Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Premýšľate nad tým, že by ste oživili svoj domov zase niečím novým? Milujete tak trochu bláznivé nápady plné veselých farieb, ľahkú extravaganciu, ale zároveň vkusnosť a praktickosť? Potom práve pre vás sa hodí interiér v štýle pop-artu. Okrem hravosti vnesiete do svojho bývania aj nádych minulých čias. Navyše pop-art ako umelecký smer užíval prvky z bežného denného života. Nejedná sa tak o niečo drahého a nedostupného pre bežnú domácnosť.

Pop-art je skratka pochádzajúci z anglického popular art, slovensky potom masové populárne umenie. Jedná sa o umelecký smer, ktorý dominoval približne v 60. rokoch minulého storočia. Bol ovplyvnený predovšetkým umením a populárnou hudbou. Tento smer má dve vetvy – americkú a britskú. Počiatky britskej vetvy sú spájané so skupinou Independent Group. Za americkým prúdom stojí postava výtvarníka Andyho Warhola.

Čo je pre tento smer charakteristické? Najmä preberanie motívov a predmetov bežnej dennej potreby. Inšpirácia potom pramenila z veľkomestskej kultúry, popovej hudby a vizuálny prejav bol sprevádzaný fotografiami, reklamou a samozrejme komiksami.

Byt v štýle pop-artu

To, čo vám prvé tzv. buchne do očí, budú krikľavé farby – sýto žltá, červená až krvavá, ale napríklad aj oranžová alebo zelená. Farby určite upútajú na prvý pohľad a to je zámerom tohto umeleckého smeru. Chcieť trochu extravagancie a šokovať okolie. Okrem farebných predmetov, veselých obrazov a fotografií byt alebo domov prežiaria aj pestré koberce plné farieb.

Avšak ani s metalickými farbami, najmä potom tou striebornou, chybu neurobíte. Tá je práve často spájaná práve s najslávnejším pop-artovými umelcom Andy Warholom. Dajte si ale pozor, nech sa farebné tóny vzájomne nebijú. Všetko je závislé od danej miestnosti a dojmu, ktorý v nej chcete navodiť.

Dominantným materiálom v pop-arte je …

Možno to niekoho prekvapí, ale v interiéri v štýle pop-artu jednoznačne vedie plast. Je to dané predovšetkým jeho vlastnosťami – dobre ohybný, pevný, ľahký. Jednoducho povedané je univerzálny a zoženiete ho vo všetkých možných farebných prevedeniach.

Kúpte si tak do kuchyne plastový kuchynský stôl aj s stoličkami. Všetko samozrejme v žiarivých farbách a nebojte sa zvoliť aj dekorované stoličky. Nemusia byť z jednoliatého kusu plastu, napríklad dierované prevzdušnia celú kuchyňu.

Plast ale nie je jediným materiálom, ktorý je spájaný s pop-artom. Vzhľadom k tomu, že tento umelecký smer si berie inšpiráciu z mestského štýlu života, tak tu narazíte aj na betón, kovy alebo sklo. Nebráňte sa ale ani umelým kožiam, kožušinám alebo gumovým podlahám (lamino). Avšak najprekvapujúcejším materiálom je kameň. Dokonca existuje aj akýsi variant „kamenného“ nábytku. Inšpirujte sa kameňom Corian, z ktorého sa práve tento typ nábytku vytvára.

Dekorujte, dekorujte …

Pop-art stavia na komerčných produktoch a reklamách. Ak chcete mať doma skutočný pop-art, nepodceňujte ani silu detailu a dekorujte svoje bývanie. K tomu vám bohato poslúžia plagáty, fototapety a samolepiace fólie s pestrými motívmi.

Ako dekoráciu môžete využiť aj textílie. Vyberte si veselé farby alebo rovno motívy s komiksovým príbehom. Šikovná kožušina pred sedačkou alebo veselý motív prikrývky na gauči posunie vaše bývanie zase niekam inam.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *