote zabíjal stres, povinnosti a únava, dajte si záležať na tom, aby mali pevné miesto vo vašom živote, vzťahu a spálni.

Buďte romantickí aj mimo spálne

Ak chcete udržať romantiku vo vašej spálni, myslite na to, že chémia musí fungovať aj mimo nej. Romantika nie je niečo, čo prichádza iba na Valentína, alebo na vaše spoločné výročie.

Myslite pravidelne na drobné detaily, ktoré okoreňujú váš vzťah. Po práci prineste domov kvety alebo obľúbenú maškrtu. Napíšte svojmu partnerovi sladké sexy poznámky, aby ste mu vyjadrili, že na neho myslíte. Vedeli ste, že aj čaj yerba maté môže posilňovať sexuálnu výkonnosť?

Doprajte si dobrý spánok

Dobrý spánok je jedným z najlepších spôsobov, ako zlepšiť svoje zdravie a zároveň dať vášmu vzťahu nový potrebný impulz. Je takmer isté, že kvalitný spánok odstráni aj váš problém s únavou na konci dňa.

Zdravý spánok má však ešte viac výhod, ako napríklad zvýšenie záujmu vás aj vášho partnera o sex. Súvisí to aj so spôsobom, akým spánok dopĺňa dôležité hormóny, ako testosterón a estrogén. Okrem toho, kvalitný spánok tiež dodáva väčší pocit bezpečia a pokoja vo vzťahu.

Ako sa pripraviť na špeciálny večer?

Ak ste vhodne upravili prostredie vašej spálne a stalo sa z nej romantické útočisko, teraz ste pripravení zažiť so svojím partnerom noc plnú vášne. Ako na ne?

  1. Poriadok je sexy

Je jasné, že špinavá bielizeň, či veci porozhadzované po zemi nebudú najlepším lákadlom pre vašu spoločnú vášeň. Nikto nie sme dokonalí, no pred plánovaním ohnivej noci sa určite postarajte aspoň o základný poriadok a čistotu vo veciach, aby ste aj tak prispeli k úspešnému vyvrcholeniu nerušeného romantického zážitku.

  1. Pridajte osvetlenie

Ak má vaše stropné svetlo tlmenie, teraz je čas ho použiť. Ešte lepšie bude, ak zapnite stmievateľnú nočnú lampu, aby ste v miestnosti vytvorili intímnu atmosféru. Ak máte sviečky, umiestnite ich po miestnosti, avšak pozor, nie príliš blízko postele.

  1. Použite vôňe

Ak sú sviečky voňavé, tým lepšie. Alebo porozmýšľajte nad voňavým osviežovačom vzduchu či esenciálnymi olejmi v difuzéri. Môžete dokonca nakvapkať niekoľko kvapiek upokojujúceho oleja, ako je levanduľa, na okraj obliečky na vankúš.

TIP: Posteľné obliečky a ich materiály

  1. Vytvorte si romantický soundtrack

Niektorým ľuďom pripomína obľúbená pieseň ich milovaných. Možno to bol váš prvý tanec na svadbe alebo pieseň, ktorá bola populárna, keď ste spolu chodili. Iným párom vyhovuje zvuk bieleho šumu, jemné zvuky dažďa alebo žblnkotanie potoka v pozadí.

  1. Použite „jazyk lásky“ svojho partnera

Existujú rôzne spôsoby vyjadrenia lásky, pre niektorých je prvoradý fyzický dotyk, pre ostatných slová. Preskúmajte rôzne spôsoby, ako vyjadriť lásku svojmu partnerovi a nájdite, čo ho najviac vzrušuje.

  1. Zveďte ho/ju lupeňmi ruží

U niektorých párov môže aj takáto dekorácia zvýšiť túžbu. Ak je vaša spálňa na poschodí, rozsypte niekoľko lístkov po schodoch smerom k vašej spálni. Ak sa vám voňavé lupienky ruží zdajú zložité na následné upratovanie, zvážte pridanie kytice ruží alebo iných kvetov ako výzdobu do vašej spálne.

  1. Buďte pripravení

Toto sa bude, samozrejme, líšiť od páru k páru. Ak používate antikoncepciu, uistite sa, že je ľahko dostupná a funkčná. Ak sú sexuálne hračky a erotické kostýmy dôležitou súčasťou vašej milostnej hry, majte ich nablízku.

Do nálady vás môže dostať aj fľaša šampanského v ľadovom vedre, so zrelými jahodami alebo malinami v miske. No a nakoniec si oblečte niečo jemné a zmyselné, ako je hodvábna alebo saténová sexi košieľka, aby ste svojho partnera rozohnili a naladili na čas plný vášne.

Dekorácia spálne podľa Feng Shui:

Symetria

Symetrická miestnosť podporuje vzťah, ktorý je synchronizovaný. Takže ak máte nočný stolík na jednej strane postele, na druhej strane by mal byť tiež. Nemusia byť identické, ale mali by mať podobnú výšku, hmotnosť a mali by obsahovať podobne prvky. Ak existuje v spálni nerovnováha, bude sa to odrážať aj vo vzťahu. Okamžitá náprava veľmi rýchlo posunie vzťah na vyššiu úroveň.

Zrkadlo

Pokiaľ ide o sex, môže byť určite lákavé mať zrkadlo pred posteľou alebo nad ňou. Podľa zásad Feng Shui by však vaša spálňa mala byť bez akýchkoľvek odrazov. Zrkadlá môžu podľa tejto filozofie dokonca viesť k nepokojnému spánku. Preto je najlepšie mať ich v iných priestoroch a namiesto toho sa pri akte pozerať na seba. Vyskúšajte nové zaujímavé sexuálne polohy a užívajte si jeden druhého.

Umelecké diela

Umelecké dielo, ktoré zavesíte vo svojej spálni, priamo koreluje s energiou, ktorú prinášate do svojho života. V spálni chcete mať pokojnú, romantickú atmosféru. Preto vymeňte fotografie rušných pouličných scén za obrazy, ktoré pripomínajú lásku,napríklad fotka vašej prvej spoločnej dovolenky a podobne.

Vyhnite sa umeleckým dielam so zoskupeniami po troch, ako sú traja ľudia alebo tri zvieratá, ktoré môžu do vzťahu priniesť myšlienku tretej osoby.

Tip: Ak ste single, no hľadáte partnera, vyhnite sa akýmkoľvek umeleckým dielam, obsahujúcim osamotené postavy.

Farebná schéma a osvetlenie

Ako sme už spomínali, spálňa by mala byť relaxačnou oázou určenou výhradne na intimitu a regeneráciu. Takže najvhodnejšie farby sú teplé, monochromatické, nie príliš výrazné ani svetlé.

Ďalšia vec, ktorú treba mať na pamäti je osvetlenie. V ideálnom prípade chcete mať v spálni rôzne osvetlenie. Zabudnite teda na stropné svetlo, zvoľte radšej alternatívy jemného okolitého osvetlenia, ktore navodia romantiku.

Majte vždy na pamäti, že lepšia investícia ako do akýchkoľvek luxusných a trendových kúskov je investovať do vzťahu s vaším milovaným partnerom. Nenechajte romantike vytratiť sa z vášho života ani z vašej spálne.

Dominika Blchová, obsahový a SEO špecialista