Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Neviete sa dočkať strašidelných masiek, mystickej atmosféry a vyrezávaných tekvíc? Halloween so sebou prináša príležitosť vytiahnuť zo skrine staré závesy, handry a bábiky a použiť ich ako dekoráciu. Inšpirujte sa našimi halloweenskymi tipmi a pripravte váš domov na najstrašidelnejšiu noc v roku.

Zdroj:shutterstock.com

Výzdoba vchodových dverí a okien

Pridajte na vchodové dvere a okná aspoň niekoľko strašidelných prvkov, ktoré navodia halloweensku atmosféru hneď pri prvom pohľade na váš dom. Vyskúšajte tieto nápady:

Halloweensky veniec a umelá krv

Vymeňte jesenný vchodový veniec plný kvetov a farieb za halloweensky veniec s pavúkmi alebo netopiermi. A ako bonus postriekajte vchodové dvere umelou krvou, resp. červenou farbou, ktorá sa dá ľahko odstrániť.

Figurína

Ak máte doma starú bábiku alebo figurínu, použite ju. Oblečte ju do slávnostných čiernych, bielych alebo červených šiat. Posaďte ju do okna alebo na lavičku pred domom. Pod figurínu môžete umiestniť aj svetlo, aby bol efekt ešte o niečo strašidelnejší.

Príprava halloweenskeho nábytku

Halloweensku atmosféru môžete vytvoriť aj jednoduchou úpravou nábytku. Použite na to staré materiály, ktoré už nebudete potrebovať.

Sedací nábytok a stôl

Nachystajte si staré biele plachty, čierne obrusy alebo iné handry. Pohoďte handry a plachty na pohovky, kreslá a stoličky. Na stôl prestrite čierny obrus, urobte na ňom diery a odstrihnite okraje, aby vyzeral ošarpane. Potrebujete vytvoriť dojem, že váš domov je starý a dlho v ňom nikto nebýva.

Police

Kúpte si umelé pavučiny a položte ich na policu s knihami. Ak máte doma staršie knihy, vystavte ich na viditeľné miesto. Na police umiestnite aj niekoľko halloweenskych lebiek a starých, ošarpaných predmetov.

Použite svetlá

Vytvorte vo vašom domove tajomnú atmosféru pomocou svetiel. Rozmiestnite po dome všetky lampáše, svetielka a svietniky, ktoré u vás nájdete. Večer ich môžete používať namiesto bežných svetiel, aby ste v byte zachovali prítmie a temnotu.

Krvavá sviečka

Položte na starý uterák bielu sviečku a na ňu umiestnite ešte aj sviečku červenej farby. Červenú sviečku zapáľte a nechajte ju horieť, kým červený vosk nezačne stekať po okrajoch bielej sviečky. Takto vytvoríte na sviečke strašidelný efekt kvapkajúcej „krvi“.

Zdroj:shutterstock.com

Obrysy na stene

Prilepte plastové netopiere na vnútornú stranu tienidla obyčajnej lampy. Dôležité je, aby ste ich neumiestnili príliš blízko k žiarovke. Keď lampu zasvietite, obrysy netopierov sa zobrazia na stene.

Lampióny a tlmené svetlá

Zaobstarajte si niekoľko oranžových papierových lampiónov a rozvešajte ich po celom dome. Ak sú vaše lampy príliš jasné, vymeňte žiarovky za tlmenejšie alebo ich prekryte priesvitnou látkou.

Biele sviečky

V celom dome zapáľte niekoľko bielych sviečok. Pokladajte ich na bezpečné miesto a nezabudnite ich večer zhasnúť.

Tekvice

Halloween bez tekvice nie je Halloween. Práve preto by ste mali využiť tekvicové dekorácie vo vašom domove v čo najväčšom možnom rozsahu. Len s nimi totiž docielite pravú halloweensku atmosféru.

Vyrezávané tekvice

Vyrobte si klasické halloweenske tekvice vyrezávaním strašidelných tvári. Vložte do ich vnútra sviečku a zapáľte ju, pričom tekvice rozmiestnite v interiéri aj exteriéri.

Tekvicové balóny

Nakúpte si balóny oranžovej farby a namaľujte na ne čiernou fixkou strašidelnú tvár, podobnú tvári vyrezávanej na tekvici. Balóny nechajte na podlahe alebo ich zaveste, aby viseli zo stropu.

Tekvicové misky

Vydlabte tekvicu a použite ju namiesto bežnej misky. Uložte do nej cukríky a iné halloweenske dobroty.

Zdroj:shutterstock.com

Strašidelné steny

Upravenie stien dodá vášmu domovu starý opotrebovaný vzhľad. A to je presne to, čo počas Halloweenu chcete dosiahnuť.

Upravte obrazy

Zakryte časť obrazov starou otrhanou látkou. Obrazy zarámované za sklom postriekajte falošnou krvou.

Pokreslite zrkadlá a použite pavučiny

Nakreslite na zrkadlá zmývateľnou fixkou strašidelné tváre, pavúkov alebo netopierov. Rozvešajte po stenách a do kútov stien umelé pavučiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *