Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
joga pri zapade slnka a zena v pozicii tanecnika

Pretiahnite telo i myseľ. Pravidelné cvičenie jogy má toľko výhod, že je škoda s ňou nezačať. A navyše si ju môžete zacvičiť kedykoľvek a kdekoľvek, nehľadiac na to, či sú športoviská otvorená alebo nie.

Joga vznikla pred tisíc rokmi a najmä v dnešnej dobe sa roztrhlo vrece s jej rôznymi druhmi. Cvičiť môžete v kľudnom tempe aj sa poriadne zapotiť. V mladosti, v starobe, ale i napríklad v tehotenstve alebo po pôrode. Všetkyštýly jógy majú ale jedno spoločné. Dajú vám priestor na poriadne natiahnutie svalov v tele a vyčistenie hlavy. Okrem toho, má však joga pre náš život mnoho ďalších benefitov. Dnes sme pre vás pripravili 8 a jeden bonusový.

Ak máte chuť na poriadnu dávku jógy, naučiť sa toho naraz viac a naozaj intenzívne môžete skúsiť joga pobyt.

1. Joga sa dobre cvičí kdekoľvek

Jaga má v súčasnej dobe nespornú výhodu, že si ju môžete zacvičiť kdekoľvek. Jógamatku vybalíte na záhrade alebo na podlahe v obývačke, a ide sa na vec.Internet je plný platených aj neplatených online kurzov, ktoré vám pomôžu získať potrebné základy.

2. Zlepšite si rovnováhu, aj tú duševnú

A teraz sa zameriame na zdravotné benefity tohto cvičenia. Celá jóga je postavená na vnímaní vlastného tela. Posilníte svaly stredu tela, na ktorých zapájanie často zabúdame, pretože na prvý pohľad nie sú viditeľné. Ale sú rozhodne dôležitejšie ako pekáč buchiet na bruchu.

A od posilnenie rovnováhy tela je to už kúsok k rovnováhe duševnej. Ale o tom za chvíľu.

3. Joga zvyšuje fyzickú kondíciu

Kondíciu si zlepšíte aj kľudným cvičením. Nemusíte behať po kopcoch alebo zdvíhať závažia. Pravidelné cvičenie jogy účinne zvyšuje fyzičku, a navyše časom aj znižuje kľudovú tepovú frekvenciu, čo výrazne prospieva srdcu.

4. Naučíte sa lepšie dýchať

Asi pre vás nebude novinka, že väčšina z nás dýcha zle. Zlé držanie tela, pocit stresu nám zmožňuje dýchať veľmi povrchovo. A práve s týmto neduhom joga zatočí. Naučíte sa sústrediť na dych a neriešiť, čo sa deje okolo. V joga nájdete celé zostavy na ovládanie dychu, tzv. pránájámy. Benefity správneho dýchania:

  • telo zásobené kyslíkom
  • posilnené pľúca a srdce
  • zlepšenie krvného tlaku

Správne dýchanie má ale aj ďalšie priaznivé účinky na telo i myseľ. Zvyšuje odolnosť organizmu proti nákazám a podporuje liečebné procesy. V neposlednom rade tiež prakticky okamžite znižuje stres.

5. Odburáte stres

Vyššie sme túto tému už začali. Správne dýchanie znižuje stres. A v kombinácii s cvičením to platí dvojnásobne. Počas praktizovania jogy sa v tele znižuje hladina stresového hormónu kortizolu. Tento benefit je navyše preukázaný aj vedecky. Do cvičenia spadá tiež veľa meditačných techník, ktoré sú ako balzam na nervy.

Používajte vonné tyčinky, sviečky či aroma difúzer. Vôňa vám pomôže viac sa uvoľniť a byť viac v prítomnom okamihu.

6. Naučíte sa viac sústrediť

Upokojená myseľ je viac sústredená. Pravidelným cvičením si tak dokonca zlepšíte aj pracovné výkony. Sústredenie vám pomôže k efektívnejšej práci a tiež k lepšiemu zvládanie stresových situácií. Spomalenie tak paradoxne môže veľa vecí urýchliť.

7. Spomalíte starnutie

Pokiaľ bude každý deň cvičiť aspoň chvíľku, naštartujete v tele veľa procesov, vďaka ktorým sa vaše telo bude cítiť mladšie. Lepšia fyzická i duševná kondícia sa prejaví aj na lepšom zdraví orgánov a pleti. Je dokázané, že tento efekt sa dostaví len pri pravidelnom (kľudne aj kratšom) cvičení, a to omnoho výraznejšie než pri dlhšom, ale nepravidelnom.

8. Joga naštartuje metabolizmus

Na nadváhu, respektíve na ukladanie tukov, má neblahý vplyv práve vyššie spomínaný kortizol. Ten pravidelným cvičením odbúrate. Vďaka tomu ľahšie naštartujete proces chudnutia, ktorý podporíte pravidelným cvičením.

BONUS: Naučíte sa sebaláske ❤️️

Možno si poviete, že ide o buzzword dnešného instagramového sveta, ale ono to tak úplne nie je. Joga nám dáva možnosť byť na pár chvíľ so sebou samým, vnímať sa, vypnúť, precítiť naše telo a pozorovať myšlienky či emócie. Z dlhodobého hľadiska vás joga privedie k vedomejšiemu bytiu, budete selektovať veci/situácie/ľudí, ktoré na vás nepôsobia dobre. Budete rozoznávať, čo cítite a prečo sa tak cítit. Joga je o sebapoznaní, sebaláska je rovnako o sebapoznaní.

Aký druh jogy si vyberiete, je len na vás. Verte, že vaša myseľ a telo najlepšie vedia, čo v tejto chvíli potrebujete. Intuícia vám napovie. Hlavne k sebe buďte láskaví, trpezliví a nikdy nejdú cez bolesť. Namaste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *