Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
domaca posilnovna a zena po skonceni cvicenie roluje podlozku a vedla su cinky

Vypasované legíny, namakané paže, tela v tréningovom zápale. A tiež čakanie na vhodné činky, leg press a bežecký pás. Tiež vám vaša rutina chýba? Zariaďte si svoju domácu telocvičňu v obývačke. Domáca telocvičňa vás nenechá suchých!

Pohyb k zdravému životnému štýlu neodmysliteľne patrí, aj keď fitko nemusí byť pre každého. Chodiť do posilky je časovo náročnejšie, členstvo je drahé a súkromie žiadne. A niekedy to jednoducho nejde. Cvičenie doma má veľa výhod a zariadiť si domácu posilňovňu môžete ľahko, rýchlo a lacno.

Po novom roku máte možno aj vy nové predstavzatia týkajú sa vašej postavy a životného štýlu. Veríme, že už ich napĺňate v plnom prúde a samozrejme vám pri tom držíme palce! Aby bolo cvičenie, na ktoré ste sa namotivovali aj efektívne, po sviatkoch musíte svoj metabolizmus trocha nakopnúť. A ako na to? Tipy na zrýchlenie metabolizmu tu.

Domáca posilňovňa môže byť aj v obývačke

Hlavnou výhodou cvičenie doma je, že nemusíte nikam chodiť. Prezlečie sa do športového a môžete začať v sekunde. Funkčné tréningy doma zostavíte s pár základnými cvičebnými pomôckami. Na domácu posilňovňu si nemusíte vyhradiť celú miestnosť alebo pivnicu. Cvičiť môžete v obývačke, v spálni alebo v predsieni.

A čo si k takému cvičenie zaobstarať?

Začnite kvalitnou podložkou. Mala by byť:

  • protišmyková, aby zabezpečila stabilitu vo všetkých cvičebných pozíciách
  • dostatočne mäkká, aby tlmila nárazy a znižovala tlak na kĺb
  • dostatočne široká aj dlhá, aby vám poskytla podporu pri každom cvičení

Podložka je základ telocvične a hocikto si vystačí len s ňou. Domáca posilňovňa podložku nesmie postrádať, pretože okrem jogy ju využijete na akékoľvek iné aktivity. Zaobstarať si ale môžete aj ďalšie vychytávky.

Stavte na hrazdu, činky a posilňovacie koliesko

Základom domácej posilňovne by mali byť pomôcky, ktoré sú multifunkčné a ktoré posilňujú svaly vo veľkom rozsahu. Všetky stroje z fitka domov nenapcháte, a preto by ste mali siahnuť po šikovných pomocníkoch, ktorí toho veľa zastanú.

Skvelou voľbou je hrazda. Na hrazde môžete obmieňať hneď niekoľko druhov príťahov a zhybov. Dôkladne tak posilníte chrbtové svalstvo, ale aj bicepsy a brušné svaly.

Činková zostava je absolútna „must have“ každej domácej posilňovne. Výborné sú jednoručky, sú skladné a môžete ich zapojiť nielen na cvičenie paží, ale napríklad pri drepoch, výpadoch. Zaobstarať môžete aj obojručné činky, tie sa ale horšie skladujú. Kúpte si činky s možnosťou pridania závažia.

TRX systém a trampolína pre pokročilých

TRX je skratka anglického Total Body Resistance Exercise a ide o cvičenie s odporom celého tela. TRX je zostava popruhov, ktorú musíte upevniť do stropu, steny alebo do pevných zárubní. TRX ponúka nespočet možností, je ale dobré prvé tréningy absolvovať s niekým skúseným. Predídete tak zraneniam.

Skvelou domácou zábavou je trampolína. A ak vám bude z fitka najviac chýbať kardio zóna, určite jej kúpu zvážte. Pár minút poskakovanie spáli sladkosti, že ani nemrknete. Trampolínu navyše ocenia aj deti. Je ale potrebné mať dostatočne vysoké stropy.

Domáca posilňovňa a cvičebné pomôcky, ktoré sa nestratia

Cvičebné pomôcky, ktoré vám tréning poriadne sťažia a pritom nezaberajú miesto, sú darom z nebies. Skúste cvičenie s odporovou gumou, kúpte si úchopy na kľučky. Skáčte cez švihadlo, cvičte s bosu, kettlebelem alebo s posilňovacím kolieskom. Každý pohyb sa počíta a domácu posilňovňu nerobia len železa a stroje. Ale predovšetkým vaša chuť hýbať sa.

Skúste alternatívne cvičenie bez náčinia

Fitko je láska. Samozrejme. Domáca posilňovňa je skvelá. To áno.

Zvážili ste ale alternatívne druhy cvičení bez náčinia? Na doma je totiž skvelá joga, Tabata, rôzne HIIT zostavy s vlastnou váhou a veľa ďalšieho. Ešte než sa pustíte do zariaďovania posilňovne, dajte si týždeň, dva cvičenia bez akýchkoľvek pomôcok. A možno sa bez domácej posilňovne celkom dobre zaobídete. Tak tréningu zdar! Akémukoľvek.

Nezabúdajte ale, že tréning nie je všetko. Dôležitá je tiež vyvážená strava a dostatok tekutín, kvalitný spánok a poriadny relax. Vďaka správnej starostlivosti o telo i dušu vás neskolí ani choroby, ani zlá nálada. A o to ide najviac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *