Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
chlapec-ziak-stol-knihy-ceruzky

Prvý školský rok je obrovskou zmenou nielen pre dieťa, ale aj pre rodičov. Detská izba sa odrazu prispôsobuje náročnejším podmienkam a vy musíte dohliadnuť na to, aby sa tak stalo. 

Dieťa potrebuje priestor na novú životnú etapu. Okrem miesta na hranie a na spanie, musí mať časť izby vyčlenenú na domáce úlohy a vzdelávanie. Potrebuje si niekam odložiť knihy, uložiť oblečenie do školy a nájsť si miesto aj na nové mimoškolské aktivity. Je teda jasné, že na vás čaká naozaj poriadna zmena. 

Pri zariaďovaní však nemusíte meniť celú izbu, niektoré prvky zostávajú rovnaké. Poďme sa teda pozrieť na to, čo stačí iba mierne upgradnuť a čo je, naopak, nutné doplniť.

Čo v detskej izbe zostáva?

To, že sa z vášho dieťaťa stal školák neznamená, že musíte automaticky vyhadzovať celý nábytok. Aj napriek tomu, že takáto veľká udalosť je skvelý čas na kúpu nových skríň alebo postele, pokiaľ ste zariadenie menili len nedávno, stačí ho len troška vylepšiť. 

Všímajte si súčasné hobby a záujmy dieťaťa, a tomu prispôsobte celkový dizajn. Najväčšieho fanúšika superhrdinov určite potešíte farebným plagátom jeho obľúbenej postavy, milovníčku zvieratiek zasa hravou stolnou lampou. 

Bez skríň a políc sa takisto nezaobídete. Nový školský rok so sebou často prináša aj nové oblečenie, preto sa uistite, že máte dostatok priestoru na uskladnenie. V prípade potreby môžete pridať jednu skriňu, ktorá bude štýlovo ladiť s ostatným zariadením. 

Rovnako je to aj s posteľou. Pokiaľ ste ju menili iba nedávno, nemusíte hneď kupovať úplne nový typ. Pridajte napríklad nové obliečky a vankúše, vďaka ktorým sa bude zaspávať naozaj úžasne. 

Tipy ako vybrať posteľ pre dieťa nájdete TU.

Hračiek sa ešte nezbavujte. Pokiaľ máte pocit, že už nie sú až tak potrebné, minimalizujte ich a vytvorte priestor napríklad na školské učebnice. Avšak, vaše dieťa je stále dieťaťom, preto mu dovoľte rozvíjať aj jeho hravú stránku. 

Čo je potrebné pridať do detskej izby? 

Najväčšia zmena v detskej izbe prichádza s miestom na učenie. Pokiaľ dieťa doteraz nemalo stôl a stoličku, je nevyhnutné ich tam doplniť. Pri výbere sa odvíjajte od štýlu a materiálu, ale aj od pohodlia a funkčnosti. 

Ako vybrať stôl pre školáka?

Detské písacie stoly vytvárajú priestor na domáce úlohy a školské projekty. Niektoré sú výškovo nastaviteľné, preto sa nemusí báť, že o rok budete kupovať úplne nový stôl. Zaujímavou alternatívou sú aj stoly s náklopnou doskou, ktoré perfektne poslúžia najmä pri úlohách z matematiky. 

Ako vybrať stoličku pre školáka?

Správne sedenie je pre dieťa nesmierne dôležité. Stále sa vyvíja, rastie a aj vďaka správnej stoličke môžete predísť možným problémov s chrbticou v budúcnosti. K detskému písaciemu stolu sú najvhodnejšie ergonomické stoličky, ktoré poskytujú pohodlie aj po dlhšom čase strávenom nad domácimi úlohami.

Nová knižnica 

Povinné čítanie je strašiak všetkých študentov, no môže byť znesitelnejšie vďaka dizajnovej knižnici. Vyberte si typ, ktorý perfektne zapadne do izby a zároveň nebude zavadzať v priestore. Police naplňte knižkami od výmyslu sveta, ktoré pomôžu pri štúdiu. A možno sa ani nenazdáte a z čítania sa stane obľúbená voľnočasová činnosť. 

Mimoškolské aktivity

Mnohé deti sa už od prvého školského roka začnú venovať rôznym aktivitám a krúžkom. Je úplne jedno, či z vášho drobca rastie nadaný hudobník, druhý Picasso alebo úspešný športovec. Každá z týchto hobby potrebuje miesto na precvičovanie, skúšanie a zdokonaľovanie sa. Pri zariaďovaní vsaďte na výrazné a hravé farby, ako napríklad žltá, červená, modrá a oranžová.

Náš TIP: Pri zariaďovaní izby dajte slovo aj malému školákovi. Nábytok a umiestnenie môžete pokojne vyberať spolu. Aj napriek tomu, že máte pocit, že svoje dieťa na 100% poznáte, jeho preferencie vás môžu prekvapiť. Spoločne vytvoríte krásnu a útulnú izbu, v ktorej sa bude cítiť maximálne príjemne.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *