Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Obstaranie nového televízora je spojené s rozhodnutím, kam ho v obývacej izbe umiestniť, aby ste si sledovanie dokonale užili. Pri výbere miesta je vhodné riadiť sa niekoľkými osvedčenými tipmi, ktoré platia pre malé i veľké miestnosti. Aké to sú?

Obývačka, Dom, Interiér, Design, Gauč, Vankúš, Stôl
Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Televízia na seba strháva pozornosť bez toho, aby musela byť zapnutá. Jej umiestnenie v obývacej izbe je kľúčové preto, aby ste sa pri sledovaní cítili pohodlne a priestor zostal funkčný aj pre ďalšie aktivity. Podriadiť všetko televízii nie je ideálne, pretože prakticky každý si chce čas od času len tak sadnúť s knihou, prípadne nerušene odpočívať a len pozorovať dianie za oknom.

Ako ďaleko sedieť od televízie?

Základným predpokladom ideálneho umiestnenia televízie v obývacej izbe je správna vzdialenosť medzi obrazovkou a divákom. Sedenie príliš blízko nie je zdravé, minimálna vzdialenosť očí by mala byť dvojnásobok až trojnásobok uhlopriečky obrazovky. Inými slovami ak si kupujete model s veľmi populárnou uhlopriečkou 123 cm, mali by ste od neho sedieť aspoň 2,5 metra. Váš zrak by mal smerovať prirodzene do stredu obrazovky.

Počítajte tiež s tým, že na televíziu bude pozerať viac ľudí. Ak musia sledovať televíziu z iného miesta v miestnosti, mali by mať možnosť natočiť sa tak, aby pre nich sledovanie zostalo komfortné. Moderné televízory majú široké pozorovacie uhly, čo však neznamená, že je zdravé na ne pozerať a mať pri tom dlhodobo otočený krk.

Televízia a svetlo

Denné svetlo a ďalšie svetelné zdroje majú na kvalitu obrazu veľký vplyv. Rovnako tak je oveľa príjemnejšie sledovať televíziu v miestnosti, kde nie je úplná tma. Televízor by ste mali umiestniť tak, aby sa v ňom neodrážali napríklad okná. Rovnako tak by naň nemalo dopadať priame slnečné svetlo, ktoré by vám filmové pôžitky kazilo. Umiestnenie priamo proti oknu tak jednoznačne odporučiť nemožno, hoci moderné panely si v dnešnej dobe už dokážu s nevyhovujúcimi podmienkami relatívne dobre poradiť.

Držiak na stenu proti štýlovému stolíku

Páčilo by sa vám mať televíziu na stene ako obraz? S držiakom to nie je žiadny problém, však s takýmto umiestnením je potrebné počítať. K plánovanému umiestnenie televízie na stenu je vhodné priviesť káble tak, aby ich neboli vidieť. Vedenie káblov je v opačnom prípade veľmi nevzhľadné a kazia dojem z celej obývacej izby. V takýchto prípadoch je lepšie vybrať štýlový televízny stolík, ktorý by však mal mať správnu výšku a dostatok políc pre ďalšiu elektroniku od prehrávača po hernú konzolu. Praktické sú police s dvierkami, ktoré ochránia zariadenie pred prachom a schovajú ho v čase, keď nie je používané.

Už viete, kde bude televízia bývať?

Umiestnenie je nutné poriadne premyslieť, a to najlepšie pred kúpou nového televízora. Je škoda minúť peniaze za veľkú uhlopriečku a až až potom zistiť, že si sledovanie nemôžete poriadne vychutnať kvôli dopadajúcemu svetlu, vzdialenosti od obrazovky či nevyhovujúcemu uhlu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *