Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Máte predstavu, že podlahové kúrenie umiestnite do celého Vášho bývania? Mohla by to byť chyba, ktorá by zbytočne zvyšovala cenu inštalácie. Nehovoriac o úplne minimálnom prínose z pohľadu tepelnej pohody. Pozrite sa na niekoľko rád pre funkčné umiestnenie podlahového kúrenia.

Do starého domu určite nie

Podlahové vykurovanie nemusí vyhovovať každému. Jeho vlastnosťou je trochu pomalší nástup, a preto sa nehodí pre rýchly ohrev zle izolovaných priestorov. Oveľa lepšiu službu vykoná tam, kde sa kúri dlhodobo s cieľom zachovať konštantne príjemné teplo. Umiestniť kúrenie do podlahy nie je dobrý nápad u starších domov s nadmerným tepelným únikom (triedy energetickej náročnosti D a horšie) alebo historických budov. Podlahové kúrenie nedokáže dodať toľko tepla, koľko ho unikne preč. Rovnako tak nedáva zmysel inštalovať ho napríklad na chate, kde trávite iba víkendy. Dobre tepelne izolované stavby nebudú mať žiadny problém.

Zaslúži si podlahové vykurovanie každá miestnosť?

Vzhľadom k vyššie uvedenému môžme podlahové kúrenie odporučiť v novostavbách a v rekonštruovaných budovách s kvalitným zateplením. Nemusí byť nutne v každej miestnosti. V skutočnosti to ani nie je žiaduce. Prakticky v každej domácnosti je niekoľko miest, ktoré sa bez neho celkom iste zaobídu. Jedná sa predovšetkým o rôzne chodby, kde sa človek pohybuje prevažne v topánkach. Za zváženie stoja aj rôzne komory, šatne a menšie spálne, kde je viac ako polovica podlahovej plochy skrytá pod nábytkom. Pokiaľ máte spálnu akurát tak na to, aby ste okolo skrine prešli do postele, podlahové vykurovanie si veľmi neužijete.

Rozhodovanie podľa finálnej vrstvy

Úlohu pri rozhodovaní, kam až rozvody kúrenia zaviesť, hrá tiež použitá finálna vrstva. Inými slovami dokáže veľmi hrubý koberec efektivitu takéhoto spôsobu vykurovania znížiť. Na druhú strane sa môžete potrebám, ktoré podlahové vykurovanie má, ľahko prispôsobiť. K dispozícii sú masívne drevené podlahy. Ich atraktivita poteší v miestnostiach, kde chcete tráviť viac času.

Radšej skôr ako neskoro

12 podlahovom vykurovaní je 100% lepšie všetko rozhodnúť pred samotnou realizáciou. Dodatočné zmeny a úpravy bývajú zbytočne nákladné. Pri nových a izolovaných stavbách všetko záleží len na vašom rozhodnutí a odporúčaní firmy, ktorú si pre inštaláciu vyberiete. Vo výsledku je možné naraziť na kúrenie v podlahách pokojne aj v garáži či na chalupe. Ďalšou otázkou sú obstarávacie náklady. Umiestniť niekam radiátor je v dnešnej dobe predsa len stále lacnejšie, hoci samotná prevádzka dokáže byť už príkladne úsporná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *