Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
gril_na_uhlie_maso_klieste

Leto svojím spôsobom miluje každý z nás. Dlhé dni, príjemné teplé večery, voľno strávené pri bazéne a, samozrejme, grilovačky, bez ktorých si nevieme predstaviť žiadnu letnú sezónu.

Je jedno, či sa chystáte grilovať doma v kuchyni, na terase alebo v záhrade – správna grill paty potrebuje prvotriedne vybavenie.

Bez čoho sa teda nezaobíde žiadna poriadna grilovačka?

Kvalitný grill

Základom nezabudnuteľnej grilovačky je dobré jedlo. Avšak, perfektne namarinované mäso a dokonale nakrájaná zelenina sú iba polovica úspechu. Dôležité je aj to, na čom jedlo pripravíte.

Grill by ste si mali vyberať najmä podľa veľkosti a typu. Pokiaľ chystáte veľkú oslavu alebo mávate pravidelne väčšie množstvo hostí, s malým grilom by celý proces trval naozaj dlho. Pokiaľ však na záhrade alebo terase potrebujete každý centimeter, menší a ľahko prenosný gril je pre vás ako stvorený. 

gril_spiz_maso_zahrada

Vybrať si môžete z nasledujúcich typov grilov:

Elektrický gril

Gril na elektrinu je výhodnou kúpou najmä pre tých, ktorí plánujú prípravu jedla v interiéri. Pri grilovaní neprebieha žiadne spaľovanie a nie je potrebné použitie žiadnych pohonných prostriedkov. Váš byt alebo dom je teda v absolútnom bezpečí.

Gril na drevené uhlie

Gril na uhlie sa vyznačuje príjemným dizajnom a atraktívnou cenou. Teplo sa vytvára za pomoci brikiet alebo uhlia a pokrm môžete klasicky ugrilovať alebo zaúdiť.

Plynový gril

Plynové grily majú síce vyššiu cenu, no ich obsluha je maximálne jednoduchá. Gril zapnete jedným tlačidlom a v priebehu pár minút môžete začať grilovať.

Tipy ako si správne vybrať gril nájdete TU.

Grilovacie pomôcky

Povinná výbava každého grilmajstera je grilovacie príslušenstvo. Uistite sa, že máte po ruke štetec na potieranie mäsa, ihly na špízy, obracačky, napichovacie vidlice a grilovací kôš. V závislosti od výberu jedla oceníte aj lis na hamburgery alebo stojan na rebierka.

Dôležitá je aj kuchárska zástera, ktoré vám zaistí čistotu oblečenia a dodá vášmu looku ten správny šmrnc. Milovníkov klasiky určite oslovia elegantné alebo folklórne motívy, veční srandisti zasa ocenia vtipné nápisy a zábavnú potlač. 

Štýlové a praktické zariadenie

Pri výbere posedenia a stola pre viacero hostí musíte myslieť najmä na to, kde bude akcia prebiehať. Niektoré materiály sú vhodné výlučne do interiéru a vplyvy vonkajšieho prostredia by ich mohli poškodiť. 

Posedenie na grilovačku v interiéri

Sedacie vaky 

Sedacie vaky ponúkajú maximálne pohodlie. Prispôsobia sa akejkoľvek polohe a vďaka širokej ponuke farieb a motívov zapasujú do klasických, ale aj extravagantných miestností. 

Taburety

Štýlové taburety okamžite pridajú miesto na sedenie navyše a zároveň dokonale podčiarknu atmosféru miestnosti. Perfektne spájajú praktickú a estetickú funkciu. Sú malé, pohodlné a zároveň maximálne dizajnové. A keď vaši hostia odídu, poslúžia ako dekorácia do obývacej izby alebo spálne.

Posedenie na grilovačku v exteriéri

Skladacie záhradné kreslá a stoličky

Skladacie kreslá a stoličky sú skvelým pomocníkom vtedy, ak potrebujete narýchlo vytvoriť miesto na sedenie. V prípade potreby ich jednoducho rozložíte a následne zložíte, takže nebudú zaberať zbytočne veľa miesta.

Nafukovací sedací vak

Nafukovacie sedacie vaky sú skvelým pomocníkom pri cestovaní alebo na turistike, no poslúžia vám aj v tomto prípade. Niektoré typy dokážete nafúknuť aj bez pumpy. V priebehu pár minút tak vytvoríte štýlové extra miesto, na ktorom bude chcieť sedieť každý.

Stôl na grilovačku

Grilovanie je oslava jedla, ktoré potrebuje svoje čestné miesto. Pokiaľ viete, že veľký stôl je pre vás na bežné používanie zbytočný, zvážte napríklad rozkladací typ. Doska stola sa po oslave vsunie naspäť, čím sa vytvorí menší stôl, ktorý nezaberá veľa miesta. 

zahradne_sedenie_stol_kresla

Vybrať si môžete:

  • plastový rozkladací stôl – nízka cena, ľahká údržba, nižšia váha,
  • drevený rozkladací stôl – vysoká nosnosť, naturálny dizajn, dlhá životnosť
  • laminátový rozkladací stôl – nižšia cena, naturálny dizajn, štýlové prevedenie
  • sklenený rozkladací stôl – moderný dizajn, vysoká nosnosť, nadčasové prevedenie

Zábavné aktivity

V neposlednom rade nesmiete zabudnúť na zaujímavý program. Zatiaľ, čo staršie generácie si môžu oddýchnuť pri komplikovanej stolnej hre, deti sa zaručene zabavia v záhradnom bazéne alebo skákacom hrade. Zaobstarať môžete aj jednu zo skvelých loptových a raketových hier, ktoré posilnia zdravú súťaživosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *