Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Keď teplé a slnečné leto vystriedajú nízke teploty zimného obdobia, potom zostáva jediné. Vyhriať sa aspoň doma. Stačí vymeniť periny za zimné a obliecť ich do hrejivého posteľného textilu. Jedine tak si vychutnáte chladné zimné noci v komfortnom útulnom prostredí, odkiaľ sa vám rozhodne nebude chcieť vstávať.

Hrejivé obliečky – zdroj

Základom je prikrývka

Zimná prikrývka by mala byť teplá, dostatočne hrejivá a napriek tomu priedušná. Pretože každý z nás má rád niečo iné, je dôležité, aby sme prikrývku vyberali presne na mieru. Nie vždy platí – čím hrejivejšia, tým lepšia. A prikrývku nezabudnite obliecť do slušných obliečok. Aké varianty zimného posteľného textilu sú v ponuke?

4Home Flanelové obliečky Sobíky

Ovčia vlna

Obľúbený a úžasne teplý materiál. Používa sa ako na výrobu prikrývky a vankúšov, tak na samotné obliečky. Prečo práve ovčia vlna? Tento materiál dokáže ľahko odvádzať ľudský pot a potom ho odpariť. Výsledkom je žiadané suché teplo a samozrejme dôležitý komfort. Ovčia vlna s lanolínom navyše zjemňuje pokožku a poteší svojimi antibakteriálnymi a hypoalergénnymi vlastnosťami. “Ovečka“ naviac patrí medzi obľúbené darčeky. Potešíte tak akéhokoľvek zmrzmlíka  a vášnivého spáča.

Klasika v podobe flanelu

Hebké, hrejivé a jednoznačne príjemné – reč je o tradičných flanelových obliečkach. Tento silnejší materiál vhodný na chladnejšie obdobie sa tiež veľmi ľahko udržiava – gazdinky poteší, že sa pri správnom zavesení po vypraní ani nemusí žehliť. Ide o mäkkú česanú 100% bavlnu vo vyššej gramáži. Flanelové obliečky pristanú každej spálni, sú pomerne rozšírenou možnosťou, na našom trhu je naozaj z čoho vyberať. Ľahko ho doplníte o teplé flanelové pyžamo.

s.Oliver flanelové obliečky 6268/800, 140 x 200 cm, 70 x 90 cm

Luxusný damašek

Ak sa chcete do postele naozaj tešiť, siahnite po luxusnom damasku. Damaškové obliečky sú určené aj pre tých najnáročnejších spáčov. Túto posteľnú bielizeň navyše oceníte nielen v zime. V lete absorbuje pot, v zime vás dokonale zahreje. Investícia do damaškových obliečok je trochu vyššia, ale rozhodne sa oplatí. Damask veľmi dlho vydrží. Ani častého prania sa nemusíte báť. Kým moderné potlače sa časom môžu sprať, u damasku to nehrozí. Damaškové vzory vznikajú už pri výrobe tkaniny špeciálnym vytkáváním na žakárskych strojoch. Trvanlivosť patrí medzi výhody damasku a kto vie, možno obliečky zdedia ešte vaše deti.

Exotická ťavia srsť

Ďalšou možnosťou pre zimné textílie do spálne je netradičná ťavia srsť. Jemný a mäkký ušľachtilý vlas ťavej srsti vám dopraje príjemné živočíšne teplo. Ťavia srsť v podobe posteľnej bielizne perfektne vyrovnáva vlhkosť a teplotu. A nebojte, ak máte radi ťavy. Srsť sa zbiera v chumáčoch v období, keď ťavy pĺznu po studenom ročnom období. Vy tak máte možnosť hrejivo sa prikryť a ťava zostane celá. Tak pekné zimné snívanie!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *