Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Letná terasa neodmysliteľne patrí k sezónnemu relaxu, ktorý si nevieme bez pohodového grilovania a večerného posedenia ani predstaviť. Horúce letné večery s priateľmi skrátka k tomuto obdobiu patria. Aby sme doviedli terasu či záhradný altánok k dokonalosti, je dôležité vybrať tiež správne a príjemné osvetlenie. V šere potom razom kútik ožije a my si tak môžeme užívať nezabudnuteľné chvíle s tými, ktorých máme radi.

Ilustračný obrázok – zdroj

Existuje mnoho typov svetiel, preto sa na prvý pohľad môže zdať, že bude ťažké vybrať to pravé pre vašu záhradu. Ak však chcete byť originálny a radi by ste si výber zjednodušili, prinášame v kocke prehľad možných variantov pre osvetlenie vašej terasy alebo záhradného altánku. Vybrali sme predovšetkým trendy a zaujímavé typy svietidiel, s ktorými rozhodne zabodujete a to nielen u priateľov.

Bodovky

Praktické a veľmi príjemné osvetlenie? To sú známe a hojne používané bodovky, ktoré určite poznáte z interiéru. Ich výhoda je však možnosť použitia tiež na záhrade. Kedy vyzerajú veľmi dobre? Väčšinou pri estetickom zapustení do stien či podlahy. Áno, pri zapustení bodových svetiel do terasovej podlahy razom získate jemné presvetlenie a terasa získa novú tvár. Bodovky môžete zabudovať kam potrebujete, ich montáž je naozaj na vás. Tak získate toľko svetla, koľko budete potrebovať.

Lampáše

K niektorým domom sa perfektne hodí klasika – závesné lampáše. Akú žiarovku použijete, také svetlo vytvoríte. Lampáš vyzerá úplne dokonale s klasickým a dreveným domom. Hodí sa do drevených altánkov alebo k dreveným terasám, kde podporí prírodnú a nevšednú náladu. Pôsobia veľmi útulne a to je dôvod, prečo sú tak obľúbené.

Reťazové osvetlenie

V poslednej dobe sme zaznamenali veľký nárast reťazového osvetlenia, pomocou ktorého môžete vytvárať rôzne aplikácie. Väčšinou ide o súvislý rad svetelných dekoračných gulí, ale zoženiete tiež napríklad klasické žiarovky. Dokonca môžete zakúpiť aj farebné. Tieto reťaze môžete ledabolo zavesiť okolo altánku alebo nad terasu. Tento typ svetiel prináša až takmer romantické dojmy, ide o skutočne veľmi príjemné osvetlenie.

Ilustračný obrázok, zdroj

Solárne svetlá

Pokiaľ chcete šetriť peňaženku aj životné prostredie, môžete skúsiť praktické solárne lampy. Trh ponúka nepreberné množstvo typov a farieb. K dostaniu tak sú solárne stolové lampičky alebo záhradné kamene. Po nabití cez deň potom lampy svietia pokojne až 12 hodín. Výhodou je možnosť vybrať si preferovaný dizajn. Zoženiete ako modernú k luxusnému domu, tak napríklad vintage stolnú lampu.

Sviečky

K letnej romantike samozrejme patrí tiež hrejivé teplo sviečok. Sviečky by sa však mohli zdať ako nebezpečný adept na osvetlenie terasy. Práve preto sú dnes k dostaniu dizajnové a bezpečné lampáše na sviečky. Vyberať môžete napríklad z rustikálnych lampášov v kombinácii skla a laná. Záleží len na vašej požiadavke na vzhľad, k dispozícii sú rôzne tvary, farby i štýly. Sviečka vykúzli pôvabné svetlo a navyše môžete použiť tiež sviečky, ktoré svojou vôňou odpudzujú hmyz.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *