Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
realitná-maklérka_počítač_pôdorys_diár

Natália Šultysová pracuje v oblasti realít približne 17 rokov. K svojej práci však pristupuje trocha inak než “bežní realitní makléri”. 

Za kľúčovú považuje jednoznačne dôveru, nakoľko chce byť svojom klientom čo najviac nápomocná. Sťahovanie je dôležitým míľnikom v živote každého človeka. 

Pripravili sme si príjemný rozhovor. Ak sa vám Natáliine myšlienky pozdávajú, prečítajte si aj jej blog – https://realitnamaklerka.sk/blog/.

Logo realitná maklérka

Na Vašom webe som sa dočítala, že ste jednou z prvých realitných maklérok na Slovensku. Čo Vás na túto cestu priviedlo? 

Vždy ma lákali nepoznané veci, som dobrodružný typ človeka, ktorý potrebuje vo svojom živote pohyb, nové smery a vízie. Nositeľom nápadu založiť realitnú kanceláriu bol môj manžel. 

Ja som v tom čase pracovala na super mieste v korporácii, za ktorú dodnes ďakujem. Naučila ma veľmi veľa, dokonca môžem povedať, že z tejto skúsenosti čerpám dodnes. 

Manžel sa pohyboval vo finančnom sektore. Pracoval pre jednu realitnú sieť a veľmi ho hnevala úroveň poskytovaných realitných služieb v roku 2002 na Slovensku. 

Veľmi rýchlo sme pochopili, že naše spoločné vízie o realitných službách na mieru, môžeme zrealizovať jedine vo vlastnej firme. No a moja túžba opustiť “bezpečný prístav zamestnanca”  bola potom oveľa silnejšia. Uvedomovala som si fakt, že čím má človek viac rokov, tým má viac strachov. Povedala som si, že keď to nevyjde, zamestnancom môžem byť vždy.

Takže ste si spoločne založili vlastnú realitnú kanceláriu?

Naša realitnú spoločnosť bola naozaj veľká, kým som nepochopila, že toto nie je moja cesta. Od ľudí, s ktorými spolupracujem, očakávam maximálnu zodpovednosť, nakoľko presne to isté vyžadujem od seba. Pri veľkom počte maklérov to bolo naozaj náročné, preto som sa rozhodla pre zmenu…

Dnes sme spolu 4 baby, sme viac priateľkami a parťáčkami.  Fungujeme na rovnakej vlnovej dĺžke a hodnotách. Viem presne čomu sa chcem venovať a tiež čomu nechcem. 

Pracujú v realitách viac muži alebo ženy? Zmenil sa tento trend v posledných rokov alebo je skôr stabilný?  V prípade, že nastala nejaká zmena, ako sa prejavuje? 

Nuž, my sme v našej realitke samé baby :), ale toto sa vyvinulo tak nejako samovoľne. Osobne dlhodobo vnímam, že ako v každej oblasti naprieč celou spoločnosťou, sú ženy najviac hybnou silou. Nazývam to tzv. ”softpower”, teda jemná sila. 

My ženy vieme majstrovsky zvládať celé spektrum obchodu, a to úplne iným spôsobom ako muži.

Vyžaduje si oblasť realít neustále vzdelávanie? Ak áno, v čom konkrétne? 

Ako v každej oblasti, aj v realitách sú neustále zmeny, či už zákonov, ktoré samozrejme vstupujú do celého procesu predaja. 

Predovšetkým sa výrazným spôsobom zmenil prístup ku klientovi, úplne inak dnes ponímame prezentáciu nehnuteľnosti, predajné stratégie, sociálne siete, psychológiu predaja a tiež komplexnú starostlivosť o klienta.  

Pamätám si časy riadkovej tlačenej inzercie, takže tento posun je skutočne dramatický.

Aký set vlastností a zručností potrebuje kvalitný realitný maklér? A na druhej strane, ako Vás táto pozícia vyformovala? Čo vám dala? A naopak, je aj niečo čo Vám vzala? 

Úplne úprimne? Neviem, či by som v dnešných podmienkach začala od nuly ako maklér, aj keď mnohé siete lákajú ľudí s tým, že “veď my vás všetko naučíme”. 

Treba si uvedomiť jednu podstatnú vec a to, že práca makléra je normálna, denná pracovná činnosť, ktorá predpokladá disciplínu, zmysel pre organizáciu, management všetkých činností a flexibilitu. 

Kvalitný maklér je ako priateľ, ktorý vám vždy a za každých okolností povie pravdu a tou je niekedy aj fakt, že nenastala vhodná doba na predaj. Osobne mám fázu náboru nehnuteľnosti najradšej, a hoci sa s klientmi bavíme o predaji, vždy je za touto zmenou iný príbeh, ktorý beží na pozadí a vy ho ako maklér musíte poznať. 

Musíte vedieť, čo klient sleduje, čo očakáva, čo mu zmena bývania má priniesť. A takisto je potrebné zhodnotiť, či sú jeho očakávania reálne. Niekedy je mojou úlohou klientovi dať iný pohľad na celú situáciu a s predajom počkať. 

Myslím, že najviac ma moja práca naučila empatii a v ďalšom kroku flexibilite: zázraky na počkanie, ktoré nie je možné zvládnuť do troch dní, sa napokon vydarili. Moja práca mi dala obrovské množstvo kontaktov, ľudských príbehov a možností ako pomáhať ďalej. 

Zhodujú sa hodnoty z vášho súkromného života s tými pracovnými, ktoré u vás klient nájde? O aké hodnoty ide? 

Som typický baran, vždy s chuťou a ochotou pomáhať iným. Milujem také obyčajné človečenské dobro, vieru v lepší svet a hlavne svet, kde budú ľudia spoločne spolupracovať a nie súperiť. 

Ako trávite svoj voľný čas? 

S mojou rodinou. Okrem realít, milujem bylinky a esenciálne oleje, vyštudovala som francúzsku aromaterapiu. Nie som len realitná maklérka, ale som aj certifikovaná aromaterapeutka. Dva absolútne odlišné svety, v ktorých nachádzam toľko spoločného. 

Ďalšia vec, ktorá ma veľmi baví, je moja dobrovoľnícka práca v Nadácii Filantropia. Venujeme sa tu autistickým deťom. Keďže mám sama dieťa v autistickom spektre, viem, ako je to v tejto spoločnosti náročné. 

Aj vďaka realitám a mojej práci, môžem robiť dobrovoľnícke projekty pre autistické deti, šíriť osvetu a akceptáciu inakosti. 

A posledná otázka. Prečo je sťahovanie pre mnohých ľudí tak stresujúce? Pomáhate sa klientom so stresom vysporiadať?  

Nepoznám človeka, ktorý by sa rád sťahoval. Vždy je spojené s určitou dávkou stresu. Už pri prvej návšteve u klientov, kedy naša spolupráca iba začína, im kreslím časovú os celého procesu. Prechádzam s nimi všetky možné a občas aj nemožné alternatívy. 

Veľa vecí vieme ovplyvniť dopredu, niektoré však prináša život sám a vtedy je potrebné minimalizovať stres a hľadať riešenia. A zatiaľ som ho vždy pre mojich klientov našla. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *