Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Hojdacie siete pôsobia v kontexte slovenskej záhrady stále trochu exoticky. Medzi oveľa bežnejšiu výbavu pre nedeľné chvíľky oddychu patrí klasické lehátko. Je to však veľká škoda. Siete majú celý rad výhod a prinášajú tiež o poznanie zaujímavejší vzhľad. Veľká popularita hojdacích sietí v zahraničí má svoje dôvody, a preto je najvyšší čas pozrieť sa na to, ako z nich urobiť zaujímavý doplnok záhrady.

Kam hojdaciu sieť umiestniť?

Dobrou správou je, že pre umiestnenie hojdacej siete na záhrade vôbec nemusíte mať k dispozícii dva vyrastené a ideálne vzdialené stromy, ako si mnoho ľudí myslí. Ak vám chýbajú závesné body, je riešením zakúpenie stojana. Ten je väčšinou kovový a sieť na neho veľmi ľahko zavesíte. Je to investícia navyše, ale umožní vám užívať si hojdanie aj bez toho, aby ste museli hľadať vhodné stromy. Výhodou je pochopiteľne aj to, že stojan dokážete ľahko premiestniť.

Koniec komického vstávanie

Internet je plný rôznych videí, v ktorých ľudia padajú z hojdacej siete ako zrelé hrušky, prípadne majú problém vyslobodiť sa von. Vás rovnaký osud stretnúť nemusí. Najväčšie problémy so vstávaním spôsobujú hojdacie siete bez pevnej konštrukcie. K dispozícii sú však aj siete vystužené tyčami, ktoré pomáhajú držať tvar. Pohodlie zostáva, ale je oveľa ľahšie z takejto siete vstať na nohy.

Bossanova champagne - rodinné
Bossanova champagne – rodinné

Kto sa bude hojdať?

Zásadnou otázkou, ktorú si musíte pred výberom hojdacej siete položiť, je, kto bude sieť najčastejšie používať. Na trhu sú k dispozícii hojdacie siete pre deti i dospelých. Líšia sa nielen vzhľadom a rozmermi, ale predovšetkým nosnosťou. Odolné typy sietí by mali mať nosnosť vyššiu ako 100 kg.

Atraktívne designy sietí a rôzne materiály

Hojdacie siete sa vyrábajú v rozmanitých farbách a celej rade vzorov. To, ako by mala sieť vyzerať a z čoho by mala byť vyrobená, veľmi záleží na tom, ako chcete sieť používať. Univerzálnou voľbou je výber siete vyrobenej z dostatočne pružného vlákna. Naopak pre outdoorové aktivity a kempovanie sú vhodné siete tmavých farieb, ktoré sú vyrobený z nylonu, prípadne z padákového hodvábu. Tie ponúkajú zvýšenú odolnosť proti všetkým vplyvom.

COPA samurai blue - pre dvoch
COPA samurai blue – pre dvoch

Hojdacie siete sú skvelým darčekom pre vaše chvíľky leňošenie na záhrade. Niektoré modely sú určené pre viac ako jednu osobu, a preto neváhajte ku chvíľke relaxácie prizvať pokojne celú rodinu. Len nezabudnite na to, že na zavesenie siete veľkorysých rozmerov budete potrebovať dostatok voľného priestoru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *