Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Na jesennú dekoráciu vášho domova nepotrebujete vysoký rozpočet. Dekorácie si totiž môžete vyrobiť aj svojpomocne s využitím prírodných materiálov alebo papiera. Pripravili sme pre vás tipy na výzdobu okien, stola a výrobu bytových doplnkov z papiera, ktoré vám pomôžu zútulniť váš domov. Hlavnými dekoračnými prvkami počas jesene sú tekvice, farebné listy, gaštany a teplé farby.

Zdroj:shutterstock.com

Jesenná výzdoba na okná

Skvelým spôsobom, ako s príchodom jesene vyzdobiť okná, je použitie originálnych prírodných materiálov. Okrem toho, že sú zadarmo, vám prinesú do domova jedinečný štýl a príjemnú vôňu pripomínajúcu jeseň. Jednoducho, najlepšia možná kombinácia.

Vetvičky namiesto kytice

Natrhajte si tenké vetvičky s pestrofarebnými listami. Prineste si ich domov a vložte ich do vázy s vodou, rovnako ako kvety. Menšie vetvičky môžete vložiť do ozdobných pohárov. Vázy a nádoby s vetvičkami umiestnite na parapet okna.

Vyrobte si girlandu

Vytvorte si prírodnú dekoráciu na okno s využitím opadaných listov. Vyberte sa s rodinou alebo priateľmi na prechádzku a pozbierajte si javorové listy. Keď prídete domov, nachystajte si obyčajný špagát. Na špagát pripevnite javorové listy a jesennú dekoráciu použite ako girlandu.

Tekvicová dekorácia

Čo by to bolo za jesennú výzdobu bez tekvíc. Menšie tekvice skúste umiestniť do pekných sklenených misiek a položiť na parapet. Na výzdobu jesenných okien môžete použiť niekoľko tekvíc rôznych tvarov, aby bol výsledok zaujímavý. Položte na parapet aj niekoľko sviečok a škoricu, aby ste do domova priniesli pocit tepla.

Zdroj:shutterstock.com

Jesenná výzdoba z papiera

Výroba jesenných dekorácií z papiera je zábavná a jednoduchá aktivita, do ktorej môžete zapojiť aj deti. Ide skutočne o skvelý program, pri ktorom sa nebudú nudiť ani mladší, ani starší.

Papierové listy

Vyrobte si vejárové jesenné listy z farebného papiera. Vystrihnite si z papiera tvar listu aj so stonkou, a potom ho poskladajte ako harmoniku. Presne tak, ako ste to kedysi robili v škole alebo v škôlke. Tieto listy môžete neskôr pripevniť na špagát a použiť ich ako girlandu alebo ich len tak položiť na povrchy v interiéri.

Papierové tekvice

Jednoducho si vyrobte papierové tekvice z tvrdeného papiera. Okrem klasickej oranžovej farby môžete experimentovať aj so zelenou, šedou alebo dokonca čiernou. Tmavšie farby dodajú dekoráciám moderný nádych.

Vezmite papier, vystrihnite z neho polkruhy a pripevnite ich k sebe, aby ste vytvorili tvar tekvice. Potom na dekoráciu pripevnite aj papierové stonky a listy. Papierové tekvice môžete umiestniť na police alebo na konferenčný stolík.

Jesenný veniec

Vyrobte si s deťmi jesenný veniec z papierových listov. Vystrihnite z obyčajného bieleho papiera rôzne tvary listov a nafarbite ich vodovými alebo inými farbami. Z papierového taniera vystrihnite stred, aby ste vytvorili formu venca.

Pomocou lepidla pripevnite listy na veniec. Listy lepte dovtedy, kým nepokryjete úplne celý veniec. Nakoniec nechajte lepidlo zaschnúť a pripevnite na veniec stuhu na zavesenie.

Zdroj:shutterstock.com

Jesenná dekorácia na stôl

Ozdobte váš jedálenský stôl jesennými dekoráciami a spríjemnite si posedenia pri dobrom jedle. Vyrobte si tekvicovú vázu alebo jednoducho umiestnite prírodné dekoračné prvky do stredu stola.

Tekvicová váza

Vymeňte klasickú sklenenú vázu za o čosi jesennejšiu – tekvicovú. Vydlabte tekvicu, rovnako ako pri výrobe svetlonosa, no vyrežte iba vrchný poklop. Do tekvice naaranžujte vaše obľúbené kvety, jesenné listy a konáriky. Pred naplnením vázy vodou tekvicu pre istotu vyložte plastovým vreckom.

Prírodná výzdoba

Vytvorte si prírodnú dekoráciu na jedálenský stôl jednoducho a úplne zadarmo. Pozbierajte predmety, ako sú vetvičky stromov, gaštany, žalude, šišky a listy. Použite ich na výzdobu stola počas jesenných dní. Na stred stola umiestnite väčší konár a okolo neho poukladajte ostatné menšie prvky. Pridajte svietniky, škoricu a iné dekoratívne predmety. Takáto výzdoba bude nielen oku lahodiaca, ale poteší aj príjemnou vôňou.