Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pokiaľ ste sa práve stali čerstvými majiteľmi psíka, alebo to naopak ešte len plánujete, najskôr sa snažíte mať všetko na príchod nového štvornohého člena rodiny dokonale pripravené. Väčšinou sa snažíme vybrať to najlepšie krmivo či krásny a pohodlný pelech, nemali by sme však zabúdať ani na vhodnú misku. Na prvý pohľad sa síce môže zdať, že jej výber je pomerne priamočiary, treba však myslieť na niekoľko dôležitých kritérií.

Zvoľte správnu veľkosť

Tým asi najdôležitejším kritériom pri výbere psej misky je jej veľkosť. Najmä by sme si mali dať pozor na to, aby sme nezakúpili misku príliš malú – nielenže nie je pre psa príliš komfortná, ale tiež si pridávame prácu s upratovaním rozhádzaného krmiva. A ako teda poznať, aká veľkosť je tá pravá?

To sa odvíja predovšetkým od veľkosti psa, prípadne veľkosti porcií, ktoré mu dávame. Miska by totiž mala mať až štvornásobný objem oproti množstvu krmiva v jednej porcii. Pokiaľ si nie ste istí, dobrou pomôckou je plemeno psa, respektíve jeho výška v kohútiku.

  • Psom do 25 cm výšky stačí miska veľkosti XS,
  • do 35 cm veľkosť S, do 45 cm veľkosť M,
  • do 55 cm veľkosť L
  • a psy okolo 65 cm potrebujú už misku XL.

Čo sa týka naozaj veľkých plemien, ako je napríklad doga, novofundlandský pes či írsky vlkodav, tu už treba siahnuť po miske veľkosti XXL.

Výber materiálu

Zvolenie správnej veľkosti máme za sebou, prichádza teda na rad výber materiálu. Tých je dostať naozaj široké množstvo. Medzi tie najčastejšie patria misky z nerezu či umelej hmoty. A aké majú výhody a nevýhody?

  • Miska z nerezu poteší predovšetkým tým, že je naozaj hygienická a ľahko sa čistí. Patrí medzi najobľúbenejšie materiály misiek, ktorej si váš psík naplno vychutná obľúbené granule Primordial či iné prémiové značky. Okrem toho má naozaj dlhú životnosť, pretože ju psík nezvládne poškodiť ostrými zubami. To je nevýhodou práve misky z umelej hmoty, ktorá však vyniká nízkou hmotnosťou a praktickosťou. Často je tiež protišmyková, vďaka čomu sa hodí aj pre rozverné šteňatá.
  • Často zabúdaným materiálom je keramika, čo je veľká škoda – nielen, že môžeme keramickú misku umývať v umývačke, ale tiež je na zohnanie v rade krásnych dizajnov.

Špeciálne misky proti hltaniu aj na cesty

Okrem bežne dostupných misiek však môžeme vyberať aj zo špeciálnych typov. Ak váš pes pri jedle hltá, čo škodí tráveniu, skúste mu zaobstarať protihltaciu misku. Tá vďaka svojmu špecifickému tvaru núti psíka jesť pekne pomaly a hrýzť.

Posledným typom misky, ktorý si dnes spomenieme, je miska cestovná. Ako vyplýva z názvu, hodí sa najmä na cesty, a to nielen autom, ale napríklad na pešie túry a výlety. Je totiž naozaj ľahká a predovšetkým skladacia, vďaka čomu nezaberie v batohu veľa miesta. Vo väčšine prípadov je vyrobená zo silikónu, ktorý sa nielen dobre čistí, ale tiež je antibakteriálna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *