Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Využite vašu kreativitu naplno a vyrobte si jesenné dekorácie svojpomocne s použitím prírodných materiálov. Prineste jesennú atmosféru do vášho exteriéru pomocou našich jednoduchých tipov. V článku nájdete niekoľko lacných nápadov a návodov na jesennú výzdobu dverí, záhrady, balkóna a terasy. Ktoré z nich si vyskúšate?

Jesenná dekorácia na dvere

Vchodové dvere pútajú pozornosť už z ulice, a preto by ste ich výzdobu nemali zanedbať. Vyrobte si farebný veniec alebo girlandu z jesenného lístia.

Jesenný veniec

Pozbierajte v parku alebo v lese farebné lístie a vyrobte si z neho jesenný veniec na dvere. Ako základ použite napríklad veniec z polystyrénu a pripevnite naň listy pomocou lepiacej pištole. Môžete pridať aj drobné jesenné prvky, ako napríklad gaštany a žalude.

Zdroj:shutterstock.com

Girlanda z farebného lístia

Ozdobte vchodové dvere jesennou girlandou zakúpenou v obchode alebo si vyrobte vlastnú. Pozbierajte jesenné lístie a utrite z neho nečistoty. Pripevnite na lano vyčistené listy, šišky, sušené ovocie a vaše obľúbené sušené kvety pomocou lepiacej pištole.

Začnite pripevňovať veľké listy, pokračujte malými a nakoniec pridajte najmenšie prvky ako sušené ovocie. Girlandu pripevnite zvonku na dvere alebo okolo zárubní.

Jesenná dekorácia pred dvere

Prekvapte vašu návštevu a vyzdobte priestor pred vchodovými dverami svetielkami, tekvicami a dekoratívnymi košíkmi.

Tekvice

Jesenné obdobie sa nezaobíde bez tekvíc, ktoré sa skvele hodia ako výzdoba pred dvere. Na tekvice nemusíte vyrezávať strašidelné tváre ako zvyčajne, ale môžete ich vyrezať elegantne.

Vyberte si vzor, ako napríklad bodky alebo elipsy. Na vyrezávanie bodiek vám skvele poslúži vŕtačka, s ktorou ide práca rýchlo a od ruky. Vyrezané tekvice položte pred dvere, vložte do nich sviečku a zapáľte.

Zdroj:shutterstock.com

Papierové svietidlá

Vyrobte si svojpomocne svietidlá z papierových vreciek. Vezmite si hnedé papierové vrecká a do ich stredu vystrihnite tvary listov. Papierové vrecká položte pred dvere alebo na schody a zaťažte ich pieskom. Do vnútra vložte LED žiarovku pre dlhotrvajúce svetlo.

Krabice a koše

Nájdite doma staré krabice alebo koše a použite ich na vytvorenie jesenného dekoratívneho priestoru. Naplňte krabice kukuricou, malými tekvicami, lístím a šiškami. Dekoratívnu krabicu alebo kôš umiestnite pred dvere a v prípade potreby ozdobte aj jej okolie.

Jesenná dekorácia do záhrady

Spríjemnite si jesenné chvíľky v záhrade, ktorú si môžete oživiť jesennými farbami.

Zafarbite kvetináče

Oživte vašu jesennú záhradu zafarbením kvetináčov, v ktorých pestujete rastliny. Jednoducho natrite kvetináče teplými jesennými farbami ako je oranžová, žltá, hnedá a červená. Ak je to možné, pokúste sa farby kvetináčov zladiť s farbami vášho domu.

Ozdobte lavičku

V prípade, že máte v záhrade lavičku, je to pre vás skvelá príležitosť vytvoriť útulnú jesennú dekoráciu. Naaranžujte na lavičku tekvice, lampáše, vankúše a deky v jesenných farbách. Týmto spôsobom nielenže spestríte záhradu, ale zároveň vytvoríte útulný priestor na oddych.

Zdroj:shutterstock.com

Jesenná dekorácia na balkón/terasu 

Preneste na váš balkón alebo terasu jesennú atmosféru s jednoduchou listovou dekoráciou alebo si vytvorte jesenný kútik na čítanie.

Konáriky namiesto kytice

Vyrobte si krásnu jesennú dekoráciu na balkón alebo terasu úplne zadarmo. Prineste si domov z prechádzky konáriky plné farebných jesenných listov. Sklenenú vázu naplňte vodou a vložte do nej farebné konáriky. Vyberajte dlhé konáre a prirodzene ich naaranžujte.

Jesenný kútik

Vytvorte si na balkóne alebo terase jesenný kútik. Kúpte si aspoň 3 tekvice v rôznych farbách a veľkostiach. Umiestnite ich do kútika a pridajte k nim lampáše, ktoré zvýraznia tekvice aj po zatmení. Kútik môžete doplniť aj veľkým pleteným košom a farebnými kvetmi. Pre pohodlie pridajte vankúše a deky v jesenných farbách.