Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Úspora energií a zelené riešenia sú z dôvodu ochrany životného prostredia aktuálnou témou už niekoľko rokov, no teraz sa dostávajú k ešte širšiemu publiku. Povedzme si totiž úprimne, že veľa ľudí začne skutočne konať až vtedy, keď cítia priame ohrozenie. Rastúce ceny energií nás prirodzeným spôsobom nútia hľadať nové riešenia v záujme obmedzenia životných nákladov. K slovu sa ešte viac dostávajú moderné a úsporné technológie. Aj najväčším „šetriľom” peňazí sa už oplatí vymeniť klasické žiarovky za LED, pretože vstupná investícia sa rýchlo vyváži úsporou elektrickej energie na svietenie. LED technológie môžu byť skutočne inšpiráciou pre vašu domácnosť alebo firmu.

LED panely do kancelárií či firiem

Pri úsporných technológiách sa niekedy trochu zabúda na iné než „domáce” priestory. Aj v médiách čítame najmä o bytoch či domoch. Energie sa pritom vo veľkom používajú aj v podnikateľských či výrobných priestoroch, čiže vo firmách, výrobných halách, skladoch, alebo kanceláriách. Podnikatelia sú v dnešnej dobe tiež tlačení do kúta a hľadajú spôsob ako prežiť. Zimné mesiace sa blížia, dni sa skracujú, čo znamená, že aj vo firemných priestoroch je potrebné viac a častejšie svietiť.

Zdroj foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Efektívne riešenie môžu priniesť stropné LED panely, ktoré poskytujú viacero výhod. Ich energetická náročnosť je prekvapivo nízka, o znamená, že spotrebujú menej energie. Dajú sa do nich zabudovať pohybové senzory, čím dokonale zamedzíte svieteniu počas celej noci, ak náhodou niekto pri odchode zabudne vypnúť svetlo. Tým si vytvoríte ďalšiu dodatočnú úsporu. Vo výrobných priestoroch to zrejme nebude prvá priorita, no napríklad v kanceláriách či vo firmách oceníte, že aj esteticky príjemne zapadajú do interiéru.

Prechod na LED žiarovky

V prvom rade chceme zdôrazniť, že prechod z klasických žiaroviek na modernejšie LED žiarovky nenastal zo dňa na deň, a rozhodne nie je podnietený energetickou krízou. Tento trend už trvá dlhšie obdobie a pokračoval by bez ohľadu na ceny. Pre LED žiarovky totiž jednoznačnou rečou hovoria fakty. Ich životnosť je v priemere až 30 000 hodín. To v praxi znamená, že pri 4 hodinách svietenia denne bude výdrž LED žiarovky minimálne 20 rokov. Riziko, že by sa vám žiarovka zrazu „vypálila”, tak ako pri klasickej verzii, je teda oveľa nižšie, priam mizivé.

Zdroj foto: Sanook.pic / Shutterstock.com

Ďalšou výhodou je, že LED žiarovka je bezúdržbová. Stačí si ju zakúpiť, nasadiť a ďalšie dlhé roky o nej ani nemusíte vedieť. Faktom je aj efektivita premeny prijímanej elektrickej energie na svetlo – LED žiarovky produkujú viac svetla na jeden watt energie než klasické žiarovky. V praxi to znamená, že na svietenie miniete menej elektrickej energie a na faktúrach tak zaplatíte menej peňazí. A to je atraktívne ako pre podnikateľov, tak pre vlastníkov bytov alebo domov.

Nízka ekologická stopa

V prospech LED žiaroviek a technológií hovorí aj ekologická stránka veci. Na rozdiel od klasických žiaroviek totiž LED-ky neobsahujú ortuť, čím predstavujú pre životné prostredie ďaleko nižšiu záťaž. A v neposlednom rade tým, že dlhšie vydržia, produkujú oveľa menej odpadu.

Je dobré si pripomenúť aj tento pohľad na vec, pretože naozaj nie je všetko len o peniazoch a výdavkov. Áno, zvlášť v ťažkej dobe môže byť argument úspory prostriedkov kľúčový, no je potrebné mať na zreteli aj ďalšie nemenej dôležité aspekty a vnímať životné prostredie vôkol nás. V tomto prípade predstavujú LED technológie, či už panely alebo žiarovky, vítanú úsporu energií a zároveň pomoc životnému prostrediu, takže priam dokonalú synergiu a inšpiráciu pre vašu domácnosť či firmu.