Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Žijete v byte bez balkónu a chýba vám vzdušnosť a hlavne zeleň záhradky? Prečo si teda nevypestovať zelený kútik aj u vás doma.

Nemusíte hneď budovať skleník na balkóne aby ste sa obklopili zeleňou. Izbové kvety vdýchnu vášmu domovu hrejivé teplo a v neposlednom rade budete mať pocit, že sa vám dýcha zase o niečo ľahšie. Vybrali sme pre vás niekoľko izboviek, ktoré nie sú náročné na starostlivosť a vy môžete chvíľami pokojne zabudnúť na to, že ich máte. Tak neváhajte a inšpirujte sa.

Aloe vera, zdroj

Aloe vera

Aj keď sa to nezdá, je aloe vera (aloe pravá) ako sukulentná rastlina vskutku nenáročná. Pritom vďaka tvaru lístia pôsobí veľmi atraktívnym dojmom. Jedná sa o sukulent, v prirodzenom prostredí rastie na púšti, preto to so zalievaním príliš nepreháňajte. Vydrží bez vody aj niekoľko dní.  Aloe vera vám navyše doplní vašu lekárničku, jej šťava sa využíva na hojenie drobných poranení a spálenín spôsobených ohňom i slniečkom. Využijete ju aj v starostlivosti o pokožku a vlasy a môžete si z nej vyrobiť aj domácu kozmetiku.

Tlstolist, zdroj

Tlstolist

Na prvý pohľad by si niekto mohol tlstolisty ľahko zameniť s bonsajmi. Spoznáte ho podľa zaoblených mäsitých listov a silnejšieho kmienka. Rodovo patrí do skupiny sukulentov, preto ani so zavlažovaním to neprežeňte. Vodu si dokáže sám šetriť na horšie časy, napríklad cez vašu dovolenku. Po nákupe si ho zasaďte do bežného substrátu pre izbové rastliny.

Dracena, zdroj

Dracena

Dracena je okrasná exotická rastlina, ktorá je na trhu k zakúpeniu v niekoľkých farebných variantoch aj druhoch. Rastlina sa vyznačuje rôzne vysokými kmienkami, z ktorých vyrastajú previsnuté listy. Tie sú zvyčajne zelené s červenohnedým okrajom alebo bielym stredovým pruhom.  Dracena je nenáročná nielen na zalievanie, ale aj na samotné umiestnenie v izbe. Postaviť ju môžete kamkoľvek a nemusíte sa báť o nedostatok slnka. Zabijete ju skôr, keď sa o ňu budete starať priveľmi – nemá rada príliš vlhkú pôdu.

Svokrin jazyk, zdroj

Svokrin jazyk

Svokrin jazyk čiže tenura pochádza z južnej Afriky. Rastlina sa teší veľkej obľube už niekoľkých generácií gazdiniek, veď si ju zamilovali už naše prababičky. Vďaka svojim listom, ktoré sú často zdobené svetlejšími škvrnami alebo žltým lemovaním, sú veľmi dekoratívne. Aj svokrin jazyk je samozrejme nenáročná izbovka, u ktorej starostlivosť začína a končí občasnou zálievkou. V zime ju stačí dokonca zaliať len raz, maximálne dvakrát za mesiac.

Aj umelá kvetina oživí domov

Cítite, že aj napriek nenáročnosti predstavených rastlín, nie ste schopní im zaistiť čo i len minimálnu starostlivosť a napriek tomu by ste radi oživili svoj interiér trochou zelene? Potom stavte na umelé kvety. Dnešné technológie a použitý materiál (syntetický i prírodný) dokáže obalamutiť naše zmysly. Umelá kvetina bude vyzerať na nerozoznanie od tej pravej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *