Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Ak patríte medzi milovníkov zvierat, potom možno zvažujete obstaranie si domáceho miláčika. Častým aspektom, ktorý v rámci kúpy či adopcie domáceho zvieraťa riešime, býva bývania s miláčikom. Ako zachovať čistý a príjemný interiér a pritom z neho urobiť miesto vhodné pre nového člena domácnosti?

Domáci miláčikovia a bývanie – ilustračný obrázok, zdroj

Bývanie so zvieraťom má ako všetko svoje pre i proti. Ak sme sa už raz rozhodoli a zvážili svoje možnosti ohľadom obstarania miláčika, potom je na čase popremýšľať aj o tom, ako zachovať súčasnú úroveň bývania. Nie vždy je to totiž jednoduchá úloha. Na rad tak prichádza niekoľko rád, ktoré zaručia zachovanie komfortu pre vás a vašu rodinu a tiež poskytne pohodlie pre vášho nového miláčika.

Aké zviera?

Nie je miláčik ako miláčik. Iný priestor zaberie terárium s plazmi a inú plochu potrebuje doga. Ak máte jasno v tom, aké zvieratko kupujete a či na to máte dostatočne veľký domov, potom máte spolovice vyhrané. Podľa toho sa potom všetko odvíja ďalej.

Domov pre zviera

Či už sa bude jednať o klietku, akvárium, terárium alebo pelech, v dnešnej dobe nie je problém v kombinácii so zvyškom interiéru tak, aby ste zachovali elegantný ráz bývania. Zvážte miesto, kde bude miláčik primárne bývať a mať svoj kút k odpočinku. Podľa toho sa potom pohrajte s možnosťami, ktoré priestor ponúka. Teráriá môžu byť vstavané či rohové, pelech môžete zase ľahko zladiť so sedacou súpravou. Ideálne je byť pripravený ešte pred samotným obstaraním zvieraťa.

Samohýl Pelech 8 hrán Ruženka zeleno-ružová

Upratovanie

Pre zachovanie pohodlia a čistoty je nutné počítať so zvýšeným upratovaním. Obzvlášť mačky a psy pĺznu, a tak spôsobia nechcené zamorenia domova srsťou. Pripravte sa na to a vybavte sa výkonným vysávačom. Tiež si pripravte menší a praktický úložný priestor, kam umiestnite pomôcky k starostlivosti o zvieratko. Budete tak mať všetko po ruke a na jednom mieste.

Hygiena

Manipulácia s našimi zvieracími miláčikmi vyžaduje v domácom prostredí tiež zvýšenú hygienu, vďaka ktorej predídete zbytočnému zápachu a ďalším nepríjemnostiam.

Prispôsobenie sa

Bývanie s miláčikom znamená urobiť ústupky smerom ku zvieraťu tak, aby sa skutočne cítilo príjemne – rovnako ako sa doma cítime my sami. Zázemie môžete nakombinovať so štýlom domova ľahko, preto sa nebojte vyhrať sa a vytvoriť pre zviera naozajstný domov, ktorý bude jeho každodenným útočiskom. Podľa toho sa odvíjajú materiály misiek, kŕmidiel, terária a všetkého, čo potrebujete. Áno, škrabadlo pre mačičku môže byť dizajnovým kúskom, za ktorý sa nebudete musieť hanbiť.

Ak ste si teda všetko rozmysleli, môžete vyraziť na nákupy alebo dokonca začať s vyrábaním doplnkov, domova či hračiek pre domáceho miláčika. Šťastný rodinný miláčik vám to s radosťou oplatí svojou láskou, ktorá je … na nezaplatenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *