Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Krtko je síce milou rozprávkou postavičkou, no v reálnom svete nám narobí viac škody ako úžitku. Brázdi zákutiami lúk, pasienkov a záhrad. Výsledkom jeho pôsobenia a hľadania si obživy pod zemou sú nevzhľadné krtince, škody na trávniku, úžitkovej a na dekoratívnej výsadbe. Ako vyhnať krtka zo záhrady humánne a bez akýchkoľvek škôd na vlastnom či susednom pozemku?

S krtkom to bude boj na dlhé trate?  

V podstate áno, keďže po sebe zanecháva dlhú a hustú spleť krtincov. Aby ste pátrali, ktoré z nich sú hlavné a ktoré postranné, je časovo náročné a viac-menej aj zbytočné. Hoc sa krtko vracia po svojej „hlavnej ceste“, nie je vylúčené, že semená tráv a vysádzanej úrody neničí rovnako aj po stranách. 

Pri úplne prvých krtincoch sa snažíme byť čo najviac humánni a zhovievaví. S krtkom sa však ťažko dohodnúť. Máte na výber – striehnuť naňho pri krtincoch, odchytiť ho a vo vedre vyniesť zo záhrady, použiť mechanický alebo výkonný zvukový odpudzovač krtkov. Ručná práca sa vám veľmi nevypláca, navyše, krtko sa po svojich chodbičkách vracia po viac ako 4 hodinách. 

Takisto na výrobu mechanických pascí potrebujete byť veľmi zruční a trpezlivo kontrolovať, či to bol dobre premyslený trik, ako sa zbaviť krtka. Či už sa rozhodnete proti krtkovi utkať sieť alebo vymyslieť „zlepšovák“ na obojstrannú pascu, nie je nič lepšie, ako mu zabrnkať na najcitlivejšiu strunu. 

Proti krtkovi pri nízkych vibráciách verzus pri silných pachoch   

Krtko je veľmi citlivý na zvuk. Odplašia ho už nízke vibrácie pri zapnutých záhradných strojoch, ozveny ľudského hlasu, detský krik a plač. V praxi trávime na záhrade len istý čas, preto vybraný plašič krtkov má pôsobiť rýchlo a jednoznačne. Viac ako na ozveny ľudského hlasu či strojov sa spoľahneme na priame elektronické odpudzovanie zvukom a vibráciami pri veľmi efektívnom šírení zeminou. Týmto spôsobom im zdravie nepoškodíme, dosiahneme však, že priestor zakrátko opustia pre nepríjemné zvuky. 

Výhody elektronických plašičov sú aj v tom, že si ich už hotové zakúpime. Nemontujeme pascu ani nezarábame pachový odpudzovač z aromatických surovín či z fekálií domácich zvierat. Týmito odpudzovačmi ani netušíme, aký dopad zanechajú na našej výsadbe a na výžive trávnika. Takže čo si vyberiete, odpudzovače po A alebo po B?         

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *