Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Posteľ je bezpochyby dominantným prvkom v spálni či detskej izbe. Tú je nutné vyberať podľa veľkosti miestnosti. Rozhodne by pohodlie nemalo ísť stranou na úkor priestoru. Ako to ale vyriešiť, keď máte obmedzené priestorové možnosti? Zvoľte poschodovú posteľ. Tá ponúka nielen pohodlné spanie, ale je možné zakúpiť aj také postele, pod ktoré je možné umiestniť úložné priestory či pracovné i štúdijný kútik.

Kam sa poschodové postele hodia?

Vysoká poschodová posteľ prináša riešenie do priestoru, kam by sa dve lôžka vošli len veľmi ťažko či dokonca vôbec. Môže tak byť vhodnou voľbou v garsónkach či malých bytoch, kde by klasické lôžko počas dňa zbytočne zaberalo už tak malý priestor.

Výborne sa tiež hodia do miestností s vysokým stropom. Tým sa využije priestor, ktorý by inak bol prázdny. V tomto prípade môžete siahnuť po palande s dvojlôžkom, pod ktorou môžete mať napríklad pracovný kútik.

Všeobecne možno povedať, že poschodové postele sú primárne určené pre dve osoby. Dnes sú však na trhu už aj také, ktoré slúžia dokonca pre tri osoby, alebo naopak iba pre jednu. Poschodové postele pre jednu osobu (alebo dve osoby spiace vedľa seba na poschodí) potom môžu slúžiť ako multifunkčný priestor suplujúci de facto celú izbu.

Poschodová posteľ ako multifunkčné riešenie

Poschodová posteľ pre jednu alebo dve osoby (v prípade, že obe osoby spia hore a nie nad sebou) ponúka popri kvalitnému spaniu i množstvo variabilných riešení pre úložné priestory:

 • Vstavané skrine: v danom priestore je vhodnejšie voliť dvere skrine s posuvným krídlom, ktoré šetria miesto.
 • Systém otvorených i zatvorených políc: tie sú vhodné pre ukladanie kníh a drobných predmetov či oblečenia.
 • Odkladacie police pozdĺž lôžka: pre všetko to, čo máme pri relaxácii radi po ruke – hrnček kávy alebo rozčítanú knihu.
 • Pracovňa: priestor pod poschodovou posteľou sa vedľa ukladania dá využiť aj pre prácu. Na jednej strane môže byť integrovaná šatníková zostava a na strane druhej pracovný stôl. Ten môže byť navyše variabilný – keď bude vybavený kolieskami ľahko ho v prípade potreby vysuniete do priestoru, inak zostáva ukrytý pod úložnou zostavou a nezasahuje do voľného priestoru.  

V tom najkomplexnejšom riešení potom v sebe poschodová posteľ zahŕňa:

 • miesto pre spanie
 • úložný priestor
 • pracovné miesto

Na čo dbať pri výbere

Pri obstarávaní poschodovej postele dbajte na nasledujúce zásady:

 • Kvalita: ako u každého iného lôžka musí byť kvalita spánku na prvom mieste. Dôležitý je ako materiál, z ktorého je posteľ vyrobená, tak aj rošt a matrac. Kombinácia všetkého zaručí kvalitný a ničím nerušený spánok.
 • Materiál: najbežnejší materiál pre výrobu palánd je masív, je odolný a skvelo vyzerá. Lacnejším variantom sú postele z lamina. Tie ponúkajú široký výber farieb a dekorov a ľahkú údržbu. Na výber máte aj z kovových postelí – vyberte si napríklad takú, ktorá ide rozložiť na dve samostatné lôžka. Medzi palandami možno nájsť aj čalúnené. U nich len berte do úvahy, že nie sú vhodné pre alergikov.
 • Rošt: voliť môžete buď latkový alebo lamelový. Latkový menej pruží a hodí sa skôr pre matrace s vyšším jadrom. Lamelový pruží viac a je tak vhodný aj pre nižšie matrace.
 • Pohodlie: poschodie by malo byť vo výške najmenej 190 cm. Ak sa nachádzajú dve postele nad sebou, mal by medzi nimi byť rozostup aspoň 100 cm. Je dôležité, aby osoba, ktorá spí dole, mala nielen dosť miesta na uloženie sa na spánok, ale aby mala aj dostatočný komfort pri sedení na lôžku. 
 • Bezpečie: každá poschodová posteľ by mala byť vybavená bočnou zábranou, aby sa eliminovalo riziko pádu. Aby bola posteľ dostatočne stabilná, nezabudnite ju pripevniť k stene.
 • Schodíky: schodíky alebo rebrík by mali mať dostatočnú nášľapnú plochu. Schodíky v sebe navyše môžu ukrývať ďalší úložný priestor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *