Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Stalo sa vám niekedy, že ste prišli domov z práce a po otvorení dverí vás do nosa udrel nepríjemný zápach? Pokiaľ sa jedná o úplne výnimočnú situáciu, ktorá sa sama porovná, potom nad tým snáď aj mávnete rukou. Keď však problém pretrváva, začnete si lámať hlavu a pátrať sa po zdroji zápachu, ktorý zďaleka nemusí byť zjavný. Poradíme vám, kde skúsiť hľadať a ako sa prípadného zdroja zbaviť.

Stalo sa vám niekedy, že ste prišli domov z práce a po otvorení dverí vás do nosa udrel nepríjemný zápach? Odhaľte ľahko jeho zdroj a šikovne s ním zatočte!

Podivné a nepríjemné zápachy v domácnosti sú skutočne závažným problémom, ktorý sťažuje život jej obyvateľom. Je vám trápne pozvať návštevu. Sotva vkročíte do domu, vaša nálada sa zhorší. Hľadáte zdroj nežiaducej vône, ale nič ste nenašli. To všetko sú situácie, s ktorými sa ľudia bežne stretávajú a ktoré sa dajú riešiť. Musíte len vedieť ako. Dôležité je najprv nájsť príčinu. Snaha prekonať zápach špeciálnymi vôňami do bytov je len odkladaním problému.

Najčastejšie zdroje zápachu

Kam sa najprv pozrieť, ak váš nos spustí alarm? Veľmi často sa príčina skrýva v kuchyni alebo v špajzi. Môže ísť napríklad o zle uskladnené potraviny, ktoré sa kazia a šíria zápach. Často je na vine rozmrazené mäso, ale aj zelenina, ktorá už má svoje najlepšie dni za sebou. Skúste vykonať kardinálnu očistu zásob. Kuchynské koše sú tiež zdrojom zápachu, najmä v lete. Špinavý riad ponechaný dlhší čas v dreze alebo umývačke riadu môže tiež zapáchať.

Náš tip: Vyberte si aroma difúzer, ktorý so zápachom raz dva zatočí.

Menej zjavné príčiny zápachu

Zápach z odpadkových košov alebo pokazených potravín sa dá pomerne ľahko zistiť a odstrániť vyvetraním a umytím odpadkového koša, chladničky a kuchyne. Mokrá bielizeň v práčke môže tiež šíriť špecifický a charakteristický zápach. Tento zápach sa dá ľahko odlíšiť od zápachu organických potravín, pretože je podobný skôr zatuchnutému zápachu. Bielizeň, ktorá zostala v bubne príliš dlho po vypraní, sa dá zachrániť len opätovným praním s octom a jedlou sódou.

Teplo, prach, fajčenie a odpad

Najmä v zime môže byť zdrojom zápachu aj kúrenie, ak je na ňom vrstva prachu – a dokonca aj zaprášené žiarovky alebo žiarivky. Ak je v domácnosti fajčiar, potom je cigaretový zápach samozrejme na dennom poriadku. Lepí sa najmä na všetky textílie, ako sú posteľná bielizeň, záclony atď. Špecifickým a častým problémom je zápach odpadu v umývadle, dreze alebo na záchode. Pomôcť môže pravidelné čistenie odpadu špeciálnymi prípravkami.

Vyskúšajte osvedčené pohlcovače zápachu

Ako prvú pomoc proti zápachu môžete použiť úplne bežné, bežne dostupné suroviny. Zrnková káva výborne pohlcuje pachy. Ocot vytiahne zápach z nábytku a textílií. Stačí ho pri čistení pridať do práčky a vody vo veľmi zriedenom množstve. Zápachu po popáleninách sa môžete pomerne rýchlo zbaviť aj octom. Jedlá sóda je tiež zázračný prostriedok s mnohými spôsobmi použitia proti zápachu. Dobrým nápadom je aj investícia do osviežovačov vzduchu a aromatických sviečok. Vo voňavom domove sa vám bude žiť lepšie za okamih.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *