Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Drevená kúpeľňa? Áno, hoci nie každý je priaznivcom dreva v kúpeľni, je to skutočne možné. Pri správnej úprave a starostlivosti môže kúpeľňa obsahovať drevené prvky. Kúpeľne dnes znesú nielen drevenú podlahu, ale aj drevený obklad či dokonca vaňu alebo umývadlo. Ak patríte medzi milovníkov vône dreva, môžete aj vy vyskúšať lákavú možnosť vybudovať originálnu drevenú kúpeľňu.

Drevená kúpeľňa – ilustračný obrázok, zdroj

Čo zvládne drevený nábytok do kúpeľne?

Prioritou pre vytvorenie kúpeľne s drevom je samozrejme dobre vetrateľné miesto. Drevo má rado vlhkosť, ale nič sa nemá preháňať, tu to platí dvojnásobne. Ideálnou voľbou je táto kúpeľňa v drevených domoch – zruboch a dreveniciach. Tam dokonale zapadne do konceptu bývania a svojím rustikálnym vzhľadom zachová súdržnosť so zvyškom domu.

Ak sa pre túto rekonštrukciu rozhodnete, drevo v kúpeľni musíte tiež špeciálne ošetriť. Tento materiál je dávno používaný na stavbu lodí, preto sa nemusíte báť, že by v kúpeľni nemalo dostatočnú životnosť. Na ošetrenie dreva sa ponúkajú hneď tri možnosti – lak, olej alebo vosk. Lak vytvorí lesklú štruktúru, olej a vosk zachovajú prirodzenú tvár dreva a jeho matný prírodný vzhľad. Všetky varianty je potrebné pravidelne obnovovať.

Kúpeľna s drevenou vaňou – ilustračný obrázok, zdroj

Kúpeľňa snov: Drevená kúpeľňa

Okrem drevenej podlahy či obkladu je dnes možné si zaobstarať aj štýlovú drevenú vaňu alebo sprchový kút. Vzhľad masívneho suda len podporí neobvyklú a hrejivú náladu kúpeľňového priestoru. Drevo si výborne rozumie aj s modernými materiálmi, ako sú chróm alebo sklo. Ľahko tak môžete vytvoriť zaujímavý a nevtieravý interiér, za ktorý by sa nemusel hanbiť nejeden designer.

Ak predsa len váhate a nechcete drevenou kúpeľňou riskovať, potom sa ponúka aspoň variant využiť šikovné drevené dekorácie. Klasickú dláždenú kúpeľňu skvele doplnia drevené rohože, ktoré sú tiež protišmykovým pomocníkom do sprchy, či pokladacie dlaždice. Tak získate patinu osobitého dreva, bez toho aby ste museli meniť a rekonštruovať celú kúpeľňu. Rovnako tak ľúbivo vo vašej kúpeľni zapôsobí napríklad masívna drevená stolička alebo drevená vetva namiesto sušiaku na uteráky.

Stolička 36 0736

Ak vám teda nedajú spať drevené sny, tak rozhodne skúste drevo umiestniť aj do kúpeľne. Hoci ide o veľmi špecifickú voľbu, nič nie je nemožné. Môžete vykúzliť čarovné miesto, ktoré vám bude prinášať veľa radosti. Pretože presne také drevo je.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *