Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Je spojený s eleganciou, okázalosťou a luxusom. Jeden z materiálov, ktorý bol v interiéroch používaný od nepamäti, je nadčasový mramor. Podlahy, obklady, vázy, dekorácie, osvetlenie i pracovné dosky. Do priestoru vnáša noblesného ducha, a tak je populárny aj dnes. A môžete ho mať aj vy.

Mramorové snívanie

Ste očarení jedinečným vzhľadom mramoru? Nemusíte zrovna zaplatiť horibilné sumy, aby aj váš interiér získal dokonalé vyznenie, ktoré mu celkom iste tento honosný materiál dodá. Niekedy postačí staviť na starostlivo premyslený detail, doplnok či prvok, ktorý ozvláštni miestnosť a dopraje jej vytúžený finiš. A nie vždy musíte siahnuť po pravom mramore. Rôzne možnosti tak prinášajú odlišné variácie použitia vzhľadu mramoru v interiéri. Skúsite to s ním?

Chceli by ste umelý mramor?

Kdeže, ani interiér zdobený umelým mramorom nestratí nič zo svojej estetickej podstaty. Ide o priemyselne vyrábaný mramor, ktorý stále častejšie tvorí interiéry reprezentatívnych budov alebo súkromných rezidencií. Nejde o úplne najlacnejšiu variantu, to preto, že výroba je zložitá a tým pádom aj nákladná. Napriek tomu ide o možnosť, ako presýtiť interiér mramorovou patinou. Medzi výhody tohto typu materiálu patrí najmä jeho odolnosť.

Liate inšpirácie

Ďalším materiálom, ktorý sa dá použiť pre svoj jedinečný vzhľad, je liaty mramor. Jeho kresba a životnosť z neho robí ideálny prvok pre vybavenie predsiení, vstupných hál, domácich spa i kúpeľní či kuchýň. Naviac má dobré tepelné vlastnosti, i to je výhoda. Ako vzniká? Pri výrobe sa používajú mikromleté ​​vápence, polyesterové živice, sklárske piesky a nevyhnutné farbivá. Vzniknutá zmes sa odlieva do špeciálnych foriem. Vďaka prídavku farby možno vybrať najrôznejšie farebné odtiene a vychutnať si unikátny vzhľad, ktorý do interiéru vnáša.

Biela klasika

Okrem farebných variantov mramoru je stále najpopulárnejší ten biely. V priestore pôsobí nesmierne čisto a elegantne, či už v lesklom alebo príjemnom matnom prevedení. Hoci na prvý pohľad môže pôsobiť chladne, stačí ho doplniť mosadznými, medenými alebo zlatými doplnkami pre vytvorenie hrejivých dojmov, alebo naopak striebornými pre udržanie mierne zimného vyznenia.

Buďte originálny

Chcete sa líšiť? To môžete. Aj mramor má rôzne podoby. Ak idete s dobou, máte na výber aj plastické obklady s textúrou. Tie môže zdobiť napríklad brúsený vzor v podobe kvetín či geometrických ornamentov. A práve tieto kombinácie sa hodia do minimalistických interiérov, kde sa ľahko stanú dominantou priestoru.

Skúste kúzlo mramoru

Nie vždy na prvý pohľad spoznáte, či je pre vás daný materiál to pravé orechové. Pre začiatok kúpte aspoň jeden prvok, ktorým ozdobíte priestor. Pracovný stôl iste znesie lampu s mramorovým podstavcom alebo vázu. Nechajte sa okúzliť, pretože presne tak bude tento jedinečný materiál pôsobiť aj na všetkých, ktorí vstúpia do vášho domova.

Konferenčný stolík Noble – zelený mramor

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *