Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Kvalita spánku je neodmysliteľne spojená nielen so samotnou posteľou a matracom, ale aj s výberom vhodných obliečok. Ak hľadáte luxus a príjemný materiál s radom ďalších výhod, objavte damaškové obliečky.

Damaškové obliečky Ornament pudra

Máte dostatočne veľkú posteľ a kvalitný matrac, ale stále sa v posteli pred spaním prevaľujete? S príchodom leta a tropických nocí to nebude lepšie, a preto je najvyšší čas zamyslieť sa nad obliečkami. Tie by malo byť hebké a príjemné. Ideálne by vás mali v lete chladiť a v zime hriať. V neposlednom rade by mali tiež dobre vyzerať. Existuje nejaké riešenie?

Damaškové obliečky pre sladké sny

Všetky vyššie spomenuté vlastnosti dokonale spĺňajú luxusné damaškové obliečky. Tie bývali bežnou výbavou našich babičiek, ktoré veľmi dobre vedeli, prečo ho doma mať. Na výrobu damasku sa v dnešnej dobe používa predovšetkým mercerovaná bavlna. Mercerácia je špeciálny  postup, ktorého výsledkom je lesk podobný hodvábu a na dotyk príjemnejší ateriál. Prirodzené vlastnosti damasku zvyšujú kvalitu spánku. V lete je jednou z hlavných výhod schopnosť príjemne chladiť. Zabudnúť však nemožno ani na vysokú odolnosť. Damaškové obliečky vydržia až desiatky rokov a stovky pracích cyklov bez toho, aby na nich boli vidieť zásadné zmeny kvality a vzhľadu. Vyššia obstarávacia cena je tak investíciou, ktorá sa vám vráti.

Aj cez všetky klady je nutné dať si u damaškových obliečok pozor na to, aby ste si ich  zadovážili v nežehlivej variante. Špeciálna úprava tkaniny sa postará o to, aby pre vás boli obliečky prakticky bezúdržbové. V opačnom prípade sa materiál výrazne krčí a vás čakajú dlhé hodiny strávené pri žehliacej doske.

Damask pre krásny vzhľad spálne

Niet pochýb o tom, že obliečky majú veľký vplyv na vzhľad celej spálne. Damask dokáže byť na pohľad vďaka plastickému a jemnému vzorovaniu naozaj atraktívny. Na výber máte celý rad vzorov, ktoré sú vždy zatkáné priamo v látke. Vzory sú tzv. žakárové. Vďaka tomu nie je možné, aby sa odreli, prípadne ničili praním.

Niektorí výrobcovia damaškových obliečok používajú česanú priadzu z egyptskej bavlny. Takéto obliečky sú drahšie, však na dotyk veľmi podobné hodvábu. Luxusné damaškové obliečky sú zárukou jedinečnosti. Široká paleta farieb je potešením a bránou do sveta, v ktorom si dizajn spálne dokážete s obliečkami zladiť k dokonalosti.

Posteľné obliečky Issimo Petite

Nezabúdajte na praktickosť obliečok

Pri výbere damaškových obliečok sa nenechajte zaslepiť ich krásou a nezabúdajte na praktickosť. Okrem spomínanej nežehlivej varianty je vhodné zvoliť taký kus, ktorý má ideálne rozmery a zapínanie na praktický zips. Potom vám už nič nebráni ľahnúť si do nádherne vyzerajúcich perín a užiť si sladké sny v obklopení luxusných materiálov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *