Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Kupujete knihy pomaly častejšie ako oblečenie? Čítanie je síce chvályhodná činnosť, ktorá vás môže obohatiť hneď po niekoľkých stránkach, no pokiaľ žijete v malom byte, tak môže nastať problém, kam s novými knihami? Predsa ich nevyhodíte do zberu papiera.

Vstavaná knižnica v obývacej izbe – ilustračný obrázok, zdroj

Jedným z riešení je prestať nakupovať tlačené knihy a začať hľadať ich digitálnu alternatívu – eBooky. Ale praví čitatelia vám povedia, že šuchot a predovšetkým vôňa vytlačeného papiera je niečo nenahraditeľné. Odkladať ich rôzne po byte môže zasa pôsobiť neusporiadane až dojmom ustavičného neporiadku. Neostáva nič iné ako dať šancu knihovníčkam vo vašich malých priestoroch. Pozrite sa, aké máte možnosti.

Klasická knižnica

Väčšina ľudí si do domácnosti najčastejšie zaobstaráva sektorové knižnice, ktoré často pokrývajú i celú obývaciu stenu alebo sú postavené okolo televízneho setu.

Niektorí z nás si iste pamätajú bežné nástenné knihovníčky z univerzálu. Podobný typ knižníc, napríklad do detských izieb, zoženiete aj v dnešnej dobe. Akurát máte na výber z omnoho viac druhov dreva. Podľa farby interiéru môžete voliť svetlé (breza, čerešňa) alebo naopak tmavšie odtiene (dub tmavý, ihličnany).  

Biela trojdverová knižnica Polsi

V neposlednom rade je možné využiť policový systém, kedy zavesíte jednotlivé police po celom dobe. Využite aj prístupovú chodbu alebo miesto nad vešiakmi. Fantázií sa medze nekladú.

Pár tipov na netradičné uloženie kníh

Chcete niečo menej tradičné, než trocha “nudné” knižnice a policové systémy? Prípadne aj po zaplnení knihovníčiek vám zostane pár zväzkov navyše? Potom skúste niektorú z nasledujúcich alternatív.

Úložné boxy

Pokiaľ ste riešili svoju predsieň a prístupovú chodbu do izieb systémom úložných boxov, potom máte čiastočne vyhraté. Do niektorých z nich môžete uložiť svoje knihy, ktoré práve teraz nikto nečíta.

Naviac v prípade kníh  máte výhodu, že nie je potreba premýšľať nad materiálom, z ktorého je box vyrobený. Na rozdiel od oblečenia nie je potrební zaistiť priedušnosť a knihy tak môžete dať napríklad aj do drevenej truhlice. Hlavne na ne ale nezabudnite.

Využite posteľ

Zaobstarali ste si rozkladaciu posteľ aj s úložným priestorom, ktorý vám zatiaľ zíva prázdnotou? Potom nastal čas ho zaplniť. Výhodou je, že tu sa vám na knihy nebude prášiť na rozdiel od toho umiestnenia v policiach.

Nevynechajte ani strop

Byt alebo dom máte síce menší, že sa vám na stenu už ďalšie knihovníčky nezmestia, no aj tak stále do zberu chodiť nemusíte. Ak bývate v priestoroch s vyšším stropom, pozrite na chvíľu hore. Po celom obvode pod stropom máte zaiste miesto, ktoré väčšinou plne nevyužívate. Čo takto privŕtať pár skriniek alebo zavesiť nejakú poličku? Zabijete ľudovo povedané hneď dve muchy jednou ranou. Zaplníte miesto zívajúce prázdnotou a spestríte svoj interiér. Nezabudnite si tiež zaobstarať vyššie schodíky, aby ste sa ku knižkám aj dostali.

Stojany na DVD

Znie to možno na prvý pohľad zvláštne, ale prečo k uloženiu útlych kníh nevyužiť aj CD a DVD stojany? Pokiaľ ich nemáte dostatočne zaplnené, tak zbytočne prichádzate o úložné priestory. Verte, že to iste zaujme každú novú návštevu.

V najhoršom prípade schováte knihy dočasne aj v garáži alebo na povale.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *