Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pohľad na špinavé prádlo váľajúce sa len tak na podlahe dokáže dokonale pokaziť radosť z bývania nejednej gazdinke. Riešením je štýlový kôš na bielizeň. Viete, aký vybrať?

Inšpirácia, kúpeľna od štúdia NEXT – RAKO

Kopí sa vám doma špinavé prádlo a vy už neviete, kam ho umiestniť? V tom prípade je najvyšší čas porozhliadnuť sa po štýlovom koši na bielizeň, ktorý ho uschová do ďalšieho prania. Tohto nenápadného pomocníka v domácnosti však nie je vždy jednoduché vybrať. Dôležitú úlohu hrajú nielen jeho rozmery, ale aj materiál, z ktorého je vyrobený. Ak si s výberom neviete rady, budú sa vám nasledujúce informácie skutočne hodiť.

 

Kôš na špinavú bielizeň, biela

Ako veľký by mal byť kôš na bielizeň?

Vaše rozhodovanie pri výbere ideálneho koša na bielizeň by malo začínať pri objeme koša. Je úplne pochopiteľné, že jednotlivcovi bude stačiť menší kôš ako domácnosti, v ktorej žije početná rodina. Rozmery by zároveň mali vyhovovať priestoru, kam chcete kôš umiestniť. Čím lepšie zapadne kôš do nejakého výklenku v kúpeľni, tým menej bude prekážať. Počítajte s tým, že kôš by zároveň nemal byť až zbytočne veľký.
Vysvetlenie je jednoduché. Až moc veľký kôš vás nenúti k tomu, aby ste prali v pravidelných intervaloch. Ak teda nechcete jedného dňa pred šatníkovou skriňou zistiť, že nemáte čo na seba, vyberte si stredne veľký kôš. Vždy je vhodné zamyslieť sa nad tým, koľko špinavej bielizne za týždeň vyprodukujete. Do malého priestoru sa hodia skôr vysoké koše.

 

Materiál musí byť praktický

CURVER – Kôš na bielizeň Rattan 40 l

Na trhu je k dispozícii mnoho košov na bielizeň v rôznych materiáloch, avšak nie všetky koše sú zároveň praktické. Ideálnou voľbou je kôš, ktorý garantuje správnu cirkuláciu vzduchu. V uzavretom koši s bielizňou zbytočne vzniká zápach a ak máte vo zvyku do koša hádzať aj mierne vlhké oblečenie, to potom bude v uzavretom koši bez prísunu čerstvého vzduchu trpieť. Vlhkosť bielizne nerobí dobre košom z prírodných materiálov, ktoré môžu začať veľmi skoro plesnivieť.

Materiál by mal byť zároveň dostatočne pevný, ľahký a umývateľný. Zaujímavou voľbou sú tak pletené koše s odklápacím vekom, ktoré v sebe majú otvory pre prísun vzduchu, ale zároveň držia stály tvar. Nízka hmotnosť je zase dôležitá kvôli prenášaniu. Nie vždy je totiž možné a praktické umiestniť kôš priamo vedľa práčky. Kôš by mal byť kvôli prenášaniu tiež vybavený madlami.

 

Kôš, ktorý vám šetrí čas

Niektoré koše na bielizeň sú rozdelené na priehradky. To znateľne šetrí čas, pretože sa nemusíte pri každom praní prehrabávať hromadou špinavého prádla. Členov rodiny tak stačí naučiť, že jedna priehradka je na bielu bielizeň, ďalšia na farebnú a posledná na tmavú bielizeň. Triedenie bielizne je s takýmito košmi hračkou.

Kôš na bielizeň s 2 priehradkami Wenko Sea Duo
Béžový trojitý kôš na bielizeň Wenko Trivo

 

Funkčný vzhľad a riešenie koša je dôležité

Kôš na bielizeň by mal tiež zodpovedať vzhľadu miestnosti, kde je umiestnený. Jeho úlohou je pôsobiť nenápadne a nestrhávať na seba zbytočne pozornosť. Vyberajte teda taký design, ktorý zapadne medzi ďalšie vybavenie. Zaujímavým riešením pre rodiny s malými deťmi sú tiež veľké koše, ktoré môžu fungovať ako prebaľovací či odkladací pult. Akonáhle si taký kôš zaobstaráte, nebudete veriť, ako ste bez neho mohli tak dlho fungovať.

Výber koša na špinavú bielizeň rozhodne nepodceňujte. Keď nakúpite správne, bude vám dlho a spoľahlivo slúžiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *