Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Dobrou voľbou do detskej izby sú tapety s rozprávkovými postavami, zvieratkami, kvetmi a vesmírom

Chystáte sa zariaďovať detskú izbu pre svojho potomka? Pokiaľ chcete, aby bola maximálne útulná, praktická, no zároveň moderná a štýlová, v prvom rade by ste mali klásť dôraz na voľbu vhodnej farebnosti. Prinášame vám prehľad najnovších trendov, ktoré sa oplatí poznať! 

Pastelové odtiene a tapety na stenu v detských izbách idú do popredia

Tapety na stenu môžu byť ideálnym riešením 

Pri zariaďovaní detskej izby myslite na to, že keď bude dieťa rásť, priestor sa mu musí dynamicky prispôsobovať. Napríklad, kým novorodenec potrebuje len kvalitnú postieľku a dostatok miesta na hranie, školák sa už nezaobíde bez stola a stoličky. 

Izba sa však vyvíja aj po stránke farebnosti a dizajnu. Menšie deti milujú rozprávkové postavičky, obrázky zvieratiek či iné hravé motívy. Keď však vyrastú, požiadavky na vzhľad miestnosti sa zrazu radikálne zmenia. A práve tu sa k slovu dostávajú tapety na stenu do detskej izby, ktoré prinášajú viacero praktických benefitov. 

Jednoduché lepenie, bezstarostné odlepenie

Je len na vás, či sa rozhodnete tapetami pokryť celé steny alebo len ich časti. V oboch prípadoch vás poteší veľmi jednoduché lepenie, ktoré zvládnete aj sami. Detskú izbu pomocou tapety dokonale prispôsobíte želaniam vášho potomka. A keď z daných dizajnov či farieb takpovediac vyrastie, tapetu odlepíte a môžete ju nahradiť inou. 

Ľahká údržba 

Moderné vliesové tapety sú umývateľné. Teda, keď ich váš potomok niečím zašpiní, môžete ich jednoducho umyť, vďaka čomu im prinavrátite ich pôvodnú krásu. Poteší tiež vynikajúca odolnosť voči oteru či iným druhom namáhania. Nemusíte sa tak obávať, že vaše dieťa tapetu ľahko roztrhne. 

Vedeli ste, že: Tapety zlepšujú tepelnú izoláciu stien a prispievajú aj k účinnejšiemu tlmeniu hluku? 

Pri zariaďovaní detskej izby sa nebojte popustiť uzdu fantázii

Hravé farby a dizajny 

Odborníci odporúčajú pri zariaďovaní detskej izby uprednostniť hravé farebné kombinácie. Hlavne menšie deti by mali byť v kontakte s rôznymi motívmi a tvarmi, ktoré podporujú ich kreativitu a kognitívne funkcie

Keď budete navrhovať dizajn detskej izby, nebojte sa popustiť uzdu fantázii. Platí jednoduché pravidlo – čím kreatívnejšie, tým lepšie. 

Pastelové farby sú IN 

Čo sa týka farieb, v dnešnej dobe sa najväčšej obľube tešia pastelové odtiene. Pri zariaďovaní izby pre dievčatko sú populárne najmä jemné ružové a fialové farby. Do chlapčenskej izby sa zas perfektne hodí pastelová zelená či modrá. Nič rozhodne nepokazíte ani béžovou. Odporúčame uprednostniť skôr svetlé odtiene, ktoré opticky zväčšia miestnosť. 

Nebojte sa kombinovať viacero rozličných farieb. Nielen dve, ale pokojne aj 3 či 4. Vzhľad detskej izby môžete perfektne oživiť výraznými doplnkami – nálepkami na stenu, obrazmi, či plyšovými hračkami. 

Detskú izbu môžete oživiť výraznými doplnkami – obrazmi alebo plyšovými hračkami

Nezabúdajte: Zóna okolo postele by mala pôsobiť upokojujúco. Tu neodporúčame veľmi experimentovať s bláznivými farbami a vzormi, keďže tie môžu negatívne ovplyvňovať kvalitu spánku. 

Dizajny, ktoré si vaše dieťa zamiluje 

Pokiaľ sa rozhodnete detskú izbu vyfarbiť prostredníctvom kvalitných vliesových tapiet, vyberať si viete nielen spomedzi mnohých zaujímavých farieb, ale aj dizajnov. Dobrou voľbou môžu byť tapety s rôznymi geometrickými tvarmi, zvieratkami, kvetmi, vesmírnymi telesami či autíčkami. Možností je naozaj veľa, stačí si vybrať! 

Dobrou voľbou do detskej izby sú tapety s rozprávkovými postavami, zvieratkami, kvetmi a vesmírom

Ak chcete trochu zaexperimentovať, na 2 rôzne steny môžete nalepiť 2 rozličné tapety. Je len na vašej kreativite, ako ich zladíte. Zariaďovanie modernej detskej izby tak môže byť veľkou zábavou!

Foto: Nostre.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *