Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Halloweenska tekvica je neoddeliteľnou súčasťou Halloweenu. Pri výzdobe vášho domu by ste teda nemali na ňu zabudnúť. Keďže jej vyrezávanie môže byť náročné, pripravili sme si pre vás návod, ktorý vám ho uľahčí. V článku nájdete aj tipy, ako vyrezávať tekvicu pomocou vŕtačky a vykrajovačiek na sušienky.

Zdroj:shutterstock.com

Ako vyrezať halloweensku tekvicu

Ak už máte za sebou nákup vhodnej tekvice, je na čase ju vyrezať. Tu je podrobný postup, ako na to:

Príprava pracovného priestoru

Predtým, ako začnete vyrezávať tekvicu, je potrebné upraviť pracovný priestor, aby ste predišli akémukoľvek poškodeniu. Na vyrezávanie tekvice si vyberte rovný, tvrdý priestor – ako napríklad jedálenský stôl.

Najskôr položte na plochu veľkú starú plachtu, ktorá zachytí všetky tekutiny, a na vrch poukladajte staré noviny. Prípadne, ako ochranu môžete použiť aj veľké vrece na odpadky rozstrihnuté na polovicu.

Vyrežte vrchný otvor

Nakreslite na vrch tekvice obrys otvoru pomocou čiernej fixky. Otvor by mal byť aspoň taký veľký, aby sa vám doň zmestila ruka pri vydlabávaní semien. Vezmite si do rúk zúbkovaný nôž a začnite ním vyrezávať vrchný otvor tekvice pod 45-stupňovým uhlom. Pokračujte v rezaní pozdĺž obrysu, až kým nebudete môcť vytiahnuť veko.

Poznámka: Rezanie pod 45-stupňovým uhlom vám uľahčí celý proces a zabráni tomu, aby veko spadlo dovnútra tekvice.

Zdroj:shutterstock.com

Vydlabávanie dužiny

Pomocou lyžice začnite vyberať dužinu tekvice spolu so semienkami. Vytiahnite čo najviac dužiny a semienok, a potom ich uložte do veľkej misy.

Náš tip: Tekvicové semienka nevyhadzujte. Usušte ich, dajte ich upiecť a nechajte si ich ako občerstvenie, napríklad k televízii.

Fixkou nakreslite dizajn tekvice

Vezmite si akúkoľvek fixku, ktorú budete môcť z tekvice jednoducho umyť. Začnite kresliť na tekvicovú šupku dizajn podľa vašich predstáv. Ak sa vám náčrt nebude páčiť, jednoducho obrysy zmyte vlhkou handričkou a začnite nanovo.

Po dokončení kresby označte úseky, ktoré chcete vyrezať, krížikom. Takto zabránite vyrezaniu nesprávnych častí tekvice.

Vyrezávanie tekvice

Zúbkovým nožom, ktorým ste vyrezávali aj veko tekvice, začnite krájať pozdĺž predkreslených obrysov. Najskôr vyrežte obrysy v strede tekvice a postupujte smerom k okrajom.

Na prerezanie pevnej šupky použite kolísavý pohyb alebo pohyby ako pri pílení. Začnite robiť hrubé rezy a neskôr ich upravte. Režte alebo píľte vždy smerom od tela, aby ste zabránili poraneniam.

Náš tip: Vyrezané kúsky tekvice nevyhadzujte. Neskôr ich môžete použiť. Ak napríklad vyrezávate zvieratko, môžete zvyšky použiť na vytvorenie uší.

Predĺžte životnosť tekvice

Okolie orezaných okrajov tekvice potrite vazelínou. Zabránite tak hnitiu a vzniku plesne, čím predĺžite životnosť halloweenskej tekvice.

Zdroj:shutterstock.com

Ďalšie tipy na vyrezávanie tekvice

Na vyrezávanie tekvice môžete použiť aj iné spôsoby ako je realizácia pomocou noža. Tí kreatívnejší sa ich dokonca môžu pokúsiť skombinovať.

Použite vykrajovačky na sušienky

Na vyrezávanie tekvice sa dajú použiť aj vykrajovačky na sušienky, ktoré sa zvyčajne používajú pri pečení vianočných koláčikov. Priložte vykrajovačku k povrchu tekvice a klepnite po nej kladivom. Ak sa vám vykrajovačka v tekvici zasekne, vytiahnite ju pomocou klieští.

Malým zúbkovým nožom vyrežte obrázok obťahovaním vzoru, ktorý ste vytvorili vykrajovačkou. Po vykrojení vytlačte rukou obrázok z vnútornej strany tekvice smerom von.

Použite vŕtačku

Ak chcete na tekvici vytvoriť bodky, urobte to jednoducho pomocou vŕtačky. S elektrickou vŕtačkou vám pôjde práca rýchlo a nebudete sa namáhať.

Predtým, ako začnete vyrezávať bodky, si na tekvici vytvorte bodkovaný vzor pomocou zmývateľnej fixky. Potom začnite vŕtať do predkreslených bodov. Po vyvŕtaní dierok vytiahnite zvyšky tekvice z jej vnútra a máte hotovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *