Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Spánok je jednou zo základných ľudských potrieb. Počas neho sa telo regeneruje, ale tiež sa spomaľuje proces starnutia. Zdravý spánok posilňuje imunitný systém, chráni telo pred chorobami a zvyšuje schopnosť koncentrácie. Ako ho môžete dosiahnuť? Stačí spať na kvalitných matracoch.

Najpopulárnejšie výrobné materiály matracov

Medzi dlhodobo najobľúbenejšie materiály patrí pamäťová pena, studená pena a latex. Okrem toho sú však dostupné aj peny hybridné, ktoré kombinujú vlastnosti rôznych pien .Vďaka tomu, že sa na seba jednotlivé materiály vrstvia a profilujú sa, môžete spať na matraci, ktorý má vzdušnosť a pružnosť studenej peny, termoreguláciu a nezničiteľnosť latexu a prispôsobivosť pamäťovej peny. Presne tieto matrace má v ponuke český výrobca matracov TROPICO.

Náš tip: Nezavudnite aj na kvalitné lôžko. Ako vybrať posteľ sa dočítate tu.

Studená pena

Studená pena je obľúbená pre svoju odolnosť, priedušnosť a bodovú elasticitu. Spravidla sa kombinuje s ďalším typom peny, pričom jej miesto je v jadre matraca. Spoľahnúť sa môžete na správne prúdenie vzduchu, čo bude vyhovovať všetkým spáčom, ktorí sa v noci nadmerne potia.

Pamäťová pena

Jej prednosťou je zloženie, ktoré jej umožňuje meniť tuhosť na základe vplyvu tepla. Vďaka tomu sa môže dokonale prispôsobiť krivkám vášho tela a chrbticu udržovať v optimálnej polohe. Nezáleží pritom na tom, či preferujete spánok na chrbte alebo na boku.

Latexové matrace

Väčšinou sa vyrábajú zo zmesi prírodného a umelého latexu, čo matracu prepožičiava vynikajúce ortopedické vlastnosti. Ide o materiál antialergénny, takže na ňom môžu spať aj ľudia trpiaci dýchacími ťažkosťami. Priedušnosť je zaručená vďaka vzduchovým kanálikom.

Zoznámte sa s novinkami roku 2021

 V tomto roku sa o váš dokonalý spánok postará špeciálna pena XDURA, ktorá je považovaná za jednu z najodolnejších. V odolnosti, pružnosti, ergonómii aj vzdušnosti prekonáva doteraz známe materiály, ktoré sa pre výrobu matracov bežne používajú. Pena XDURA totiž spája všetky ich výhody. Korunu všetkému nasadzuje vynikajúca termoregulácia, ktorá sa postará o nový rozmer pohodlia. Nájdete ju napríklad na ložnej ploche matraca SPIRIT Superior TRIUMPH.

GelTouch je príjemná zamatová pena, ktorá kombinuje latex a gél. Vďaka tomuto spojeniu obmedzuje tlak na telo, je príjemná na dotyk a navyše priedušná. Samozrejmosťou je perfektná termoregulácia, ktorá pomáha pri nadmernom potení.

Flexifoam® penu nájdete v českých matracoch Tropico. Srdce zákazníkov si matrac z tejto peny získal vďaka vysokej elasticite, tvarovej stálosti, húževnatosti a dlhej životnosti. Ani tu nechýba dokonalá priedušnosť.

Náš tip: Čo všetko vám k pomôže ku kvalitnejšiemu spánku?

Technológia pre ešte pohodlnejší spánok

Kvalitné matrace disponujú zónovaním, čo znamená, že každá zóna vášho tela má optimálnu podporu. V niektorých častiach je teda matrac tuhší ako v iných. Preto je chrbtica udržiavaná v optimálnej polohe. Ráno sa prebudíte ako znovuzrodení. Zónovanie ponúkajú nielen penové, ale aj taštičkové matrace.

Najlepšie matrace na trhu sa môžu pochváliť anatomickým systémom SpineProtector. Ramenné a panvové roznášacie zóny nesú telo vo všetkých uhloch dotyku s matracom a dokážu upraviť tuhosť v jednotlivých zónach. Ďalšie výnimočnou technológiou sú kocky CubeCare, ktoré optimalizujú rozloženie tlaku a zabraňujú tak preležaniu. Kocky sa nachádzajú na tuhšej strane matraca.

Na kvalitu českých matracov TROPICO sa môžete spoľahnúť. Matrac podrobujú záťažovému testovaniu v najmodernejšom spánkovom testovacom centre SleepLab vo Švajčiarsku. Doprajte si aj vy kvalitný spánok, ktorý sa odrazí na vašom fyzickom aj psychickom zdraví.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *