Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Radujete sa, že konečne bývate vo vlastnom byte. Koniec je privátom, bývanie po podnájmoch, u rodičov alebo s kamarátmi. Ale váš byt nie je práve z tých najväčších. Nemusíte sa báť, že vám čoskoro dôjdu úložné priestory alebo sa tu budete po pár týždňoch cítiť ako levy zatvorení v klietke. Stačí pred prvotnou rekonštrukciou myslieť na niekoľko trikov a váš malý byt „opticky prifúknuť“. Tento článok vám dodá hneď niekoľko vychytávok, ako na to môžete ísť.

Vyriešte nedostatok miesta originálnym riešením – ilustračný obrázok, zdroj

Kúpte si posuvné dvere

Nezdá sa to, ale aj dvere vám v byte zaberajú nejaké miesto. Aj v prípade, že ich nezatvárate, stále musíte mať vyhranený priestor, čo keby ste ich náhodou chceli zavrieť. Tento problém vám pomôžu vyriešiť posuvné dvere.

Na trhu existuje niekoľko variantov, ako môžu byť posuvné dvere v domácnostiach riešené. Prvá je inštalácia do puzdra. Dvere sa budú zasúvať do vopred pripraveného a zamurovaného puzdra v stene. Druhým riešením je potom montáž na stenu. V tomto prípade sú dvere umiestnené na stene, tj. sú zvonku a nezasúvajú sa do murovaného puzdra. Ocenia najmä tí z vás, ktorí z nejakého dôvodu nesmiete zasahovať do stavby priečok a stien.

Rozdeľte priestor na viac menších

Ak žijete v 1 + 1 alebo 1 + kk uvítate vymoženosti typu paraván, sadrokartónová priečka alebo grafosklo. Vo všetkých prípadoch oddelíte napríklad prepojenú kuchyňu s obývacou izbou na dve časti. Výhoda paravánu je v jeho mobilite a možnosti si zvoliť farebný motív vrátane materiálu, z ktorého je zhotovený. Grafosklo predstavujú dve sklenené dosky, medzi ktorými je vsunutá fólia s nejakou grafikou. Všetko je tepelne „zapečatené“ k sebe. Zvoľte si napríklad fotky z dovoleniek a vnesiete letnú náladu do vášho bývania.

Optické triky pre väčšiu miestnosť

Oprášte vedomosti z fyziky a využite ich konečne aj v praxi – vo svojej malej spálni alebo obývacej izbe. Zrkadlá vám miestnosť opticky zväčšia. Kúpte si napríklad šatníkovú skriňu so zrkadlovou stenou. Ani výmaľbou izby na svetlú farbu nešliapnete z blata do kaluže. Zďaleka nemusíte zostávať len pri štandardnej bielej farbe. Múry aj strop môžete natrieť napríklad na svetlo žltú alebo zelenkavú.

V závere nezabudnite ani na vhodné osvetlenie. Mimo hlavného svietidlá na strope izby majte napríklad aj nejakú tú bodovku alebo lampičku ku gauču či kreslu. Výsledný dojem bude rozžiarenejší a nebudete mať pocit, že žijete v kobke.

Pohrajte sa s nábytkom

Vcelku logicky znie rada, že do malých priestorov nebude najvhodnejšie umiestňovať mohutný a vysoký jednoliaty nábytok. Vo vašom prípade je lepším riešením staviť na policový systém. Napríklad v obývacej izbe umiestnite pod televízny set nízku stenu a následne dookola po stranách privŕtajte poličky. Tie umiestnite v niekoľkých radoch nad sebou.

Ďalším riešením úložných priestorov je zaplniť nevyužité miesto, ktoré sa nachádza tesne pri strope vašich miestností. Aj tu nad horným rámom dverí môže visieť nejaká tá police alebo malá šatníková skrinka. Avšak nesmiete si zabudnúť zaobstarať aj schody, aby ste sa pre svoje veci hore dostali.

Zaujímavým riešením problému s úložným priestorom pre oblečenie sú vákuové vrecia. Naplníte, potom vysávačom vysajete prebytočný vzduch a hneď sa vám vak zmrští o viac ako polovicu. Turisti ich využívajú na dlhé treky s batohom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *