Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Mnohých ľudí trápi v súčasnosti vysoký krvný tlak, resp. hypertenzia. Ide o stav, kedy sú cievy a najmä srdce o čosi viac namáhané, v dôsledku čoho sa môže zvýšiť aj riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení. V prípade, že máte hypertenziu len v začiatkoch, vám môžu pomôcť aj bylinky na zníženie tlaku.

Vysoký krvný tlak je ochorenie, ktoré postihuje ľudí v rôznych vekových kategóriách. Hypertenzia rozhodne nie je pre organizmus bezpečná a z dlhodobého hľadiska môže spôsobiť závažné zdravotné komplikácie. Tento stav je najčastejšie zrkadlom zlej životosprávy, genetickej predispozície, poprípade pridružených ochorení. 

Vedeli ste, že hypertenziu môže spôsobiť aj nadmerný stres a rozčuľovanie sa? Týmto faktorom by ste sa tak mali vyhýbať podobne, ako napríklad fajčeniu, konzumácii alkoholu alebo jedlám s vysokým obsahom soli.

Zdroj:shutterstock.com

Najčastejšie symptómy

Ako na sebe spozorujete, že trpíte vysokým krvným tlakom? Medzi najčastejšie symptómy tohto ochorenia patrí zvýšená únava, bolesť hlavy a problémy so spánkom. Potrápiť vás môže aj nezvyčajný tlak na hrudi, búšenie srdca či pískanie v ušiach. 

Ak si na sebe všimnete tieto symptómy, mali by ste vyhľadať lekára. V prípade, že máte hypertenziu už v pokročilom štádiu, lekár vám predpíše lieky. V začiatkoch hypertenzie sa tento stav ešte môže zvrátiť, a to práve konzumovaním určitých byliniek. Samozrejmosťou by mal byť aj zdravý životný štýl. 

Bylinky na zníženie tlaku

Priamo doma si môžete zrealizovať bylinkovú záhradu, ktorá môže slúžiť aj na zlepšenie zdravotných problémov. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame zoznam a popis byliniek, ktoré sa rozhodne oplatí konzumovať. Ide totiž o prírodnú cestu, pričom nebudete musieť užívať lieky s mnohými vedľajšími účinkami. Platí to však len pre začiatky hypertenzie, nie dlhodobý stav.

Lipa malolistá

Vedeli ste o tom, že lipa obsahuje prchavé oleje, flavonoidy a ďalšie zložky, ktoré sú určené na potlačenie zápalu? Môžete si tak pripraviť čaj z lipových kvetov, ktorý má schopnosť znižovať vysoký krvný tlak. Zároveň pôsobí aj proti prechladnutiu a úzkostným stavom.

Zdroj:shutterstock.com

Ibištek

Už z dávnych dôb je ibištek známy pre svoje blahodarné účinky. Postačí vám vypiť čaj z ibišteka a ihneď môže dôjsť k zníženiu tlaku a zredukovaniu vzniknutých zápalov. V súčasnosti aj tí najväčší odborníci tvrdia, že ibištek je skvelou alternatívou na liečbu hypertenzie.

Rebríček obyčajný

Rebríček obyčajný obsahuje látky, ako napríklad flavonoidy, ktoré dokážu zlepšovať trávenie. Samozrejme, aj táto bylinka dokáže výrazne znížiť vysoký krvný tlak. Dokonca, konzumovať ju môžete aj spolu s liekmi, vďaka čomu sú účinky výrazne silnejšie.

Púpava lekárska

O púpave lekárskej je známe, že dokáže zlepšovať prekrvenie, odvodňuje a vďaka tomu dochádza aj k zníženiu tlaku. Na prípravu čaju si nachystajte pár sušených listov púpavy, ktoré zároveň podporujú aj látkovú premenu a majú močopudný účinok.

Praslička roľná

Pri nahromadení vody v osrdcovníku sa už v minulosti používala praslička roľná. Má odvodňovacie schopnosti, vďaka ktorým ju môžete využiť aj na ťažkosti pri srdcovocievnych ochoreniach. Medzi tie patrí aj hypertenzia. 

Zdroj:shutterstock.com

Ďalšie účinné bylinky

Na zníženie tlaku sa používajú aj ďalšie bylinky, ako napríklad pestrec mariánsky, rozmarín lekársky, srdcovník obyčajný, imelo biele, baza čierna alebo medovka. Keďže možností je naozaj veľa, odporúčame vám, aby ste tieto bylinky postupne vyskúšali a urobili si z nich chutné a zdravé čaje. Rozhodne si tento spôsob zlepšenia zdravia zamilujete. Predsa len, nijakým spôsobom nepoškodí váš organizmus. Práve naopak, môže vám napomôcť pri rôznych ochoreniach a problémoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *