Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Rodinný dom Roudnice nad Labem od OK PLAN ARCHITECTS

Pohľad na chátrajúci vonkajší bazén nie je zrovna najkrajší. Bazén, ktorý je v zlom stave, je nutné zrekonštruovať. Prečo? V prvom rade neslúži svojmu pôvodnému účelu a v druhom môže byť nebezpečný. Ostré hrany vás či vaše deti porania skôr, než stačíte mrknúť. Našťastie nemusí byť rekonštrukcia vôbec zložitá. S troškou šikovnosti ju zvládnete aj svojpomocne.

Keď dosluhuje betónový bazén

Betónové bazény majú spravidla veľkú životnosť, ale aj na nich sa dokážu nepekným spôsobom podpísať roky teplotných výkyvov. Ako sa zbaviť popraskanej farby, rozbitých dlaždíc a prasklín?

V prvom rade sa vrhnite na opravu bazénovej konštrukcie. Odklepte starý betón a steny zahlaďte vyrovnávacou hmotou. Praskliny zalejte hmotou, ktorá ich zacelí. Medzi bežne používané hmoty patria epoxidy. Akonáhle máte konštrukciu opravenú, použite na steny špeciálny penetračný náter.

Následne naneste aspoň dvakrát izolačnú vrstvu. Pri tomto kroku je vhodné vždy preštudovať inštrukcie výrobcu, aby ste vedeli, ako dlho vrstva zasychá a aká má byť zostatková vlhkosť stien pred náterom. Rohy a kúty bazéna môžete ošetriť izolačnou páskou.

Takto renovovaný povrch je už pripravený na finálny náter. Alternatívou je položenie nového keramického obkladu. Nikdy nepoužívajte obklady a nátery, ktoré nie sú špeciálne určené pre bazény.

Praskliny v plastovom a laminátovom bazéne

Okrem betónových bazénov patria medzi časté typy tiež bazény plastové a laminátové. Ich majitelia sa po rokoch najčastejšie stretávajú s prasklinami a rôznymi vypuklinami. Dôvodov pre vznik takýchto škôd môže byť niekoľko od zlých spojov po mechanické namáhanie až po tlak okolitej zeminy. Bohužiaľ vzhľadom k vlastnostiam použitých materiálov je rekonštrukcia v takomto prípade náročná. Naviac má nejasný výsledok.

Pre opravu prasklín v plastovom a laminátovom bazéne prakticky neexistuje vhodné lepidlo alebo tmel. U týchto typov bazénov je vždy lepšie zavolať odborníkov, ktorí zhodnotia stav a navrhnú riešenia. Klasickú opravu svojpomocne nemožno odporučiť. Našťastie však existuje jedno veľmi šikovné a dostupné riešenie, ktoré vás zachráni aj v tejto situácii.

Rodinný dom Roudnice nad Labem od OK PLAN ARCHITECTS
Rodinný dom Roudnice nad Labem od OK PLAN ARCHITECTS

Bazénová fólia na rekonštrukciu

Na rekonštrukciu starého bazéna môžete použiť ťažkú bazénovú fóliu. Nemusíte nič kopať ani búrať. Fólia sa stane novým a dokonale hladkým povrchom. Vyvložkovať bazén fóliou nie je až tak zložité. Niektoré fólie navyše ponúkajú ochranu proti hnilobe a sú antibakteriálne ošetrené. Jedinou podmienkou pre inštaláciu je, že bazén musí byť zakopaný v zemi a musí mať pevné steny. Fólie ponúka životnosť 10 až 20 rokov. K dostaniu je mnoho typov v rôznych farebných odtieňoch a prevedeniach.
Akonáhle máte po rekonštrukcii, nič vám nebráni opäť si užívať vodných radovánok. Váš bazén získa nový vzhľad a bude bezpečnejší. Keď nepodceníte jeho údržbu, nebudete musieť jeho opravy v dohľadnej dobe riešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *