Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Zamilovať sa po návšteve juhu Francúzska do štýlu Provence je tak jednoduché. Pokiaľ chcete originalitu, romantiku a vôňu levandule preniesť aj do vášho bývania, bude sa vám hodiť niekoľko nasledujúcich rád.

Interiér v štýle Provence ponúka štýl a útulnosť, zdroj

Bývanie v štýle Provence má unikátnu atmosféru. Premenu do vidieckeho štýlu s francúzskym charakterom môžete začať u maličkostí. Ak túžite však po veľkých zmenách a nefalšovanej atmosfére Provence u vás doma, nevyhnete sa výmene nábytku a inštalácii neprehliadnuteľných dekorácií. Na čo určite nezabudnúť?

Olúpaný nábytok si získa pozornosť

Za bežných okolností volá olúpaný a na pohľad dosluhujúci nábytok po renovácii. Štýl menom Provence však hovorí celkom iným jazykom a starý nábytok, najlepšie rovno s patinou, je úplný základ. Mal by pôsobiť vidiecky. Ideálne sú veľké komody, botníky, kredence a príborníky v krémovej, bielej či šedavej farbe. Povolené sú však tiež pastelovejšie odtiene ružovej, zelenej a modrej.

Dajte si pri výbere nábytku veľký pozor na kovanie a úchytky. Medzi tie úplne najobľúbenejšie patria porcelánové, kovové so zdobením a drevené. Niekedy môžu mať tvar kvetu, čo pôsobí veľmi nežne. Ak vami vybrané kusy nábytku nemajú zrovna zodpovedajúce úchytky, môžete ich dodatočne vymeniť. Nejedná sa o vôbec veľkú investíciu a náročný úkon.

Biela drevená komoda so 6 zásuvkami Mendler Shabby Chic

Starožitné prvky v interiéri

Máte po prarodičoch starožitnosti, ktoré ste zatiaľ nemali možnosť využiť? V tom prípade ich vyberte zo skrine a vystavte. Pre štýl Provence sa dokonale hodia. Ak žiadne starožitnosti nevlastníte a máte obmedzený rozpočet, urobí vám radosť široká ponuka dostupných dekorácií so starožitným vzhľadom.

Chvíľka hľadania stačí na to, aby ste našli nádherné svietniky, hodiny či lustre. Určite nezabúdajte tiež na romantický textil. Provence sa nezaobíde bez okrasných dečiek, ľanových vreciek so sušenými kvetmi či prikrývok s kvetinovou potlačou. Vzory by nemali byť zbytočne výrazné. Vyhnite sa krikľavým odtieňom.

Nástenné hodiny GARDEN SHOW

Provence vie kov prezentovať nežne

Myslíte si, že kov musí v interiéri vždy pôsobiť chladne? Tak to nepoznáte štýl Provence a to, čo vám ponúka. Kovové rámčeky na obrazy, zinkové kvetináčiky, liatinové stoličky a drôtené servírovacie stolčeky. To všetko do interiéru inšpirovanom južným Francúzskom jednoznačne patrí. Kov dokáže byť veľmi nežný. Všetko záleží len na dizajne a povrchovej úprave.

Trojposchodový kovový podnos T & G Woodware Provence

Štýl iba pre veľký dom?

Rozhodne neplatí, že štýl Provence je vhodný len pre veľký dom so záhradou. Pristane aj veľmi malým bytom a garsonkám. Ak máte pre Provence slabosť, zbytočne neváhajte. Samotné vás prekvapí, ako jednoduché a v neposlednom rade zábavné je interiér premeniť. V prvej fáze vám k tomu stačí niekoľko chytro zvolených doplnkov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *