Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Splneným snom každého milovníka vína je mať doma miesto, kde si uschová všetky svoje obľúbené fľaše. Cesta k tomuto snu vedie cez domácu vinotéku. Viete, ako ju vybrať?

Kuchyňa s vinotékou, zdroj

Ak nemáte možnosť vybudovať kamennú pivnicu u vás doma, sú domáce vinotéky bez diskusie tým najlepším riešením, ako v optimálnych klimatických podmienkach skladovať väčšie množstvo vína. Prestaňte skladovať vína v obyčajnej chladničke a využite všetky výhody, ktoré vám vinotéka prináša. Zbierkou fliaš sa môžete následne nielen kochať, ale zároveň si ich vychutnať v tej najlepšej kvalite prakticky kdekoľvek.

Vinotéka aj v paneláku

Vinotéka sa stane praktickým pomocníkom v každej domácnosti. Väčšina modelov je vo forme kompaktnej chladničky so sklenenými dvierkami a priehradkami pre jednotlivé fľaše. Vďaka svojej malej veľkosti je možné vinotéku pohodlne umiestniť napríklad pod kuchynskú linku, takže nie je problém ju umiestniť aj v malom panelovom byte. Predpokladom je stabilný a rovný základ a prístup k zdroju energie. Okrem vinoték menších rozmerov sú k dostatiu samozrejme aj veľké vinotéky pre uskladnenie až niekoľkých desiatok fliaš. Ich cena a prevádzkové náklady sú však výrazne vyššie.

Ako si vybrať domácu vinotéku?

Nákup vinotéky by mal byť potešením. Pri výbere je dobré mať na pamäti niekoľko zásad a odporúčaní. V prvom rade je nutné zamyslieť sa nad kapacitou. Tá by sa mala riadiť veľkosťou zbierky vína a priestorom, ktorý máte na vinotéku vyhradený. Pri premeriavaní miesta nezabudnite na to, že za vinotékou by malo zostať niekoľko voľných centimetrov pre odvod tepla a napájací kábel. Vinotéka by  mala byť, ako väčšina domácich spotrebičov, umiestnená  v suchom prostredí, kde nedochádza k vysokým výkyvom teploty.

Pochopiteľne dôležitú úlohu zohráva aj design vinotéky. Ten by mal ladiť s miestnosťou, kde bude vinotéka umiestnená. Niektoré modely majú celú radu designovych vychytávok a jedna z tých najefektnejších má podobu farebného osvetlenia vnútorných priestorov.

Interiér vinotéky je väčšinou tvorený programom z chrómovaného drôtu, ktorý je špeciálne tvarovaný pre ľahké skladovanie štandardných fliaš vína. Niektoré z luxusnejších modelov majú police vyrobené z dreva, ktoré navyše majú pozitívny vplyv na udržanie vlhkosti. Niektoré modely ponúkajú nielen klasické police, ale aj priestory na umiestnenie už otvorených vín a karáf. Najpokročilejšie modely pridávajú ďalšie pokročilé funkcie. Za všetky môžme menovať dotykový displej s dôležitými informáciami, rýchle chladenie, zámok dverí, viaczónové nastavenie či antibakteriálnu ochranu.

[column size=”one-half”]

Climadiff CLS52
[/column]

[column size=”one-half” last=”true”]

HAIER WS 25GA Jednozónová vinotéka
[/column]

Neprehliadnite typ chladenia

Než sa konečne rozhodnete pre konkrétny model domácej vinotéky, skontrolujte typ chladenia. Na trhu sú k dispozícii kompresorové a termoelektrické vinotéky. Prvý druh sa bežne vyskytuje vo väčšine dnešných chladničiek. Funguje na základe stlačovania zmesi chladiacej kvapaliny v kompresore. Výhodou je výkon, ale cena je vyššia. Druhý typ používa na chladenie termočlánky. Toto riešenie je ekologickejšie a dostupnejšie. Nevýhodou je menšia efektívnosť. Nie je všeobecne možné povedať, ktorý druh je lepší. Oba dokážu ochladiť vaše vína, ktoré v domácej vinotéke máte. Vy si potom môžete vychutnať víno tak, ako ho milujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *