Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Splneným snom každého milovníka vína je mať doma miesto, kde si uschová všetky svoje obľúbené fľaše. Cesta k tomuto snu vedie cez domácu vinotéku. Viete, ako ju vybrať?

Kuchyňa s vinotékou, zdroj

Ak nemáte možnosť vybudovať kamennú pivnicu u vás doma, sú domáce vinotéky bez diskusie tým najlepším riešením, ako v optimálnych klimatických podmienkach skladovať väčšie množstvo vína. Prestaňte skladovať vína v obyčajnej chladničke a využite všetky výhody, ktoré vám vinotéka prináša. Zbierkou fliaš sa môžete následne nielen kochať, ale zároveň si ich vychutnať v tej najlepšej kvalite prakticky kdekoľvek.

Vinotéka aj v paneláku

Vinotéka sa stane praktickým pomocníkom v každej domácnosti. Väčšina modelov je vo forme kompaktnej chladničky so sklenenými dvierkami a priehradkami pre jednotlivé fľaše. Vďaka svojej malej veľkosti je možné vinotéku pohodlne umiestniť napríklad pod kuchynskú linku, takže nie je problém ju umiestniť aj v malom panelovom byte. Predpokladom je stabilný a rovný základ a prístup k zdroju energie. Okrem vinoték menších rozmerov sú k dostatiu samozrejme aj veľké vinotéky pre uskladnenie až niekoľkých desiatok fliaš. Ich cena a prevádzkové náklady sú však výrazne vyššie.

Ako si vybrať domácu vinotéku?

Nákup vinotéky by mal byť potešením. Pri výbere je dobré mať na pamäti niekoľko zásad a odporúčaní. V prvom rade je nutné zamyslieť sa nad kapacitou. Tá by sa mala riadiť veľkosťou zbierky vína a priestorom, ktorý máte na vinotéku vyhradený. Pri premeriavaní miesta nezabudnite na to, že za vinotékou by malo zostať niekoľko voľných centimetrov pre odvod tepla a napájací kábel. Vinotéka by  mala byť, ako väčšina domácich spotrebičov, umiestnená  v suchom prostredí, kde nedochádza k vysokým výkyvom teploty.

Pochopiteľne dôležitú úlohu zohráva aj design vinotéky. Ten by mal ladiť s miestnosťou, kde bude vinotéka umiestnená. Niektoré modely majú celú radu designovych vychytávok a jedna z tých najefektnejších má podobu farebného osvetlenia vnútorných priestorov.

Interiér vinotéky je väčšinou tvorený programom z chrómovaného drôtu, ktorý je špeciálne tvarovaný pre ľahké skladovanie štandardných fliaš vína. Niektoré z luxusnejších modelov majú police vyrobené z dreva, ktoré navyše majú pozitívny vplyv na udržanie vlhkosti. Niektoré modely ponúkajú nielen klasické police, ale aj priestory na umiestnenie už otvorených vín a karáf. Najpokročilejšie modely pridávajú ďalšie pokročilé funkcie. Za všetky môžme menovať dotykový displej s dôležitými informáciami, rýchle chladenie, zámok dverí, viaczónové nastavenie či antibakteriálnu ochranu.

Climadiff CLS52

Neprehliadnite typ chladenia

Než sa konečne rozhodnete pre konkrétny model domácej vinotéky, skontrolujte typ chladenia. Na trhu sú k dispozícii kompresorové a termoelektrické vinotéky. Prvý druh sa bežne vyskytuje vo väčšine dnešných chladničiek. Funguje na základe stlačovania zmesi chladiacej kvapaliny v kompresore. Výhodou je výkon, ale cena je vyššia. Druhý typ používa na chladenie termočlánky. Toto riešenie je ekologickejšie a dostupnejšie. Nevýhodou je menšia efektívnosť. Nie je všeobecne možné povedať, ktorý druh je lepší. Oba dokážu ochladiť vaše vína, ktoré v domácej vinotéke máte. Vy si potom môžete vychutnať víno tak, ako ho milujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *