Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Mozaikové obklady sú bežne viditeľné predovšetkým v bazénoch, hoteloch a rôznych wellness centrách. Sú zaujímavým designovým prvkom, a preto nie je veľkým prekvapením, že si našli cestu aj do moderných kúpeľní a kuchýň. Medzi hlavné prednosti patria okrem možnosti prispôsobenia ich vzhľadu aj vysoká odolnosť a dlhá životnosť v porovnaní s bežnými obkladmi.

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Vyberte si materiál a farbu mozaiky

Mozaiky ako také sú v móde dlhodobo. To, čo sa mení, sú preferované materiály a farby. Medzi vôbec najrozšírenejšie mozaiky patria tie, ktoré sú vyrobené z glazovanej i neglazovanej keramiky. Pre výrobu mozaiky je však možné využiť aj sklo, kameň, drevo či kov. V kombinácii s kontrastným materiálom bude mozaika vždy vyzerať veľmi zaujímavo. Dobre k sebe pasuje drevo a kov, prípadne drevo a keramická dlažba.

Mozaika z rôznych tvarov

Už dávno neplatí, že sa mozaika musí skladať iba z malých štvorčekov. Práve naopak! Veľmi populárne sú mozaiky zložené z koliesok, vlniek i viacuholníkov. Rovnako tak nie je dôležitá veľkosť jednotlivých dielikov celej skladačky. Aj tie väčšie môžu stáť za vznikom zaujímavého obrazca.

Pochopiteľne platí, že čím menšie kúsky mozaiky, tým viac práce vás čaká s lepením. Ak však nechcete obrazec lepiť po jednotlivých kúskoch, môžete si zakúpiť mozaiku pripravenú na sieťovanom podklade. Z tohto podkladu stačí vyrezať požadovaný rozmer a máte hotovo. Mozaiky na podklade sú vhodné pre pripevnenie na rôzne stĺpy, rímsy či stropy. Samotná inštalácia je veľmi jednoduchá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *