Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
prirodne-prvky-na-diy-jesenne-dekoracie

DIY jesenné dekorácie oživia váš domov a potešia vaše oko. Ich výroba je navyše veľmi zábavná a zvládne ju každý. Tak sa pustite do tvorenia.

Jeseň môže byť pre veľa ľudí výzva. Po slnečnom a teplom lete prichádzajú pochmúrne chladné dni, ktoré môžu človeka ľahko zosmutniť. To sa vám však nestane, ak si svoj domov vyzdobíte jesennými dekoráciami. Tie vnesú do každej domácnosti radosť a pohodu a rozžiaria ju tak, že si na leto ani nespomeniete. Tak si poďte jeseň poriadne užiť a krásne dekorácie si sami vyrobte.

Jesenné tvorenie zabaví celú rodinu

Jesenné tvorenie je zábavou nielen pre dospelých kreatívcov, ale aj pre deti. Práve deťom tak vyplníte voľný čas: pošlite ich na prechádzku pre materiály a potom ich zapojiť aj doma. Výroby jesenných dekorácii sa môže zúčastniť celá rodina.

Základom jesennej výzdoby sú prírodné prvky. Nič umelé nenavodí atmosféru tak ako plody stromov, farebné lístie alebo voňavé vetvičky. Naviac sú vďaka týmto komponentom ozdoby lacné, zvyčajne je totiž potrebné len lepidlo alebo napríklad kvetináč.

Dekorácia patrí na dvere, do okien i na stôl

Domácnosti sú perfektne vyzdobené na jar okolo Veľkej noci a v zime okolo Vianoc. Jeseň zostáva ale často opomínaný. Pritom práve na jeseň prináša najviac inšpirácie. V korunách stromov (i pod nimi), na kríkoch a v lúčoch slnka.

Jesenné dekorácie vyzerajú krásne na dverách, vo forme závesných ozdôb alebo vencov. Skvele sa hodí ale aj na okná, kde môžu byť ako svietniky na parapetoch alebo prvky pripnuté na záclonách a závesoch. Samozrejmosťou sú potom dekorácie na stôl, ktoré môžu ozdobiť slávnostnú tabuľu.

DIY jesenné dekorácie poteší vás i peňaženku

Výrobou jesenných dekorácií doma sa nielen zabavíte, ale aj vyplníte voľný čas. Dôležité je aj to, že ide o šetrnejší a ekologickejší variant kupovaných ozdôb. Radi vám ukážeme, že to nie je nič ťažké. Mrknite na tieto tipy:

1. Naplňte vázy a kvetináče

Tou najľahšou DIY jesennou dekoráciou sú plné vázy a hrantíky. Nazbierajte vonku jesennú trávu, vetvičky, šípky, oranžové lampióny (čo sú plody machovky židovskej čerešne), listy, machy a kombinujte podľa ľubovôle.

Rastliny sú na jeseň dostatočne suché samy o sebe, takže vo vázach vydržia. Do kvetináčov dajte polystyrénovou dekoračnú penu a úspech máte zaručený. Potom je len na vás, či prídu jesenné dekorácie na stôl, okno alebo napríklad komodu.

2. Vyrobte si jesenný veniec

Neodmysliteľnou jesennou dekoráciou je veniec. Vyníma sa nielen na dverách, ale aj v okne alebo napríklad na stole. Vence vyrobte z čisto prírodných materiálov, ale použiť môžete aj polystyrénový alebo slamený kruh, ktorý prácu uľahčí.

Cieľom je vytvoriť kruhovitý tvar s množstvom komponentov. Môžete lepiť, zapichovať alebo s pomocou aranžérskeho drôtika pripevňovať. Opäť stavte na silu prírody. Nazbierajte si:

  • orechy
  • suché plody
  • farebné listy
  • malinké tekvice
  • suché kukuričné ​​klasy

Každá plodina má totiž niečo do seba a aj v jesennom tvorenie môžete byť originálny.

3. Pracujte s prírodným svetlom

K jeseni patrí taky sviečky. Voňavé, škoricovej, vrelé. Plamienok sviečky dokáže rozjasniť inak pochmúrna popoludnie a tmavé večery. Aby bolo jesenné pálenie sviečok štýlové a hlavne bezpečné, môžete si vyrobiť niekoľko typov svietnikov.

Krásnym variantom sú sklenené nádoby, na ktorú lepí vetvičky jednu k druhej. Rovnako funguje aj lepenie listov na nádoby. Zručnejší z vás môžu obaly na poháre upliesť, pretože jeseň je predsa sezóna pletených svetrov. Páni zasa skúste využiť silnejšie vetvy, do ktorých urobíte otvor veľký na sviečku. Postavte ju na miesto a zapáľte.

Máte vlastné tipy na jesenné dekorácie? A aké dekorácie môžete využívať po celý rok? Dočítate sa tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *