Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pieskovisko je pre deti miestom, kde majú možnosť hrať sa, tvoriť a popustiť uzdu fantázii. Už len to je dôvod, prečo nad jeho obstaraním z pohľadu rodiča premýšľať. Než sa rozhodnete pre obstaranie plastového pieskoviska, pozrite sa, aké sú jeho hlavné výhody a nevýhody.

Deti a pieskovisko jednoducho patria k sebe. Za ideálnych podmienok predstavuje bezpečné miesto, kam môžu rodičia ich ratolesti aspoň na chvíľku odložiť a z diaľky následne sledovať, ako tvoria a bavia sa. Niekedy k radosti stačí obyčajný konárik a loptička, inokedy sa hodia bábovky pre stavanie veľkého hradu. Urobte aj vy tým najmenším radosť, ale najskôr zistite, či je pre vás plastové pieskovisko správnou voľbou.

Little Tikes Pieskovisko korytnačka

Jednoduchá inštalácia ako hlavný plus

Pohľad na návody opisujúce budovanie klasického pieskoviska tých menej zdatných okamžite presvedčí o tom, že plastový variant im ušetrí nielen čas, ale aj mnoho nervov. A skutočne, jedným z hlavných kladov plastového pieskoviska je jeho jednoduchá inštalácia. Prakticky sa jedná o plastovú vaničku väčších rozmerov, ktorú máte možnosť ľahko prenášať. Akonáhle si rozmyslíte, kde má pieskovisko byť, stačí ju položiť na rovný povrch.

Praktické vychytávky

Niektoré modely plastových pieskovísk sú premyslené do posledného detailu. Medzi populárne zlepšováky patrí napríklad veko, vďaka ktorému máte možnosť pieskovisko zaklopiť a tým ho ochrániť napríklad pred dažďom. Keď už došlo na vodu, je vhodné spomenúť aj to, že pieskovisko možno využiť aj ako bazénik. Iba ho miesto pieskom naplníte vodou.

Pri niektorých modeloch sa môžete tešiť na naozaj kreatívny vzhľad. Výnimkou nie sú tvary rôznych zvieratiek (napr. korytnačka, psík …) a špeciálne sedacie plochy. Ako rodič tak máte jedinečnú šancu pripojiť sa do hier vašich detí a stále pri tom sedieť pohodlne.

Little Tikes Pieskovisko peň stromu

Pozor na nevýhody plastového pieskoviska

Popri všetkých spomenutých kladov je potrebné si pred nákupom uvedomiť aj niekoľko nevýhod. V prvom rade sa jedná o vzhľad. Plasty v prírode nebudú nikdy pôsobiť tak dobre, ako to dokáže drevo. Dôležitá je tiež odolnosť, pretože slnko a vysoké teploty plastom neprospievajú. Počítajte s tým, že za pár rokov budete musieť kvôli opotrebeniu plastové pieskovisko zakúpiť znova.

Asi najzásadnejším limitom sú rozmery. Ručne vybudované pieskovisko si dokážete vyrobiť tak veľké, ako len potrebujete. Plastové verzie majú väčšinou niečo málo cez meter na meter. Vo výsledku je tak len na vás, aké parametre pieskoviska sú pre vás rozhodujúce. Bolo by však spravodlivé upozorniť na to, že deti nič ako výdrž materiálu a možnosť prenášania neriešia. Pre ne  je hlavné mať priestor, kde sa môžu v lete hrať.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *